Strona głównaStyl życiaNadchodzą upały i burze!

Nadchodzą upały i burze!

Burze, ulewny deszcz i grad - takie "atrakcje" zapowiadają na najbliższe dni meteorolodzy. Gwałtowne zjawiska pogodowe mają potrwać nawet do końca tygodnia. Najbliższe dni mają być upalne - o ile będzie świeciło słońce. Jednakże nad Polską będą także przetaczały się liczne burze, niektóre z nich mają być bardzo gwałtowne.
Nadchodzą upały i burze! Burze już pojawiły się w Małopolsce, do końca dnia zagrzmi i popada także w innych regionach kraju - głownie na północnym zachodzie.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenia I stopnia dla województwa lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Ostrzeżenie takie oznacza, że możliwe jest wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia.

Pogoda jaka czeka nas w najbliższych dniach jest także niebezpieczna dla osób starszych i chorych na serce. Zmiany ciśnienia atmosferycznego i temperatur mogą niekorzystnie wpływać na samopoczucie, ale także stanowić realne zagrożenie. Według raportu, który został opublikowany w „British Medical Journal", każdy spadek temperatury o jeden stopień Celsjusza w ciągu jednego dnia wiąże się z około dwustoma dodatkowymi zawałami serca w Wielkiej Brytanii.

Groźne są także same upały - szczególnie uważać powinni seniorzy oraz osoby chorujące na choroby układu krążenia - z niewydolnością krążeniową, czy po przebytych zawałach. Należy zadbać o właściwe nawodnienie organizmu a podczas największych upałów nie wychodzić z pomieszczeń.

W czasie burzy mogą ucierpieć także komputery. Eksperci doradzają m.in. stosowanie specjalnych listew zasilających do komputerów oraz zrobienie kopii zapasowych danych.

Przeczytaj także


Udar cieplny - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Udar cieplny (porażenie cieplne, udar słoneczny) to nazwa stanu jaki występuje w wyniku przegrzania. Może do niego dojść w wyniku zbyt długiego wystawiania się na oddziaływanie wysokiej temperatury otoczenia. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć