Strona głównaStyl życiaJak dieta wpływa na poziom zmęczenia

Jak dieta wpływa na poziom zmęczenia

Kiedy jesteśmy zmęczeni, często sięgamy po coś słodkiego, co szybko przydaje nam energii, ale efekt ten jest krótkotrwały. Są na to lepsze rozwiązania.
Jak dieta wpływa na poziom zmęczenia  [fot. Aline Ponce z Pixabay]
W przypadku , niemal automatycznie sięga się po coś do zjedzenia i nierzadkim bezwiednym wyborem są tu słodkie przekąski, a właściwie wszystko, co jest bogate w i . To z kolei prowadzi do problemów ze snem, a te znowu do poczucia .

Jak ustalili medycy ze Stanford's WellMD Center w Kalifornii, im mniej było w diecie cukru i tłuszczów nasyconych, a więcej białka i produktów pochodzenia roślinnego, tym mniej zaburzeń snu odnotowywano.

Według autorów za to, że jemy niezdrowo, nie tylko odpowaidają nasze „zachcianki", ale i to, że wysokoprzetworzone produkty są tak łatwo dostępne. Szczególnie w pracy mamy do dyspozycji głównie automaty ze słodkimi i słonymi przekąskami. Zdaniem ekspertów, sami pracodawcy skorzystaliby na udostepnieniu warzyw i owoców oraz przetworów mlecznych, mieliby bowiem bardziej wypoczętych i lepiej skoncentrowanych pracowników.

Wśród jedzenia, dzieki któremu najskuteczniej zmniejszysz zmęczenie, są: , owsianka, , awokado, orzechy, jagody i inne owoce jagodowe, jarmuż, jajka, ciemna .

Na temat badań napisano w American Journal of Lifestyle Medicine:

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy