Strona głównaStyl życiaKoloroterapia: Świadomie wybieraj kolory swojego mieszkania

Koloroterapia: Świadomie wybieraj kolory swojego mieszkania

Chcesz odświeżyć nieco wnętrze swojego mieszkania i zastanawiasz się nad kolorem ścian? Wybierz je po dobrym namyśle, bo barwy pomieszczeń, w których spędzasz najwięcej czasu, mają istotny wpływ na twoje samopoczucie i poziom energii.
Otaczające cię oddziałują na twój nastrój. Warto wiedzieć, jakie efekty wywołują dane kolory. Oto lista tych najpopularniejszych.

Czerwony

© astragal - Fotolia.com

Energetyzujący kolor, który może zwiększyć tętno, przyspieszyć oddychanie i aktywność mózgu. Eksperci polecają go tym, którzy czują się przygnębieni i zmęczeni.

Pomarańczowy


© 290712 - Fotolia.com

Kolor radości i energii. Może podnieść na duchu i stymulować pamięć. Kojarzy się z latem, słońcem, odpoczynkiem. Przydaje sił, energii do działania, chęci do podejmowania aktywności.
 
Strony : 1 2 3 4

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • eGospodarka.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X