Strona głównaStyl życiaKamil Stoch mistrzem olimpijskim w Soczi!

Kamil Stoch mistrzem olimpijskim w Soczi!

Pierwszy polski medal na igrzyskach w Soczi ma kolor złoty. 42 lata po Wojciechu Fortunie, Kamil Stoch został mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich i równocześnie wskoczył do historii polskiego sportu.
Kamil Stoch mistrzem olimpijskim! Stoch oddał najdłuższe skoki w obi seriach i pewnie, bo aż o 13 punktów wyprzedził wszystkich konkuretntów do medalu. Już w pierwszej serii pokazał swoją doskonałą formę, osiągąjąc 105,5 m i bijąc rekord skoczni, a zwycięstwo przypieczetował finałowym skokiem na odległość 103,5 metra.

Złoto Kamila Stocha to drugie mistrzostwo olimpijskie po 42 latach od zdobycia tego tytułu przez Wojciecha Fortunę, który jako pierwszy sięgnął po niego w Sapporo w 1972 roku. Na najwyższym olimpijskim podium nie udało sie stanąć nawet . W historii sportów zimowych Polacy zdobyli tylko trzy złote - oprócz Fortuny i Stocha, udało się to osiągnąć jeszcze Justynie Kowalczyk.

W pierwszej dziesiątce znalazł się także Maciej Kot - na siódmym miejscu. Na 13 miejscu znalazł się Jan Ziobro. Dobra postawa polskich skoczków daje nadzieje na kolejne medale w - indywidualne na dużej skoczni oraz drużynowy.

A tak 12-letni Kamil Stoch mówi o swoich olimpijskich marzeniach - zobaczcie koniecznie: