Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Warto być lojalnym. Niewierny mąż żyje krócej

© Bacho Foto - Fotolia.com, RozwódSposób „prowadzenia się" ma wpływ na szanse na długowieczność. Chodzi tu przede wszystkim o dietę i sport, ale okazuje się, że istnieje też korealcja pomiędzy wiernością i dłuższym życiem.

więcej »

Dobry humor na starość? To dlatego, że skupiamy się na tym, co pozytywne

© danr13 - Fotolia.comStarość może zapewnić nam... przyjemne wspomnienia i dobry humor. Wraz z wiekiem zmienia się nasz sposób utrwalania zdarzeń i łatwiej skupiamy się na tym, co pozytywne.

więcej »

Jeśli wierzysz w stereotypy o starości, nie możesz liczyć na długowieczność

Starość, © Cherries - Fotolia.comJeśli dajemy się przekonać negatywnym stereotypom o starości, mogą nam one rzeczywiście skrócić życie.

więcej »

Jubileusz WOŚP - Orkiestra gra po raz 25.

fot. WOŚPDziś w całej Polsce i w wielu miejscach za granicą odbywa się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Temat tegorocznego finału to "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". O godzinie 20:00 zebrano już ponad 22 miliony złotych.

więcej »

San Escobar istnieje. Zobacz gdzie

fot. Flaga San EscobarWpadka ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego dotycząca nieistniejącego państwa San Escobar została zauważona przez media tradycyjne w Polsce i za granicą. Jednak to w mediach społecznościowych zaczęła żyć swym własnym życiem.

więcej »

Dom u seniora dla psa i kota. To działa!

fot. Fabryka Dobrych DziałańGrudniowe wieczory najlepiej spędzać w ciepłym domu. Pod tą prawdą podpiszą się wszystkimi łapami psy i koty – zarówno te, które mają taką możliwość, jak i te które miały kiedyś dom a teraz znów na niego czekają – w piwnicach, na działkach, na ulicy czy nawet w schronisku.

więcej »

Carrie Fisher nie żyje

Carrie Fisher, fot. Riccardo Ghilardi photographer, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsCarrie Fisher, gwiazda serii "Gwiezdne wojny", odtwórczyni roli księżniczki Lei, zmarła w wieku 60 lat. Kilka dni temu aktorka przeszła rozległy zawał serca.

więcej »

5 postanowień noworocznych, których jesteś w stanie dotrzymać

2017 © Leo Lintang - Fotolia.comKoniec roku to okazja do podsumowan i nowych planów. Wielu ludzi podejmuje nowe wyzwania - postanowienia noworoczne mają ulepszyć życie w kolejnym roku. Dobrze jednak wiemy, że wielu z nich nie dotrzymamy, bo zabraknie nam trochę czasu, silnej woli, czy szczęścia... tych pięciu postanowień jednak łatwo będzie dotrzymać, a mogą znacznie poprawić samopoczucie na co dzień.

więcej »

Przesilenie zimowe - dziś najdłuższa noc w roku

Zima, © Stefan Körber - Fotolia.com21 grudnia o 11:44 Słońce weszło w znak Koziorożca i rozpoczęła się astronomiczna zima. Dziś przypada także najkrótszy dzień i najdłuższa noc w roku.

więcej »

Jak uniknąć depresji podczas Świąt

fot. Filomena Taipe MendozaProblem wydaje się paradoksalny, przecież okres świąteczny to czas, na który niemal wszyscy czekamy. Czekamy na jego nadejście długie miesiące i specjalnie się do niego przygotowujemy. A jednak okazuje sie, że właśnie w tym czasie wzrasta liczba przypadków nie tylko osłabienia nastroju, ale i po prostu objawów depresji. Dotyczy to nie tylko ludzi samotnych, także tych, którzy mają okazję spedzić Boże Narodzenie w licznym gronie rodzinnym. Zobacz, skąd bierze się „świąteczna depresja" i jak jej zapobiec.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl EWST.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X