Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Tworzymy kulturę szacunku w Internecie - konkurs dla Seniorów

fot. Policja"Tworzymy kulturę szacunku w Internecie" - takie hasło przyświeca konkursowi dla seniorów organizowanemu przez wrocławską Policję. Celem akcji jest zachęcenie osób starszych do aktywnego, a przy tym bezpiecznego korzystania z Internetu. Senior.pl objął medialny patronat nad konkursem.

więcej »

8 marca - Dzień Kobiet

© BlueOrange Studio - Fotolia.com… niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek…" Taką piosenkę śpiewało się w szkołach i przedszkolach jeszcze jakieś trzydzieści lat temu. Wtedy Dzień Kobiet obchodzono hucznie, dziś co prawda wiele pań przyznaje, że tak naprawdę nie znosi tego święta, ale nie zmienia to faktu, że chętnie przyjmują wyrazy uznania i ciepłych uczuć w postaci życzeń, kwiatów czy drobnych upominków. Dzień Kobiet jest także okazją do dyskusji o roli kobiety w życiu społecznym, równouprawnieniu i parytetach.

więcej »

Jedz te produkty, a Twoje serce będzie silne i zdrowe

Fot. yodiyim - Fotolia.comJedzenie to nie tylko przyjemność, ale także fundament i podstawa dobrego funkcjonowania organizmu. Komponując menu na kolejny dzień nie powinniśmy zapominać, jak wiele możemy zrobić dla swojego organizmu wspomagając go odpowiednią dietą. Jednym z najważniejszych organów, o który warto zadbać, jest serce.

więcej »

Światowy Dzień Kota

fot. G. Gacki / J. GackaW polskich domach kotów jest więcej niż psów. Według danych statystycznych "zakocone" zostało co trzecie gospodarstwo domowe. Koty niepodzielnie królują też w wielu innych krajach oraz w Internecie. Dziś mają swoje święto.

więcej »

Walentynki - Dzień Zakochanych

©  Syda Productions - Fotolia.comNiektórzy oburzają się na ten zwyczaj, innym bardzo przypadł on do gustu. 14 lutego od jakiegoś już czasu obchodzimy - także w Polsce - Dzień Zakochanych.

więcej »

Czy stresem można zarządzać?

Fot. thodonal - Fotolia.comNiektórzy starają się walczyć ze stresem, eliminując wszelkie jego przejawy. Inni działają pomimo stresu – usiłując ignorować jego oznaki. Każdy jednak narażony jest, przynajmniej od czasu do czasu, na sytuacje stresowe, ale też każdy może nauczyć się lepiej zarządzać swoim stresem.

więcej »

Tłusty Czwartek - święto pączka

© Printemps - Fotolia.comTłusty Czwartek to dzień rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. Z zapustowych szaleństw naszych przodków zostało jedno powszechne - niemal każdy zje dzisiaj pączka. Tymczasem jeszcze niedawno czwartek był początkiem Tłustego Tygodnia, w którym objadano się tłustymi i słodkimi wysokokalorycznymi potrawami, hojnie zapijanymi alkoholem. Trzeba przecież było „poużywać sobie" na zapas przed nadchodzącym okresem pokuty i wyrzeczeń.

więcej »

Wojciech Pokora nie żyje

Wojciech Pokora, fot. Ja Fryta, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsW wieku 83 lat zmarł Wojciech Pokora, jeden z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i kabaretowych.

więcej »

Nowy Rok 2018

fot. by-studio - Fotolia.comŻyczymy Państwu cudownego wejścia w Nowy Rok 2018 a w nim wielu sukcesów oraz szczęśliwych chwil spędzanych w gronie najbliższych.

więcej »

10 rekordów związanych ze świętami - ile mierzy największy Mikołaj na świecie?

© eyetronic - Fotolia.comW księdze rekordów Guinnessa można znaleźć wiele ciekawostek związanych z Bożym Narodzeniem. Ile metrów miała najwyższa sztuczna choinka na świecie? Jak długo trwało czytanie najdłuższego listu do św. Mikołaja? Ile ważyło największe czekoladowe świąteczne drzewko? Niektóre liczby mogą zaskoczyć! Poznaj 10 wyjątkowych rekordów związanych ze świętami.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ Oferty pracy