Strona głównaStyl życiaJubileusz WOŚP - Orkiestra gra po raz 25.

Jubileusz WOŚP - Orkiestra gra po raz 25.

Dziś w całej Polsce i w wielu miejscach za granicą odbywa się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Temat tegorocznego finału to "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". O godzinie 20:00 zebrano już ponad 22 miliony złotych.
Jubileusz WOŚP - Orkiestra gra po raz 25. - 25 lat grania to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Pediatria już po raz kolejny będzie tematem Finału. Do tej pory na rzecz pediatrii ogólnej WOŚP grał w czasie 11, 12 i 24. Finału.

- Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zapomina również o seniorach. To właśnie dzięki zakupom w ramach ostatnich 4 Finałów stan polskiej geriatrii znacznie się poprawił, jednak wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia” - mówi Lilia Dziwisz, jeden z ekspertów Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny Finał dotarł na najdalsze zakątki świata. WOŚP zagrała już dziś w Nowej Zelandii w Wellington. Impreza odbyła się w Domu Polskim, gdzie do godziny 16 można było wziąć udział licytacjach, konkursach dla dzieci i spotkaniach Polonii. Na aukcjach można było zlicytować książki, płyty z muzyką dla dzieci, gadżety z podpisami Jurka Owsiaka. Cały dochód z aukcji wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Orkiestra gra także między innymi w Chinach, Gruzji, Kanadzie oraz w wielu krajach europejskich.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Występujący tego dnia artyści proszeni są, aby nie pobierali żadnych honorariów. Fundacja stara się najwięcej wydarzeń artystycznych, czy też związanych z przeprowadzeniem Finału, odbywało się bez ponoszenia żadnych kosztów.Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Składają się na to bloki, czyli wejścia na żywo rozmieszczone w całodziennej ramówce Programu. Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. O godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. "Światełko do Nieba".

Przez cały dzień w studiu telewizyjnym, trwa Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek). Kulminacyjny moment, czyli licytacja Serduszka nr 1, zaczyna się około godziny 23.00. Po północy podawane są wstępne, szacunkowe wyniki zbiórki.

Podczas trwania Finału fundacja rozlicza też poprzednie zakupy. W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln PLN.

W ramach zakupu ze środków zebranych podczas WOŚP Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dokonała zakupu m.in. 2 rezonansów magnetycznych, wysokiej klasy kardiomonitorów czy urządzeń do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, a także wyposażenia laboratoriów onkologicznych. W ramach zakupu dla geriatrii wymieniono ponad 1 500 łóżek z materacami oraz szafkami nocnymi oraz aparaty EKG czy inhalatory.

WOŚP można wspierać zarówno wkładając pieniądze do puszek wolontariuszy, jak i poprzez wpłaty online. Można także wziąć udział w jednej z licznych aukcji charytatywnych, które będą trwały do końca stycznia.

Transmisję 25. Finału można oglądać w telewizji TVN oraz .

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X