Strona głównaStyl życiaRównolatkowie Parlamentu Europejskiego - zgłaszajcie się

Równolatkowie Parlamentu Europejskiego - zgłaszajcie się

50-lecie Unii Europejskiej świętowaliśmy w ubiegłym roku. 50-lecie Parlamentu Europejskiego obchodzić będziemy już niebawem, bo 19 marca. Z tej okazji Lidia Geringer de Oedenberg, poseł do Parlamentu Europejskiego, podobnie jak przed rokiem, funduje kolejnym 50-latkom wyjazd do Strasburga - stolicy pierwszych obrad parlamentarnych.
50 lat temu, 19 marca 1958 roku, odbyły się pierwsze obrady parlamentarne. Ustanowiono wówczas w Strasburgu Europejskie Zgromadzenie Parlamentarne, które później przekształciło się w Parlament Europejski. Po raz pierwszy obrady Deputowanych do Zgromadzenia odbyły się zgodnie z przynależnością polityczną, a nie według narodowości. Dla Parlamentu Europejskiego 19 marca jest wielkim świętem. Z tej okazji Lidia Geringer de Oedenberg, poseł do Parlamentu Europejskiego, zaprasza urodzonych 19 marca 1958 roku do Strasburga na 4-dniową wizytę parlamentarną.

Równolatkowie Parlamentu Europejskiego proszeni są o nadsyłanie zgłoszeń do 19 marca br. z udokumentowaną datą urodzin do Biura Poselskiego Lidii Geringer de Oedenberg we Wrocławiu:
„Pasaż pod Błękitnym Słońcem”
50-106 Wrocław, ul. Rynek 7
tel./fax.071/ 323 08 21
e-mail: lidiageringer@neostrada.pl

Zaproszenie kierowane jest do urodzonych 19 marca 1958 roku, obejmuje 50-ciu mieszkańców i obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, którzy w 50. rocznicę powstania Parlamentu Europejskiego skończą 50 lat. Urodzinowym upominkiem będzie czterodniowa wizyta w Parlamencie Europejskim. Uczestnikiem wizyty może być obywatel polski, urodzony 19 marca 1958 roku, zamieszkały w Polsce (powyższe należy wykazać stosownym dokumentem) zgłaszający zamiar udziału w wizycie, którego stan zdrowia pozwoli na odbycie trzynastogodzinnej podróży autokarem i który wyrazi zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu zorganizowania wizyty.

Z udziału w wizycie wyłącza się osoby, które na zaproszenie Lidii Geringer de Oedenberg były już z wizytą w Parlamencie Europejskim. W razie gdyby zamiar udziału w wizycie zadeklarowało więcej niż 50 osób trzyosobowa komisja składająca się z pracowników biura poselskiego w drodze losowania ustali listę 50 osób.

Źródło:

Aleksandra Dudzisz / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Kosciol.pl
  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy