Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Papież Franciszek z wizytą w Polsce

fot.  EpiskopatNews, CC BY-NC-SA 2.0, FlickrPapież Franciszek przyleciał dziś do Krakowa. Podczas swojej wizyty w Polsce weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży.

więcej »

Seniorzy w Internecie: obecni ci lepiej wykształceni

© gpointstudio - Fotolia.comZ Internetu regularnie korzysta dwie trzecie dorosłych Polaków – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Najsilniej o obecności w sieci i wykluczeniu cyfrowym decyduje wiek. Wiek nie tylko różnicuje samą obecność w sieci, ale także sposoby korzystania z niej.

więcej »

Od dziś karty SIM prepaid do rejestracji

© theaphotography - Fotolia.comOd dziś w Polsce nie można już aktywować karty SIM do telefonu bez podawania swoich danych. Zarejestrować muszą się również ci, którzy karty pre-paid kupili dawno. Każdy musi zgłosić się do operatora komórkowego i wypełnić formularz.

więcej »

Dramat Nicei. Dlaczego Francja jest jest celem ataków terrorystycznych?

© Smileus - Fotolia.comW ostatnim czasie doknano we Francji krwawych ataków terrorystycznych. Pomimo wprowadzonego w kraju stanu wyjątkowego, zagrożenie jest ciągle wysokie, a ostatnie wydarzenia w Nicei pokazały, że terroryści wciąż czyhają na bezbronnych ludzi. Dlaczego to nad Sekwaną dochodzi do takich wydarzeń?

więcej »

Starość nie czyha za rogiem...

fot. Warsaw PressZa początek starości uważa się tradycyjnie ukończenie 65 roku życia. Granica ta jest arbitralnie ustalona - podobnie jak ukończenie 18 roku życia wyznacza granicę dojrzałości. Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma granicami jest jednak taka, że o ile wszyscy chcemy stać się dorosłymi, to raczej nikt nie chce być stary.

więcej »

Pokemon Go podbija świat. Gra także dla seniorów [FILM]

fot. pokemongo.comNowa gra Pokemon Go bije rekordy popularności na całym świecie. Zabawa nawiązuje do bajki i gier konsolowych o Pokemonach i polega na poszukiwaniu tych stworów podczas spaceru po mieście przy pomocy specjalnej aplikacji.

więcej »

Niezwykłe zastosowania brzoskwiń

© whitestorm - Fotolia.comChoć pełnia sezonu na brzoskwinie przed nami, w warzywniakach i marketach już można dostać te przepyszne owoce. Są powszechnie lubiane i mają wiele zastosowań kulinarnych , bo świetnie nadają się na składniki dżemów, samodzielnie podawana przekąska (np. w syropie) czy dodatek do innych potraw - i to zarówno deserów, jak i mięs. Brzoskwinie mają wiele składników odżywczych i są bardzo zdrowe, poza tym mogą być używane jako „kosmetyki". Zobacz, dlaczego warto sięgnąć po te owoce.

więcej »

Im więcej masz przyjaciół, tym lepiej chronisz się przed demencją

© goodluz - Fotolia.comDuże grono przyjaciół i znajomych pozwala cieszyć się większym spokojem i mieć większe szanse na uniknięcie demencji.

więcej »

Laura Carstensen w TED Talk: dlaczego starsi ludzie są szczęśliwsi

© Hunor Kristo - Fotolia.comProfesor Laura Carstensen ze Centrum Długowieczności Uniwersytetu Stanforda wyjaśnia, dlaczego ludzie starsi są szczęśliwsi.

więcej »

Jak przestać się zamartwiać i pokonać lęk

© highwaystarz - Fotolia.comPowodów do zmartwień niemal nikomu nie brakuje, więc o optymizm bywa trudno. Wielu ludzi na co dzień walczy z lękiem i smutkiem, bo raczej mamy tendencję do wyolbrzymiania kłopotów i pogrążania się w negatywnych myślach niż do budowania i podtrzymywania optymistycznego nastawienia. Warto jednak „zawalczyć" o lepszy humor, bo ciągłe obawy i negatywne myśli mocno obniżają jakość życia.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Sluchowisko.net Aktywni 50+ EWST.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X