Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Energio, przybywaj! Sprawdzone sposoby na regenerację psychiki

Fot. Hetizia - Fotolia.comCzy kiedykolwiek myślałeś o tym, jak to się dzieje, że każdego dnia masz energię, aby wstać z łóżka i stawiać czoła codziennym obowiązkom? Najczęściej uważamy to za oczywiste, traktując samych siebie jak mechanizm perpetuum mobile, nie poświęcając tematowi zbyt wiele uwagi. Refleksja przychodzi zazwyczaj dopiero wtedy, gdy pewnego dnia nagle energia znika, a my zupełnie nie mamy zasobów na to, aby wstać i działać.

więcej »

Trzynastego w piątek - wierzyć, nie wierzyć?

© Andrzej Tokarski - Fotolia.comW 2018 roku to ostatni taki dzień. Dla przesądnych to szczęście w nieszczęściu, bowiem piątek trzynastego ma być dniem pechowym. Dlaczego boimy się tej daty?

więcej »

Polacy beztroscy w social mediach

Fot. Ar_twork - Fotolia.comPonad połowa Polaków (55%) nie sprawdza regulacji dotyczących danych osobowych na portalach społecznościowych – wynika z raportu Procontent Communication nt. „Bezpieczeństwa w social media”. Dodatkowo co trzeci badany Polak loguje się na serwisach internetowych korzystając z Facebookowego konta.

więcej »

Nadeszło lato!

© K.-U. Häßler - Fotolia.comSłońce, świeże owoce i warzywa, długie dni i noce pełne gwiazd. Zapach siana, kwitnących lip i ziół. Czas żniw, ale także odpoczynku na urlopach i wakacjach. Lato niesie ze sobą wiele radości, a dziś właśnie się zaczyna - najdłuższym dniem w roku.

więcej »

Boże Ciało

© Richard Villalon - Fotolia.comDziś w Kościele Katolickim obchodzone jest Święto Ciała i Krwi Pańskiej - uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu, nazywana potocznie Bożym Ciałem. Święto to przypada w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego (60 dni po Wielkanocy) i jest świętem ruchomym. Najbardziej charakterystyczne dla uroczystości są procesje do ołtarzy położonych poza terenami kościelnymi. W Polsce to katolickie święto jest dniem wolnym od pracy i zajęć szkolnych.

więcej »

Samotność polskiego seniora

Fot. zinkevych - Fotolia.comSamotność osób starszych to jeden z największych problemów, z którymi mierzą się one na co dzień. Niemal co piąta osoba po 65 roku życia czuje się samotna, a odsetek ten istotnie wzrasta wśród osób powyżej 80-tego roku życia. Uczucia samotności doświadczają najczęściej osoby mieszkające w jednoosobowych gospodarstwach, przede wszystkim owdowiałe kobiety. Z samotnością próbują walczyć głównie poprzez zajęcia wykonywane w pojedynkę – np. oglądanie telewizji, czytanie czy rozwiązywanie krzyżówek – wynika z badania „Sytuacja społeczna osób w wieku 65+” zrealizowanego dla Stowarzyszenia mali bracia Ubogich przez ARC Rynek i Opinia.

więcej »

Dlaczego warto spędzać czas na zewnątrz - 5 ważnych powodów

Fot. sepy - Fotolia.comPrzez większą część roku pogoda nas nie rozpieszcza, co więcej, nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem domu z ogrodem, a balkony w blokach są niewielkich rozmiarów, nic więc dziwnego, że spędzamy dużo czasu w pomieszczeniach. Tymczasem przebywanie na świeżym powietrzu jest o wiele korzystniejsze i to zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

więcej »

Konstytucja 3 Maja

fot. Konstytucja 3 maja, Jan Matejko, DPDziś przypada 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja - uchwalona u schyłku I Rzeczypospolitej - była drugim na świecie (po Stanach Zjednoczonych) i pierwszym na Starym Kontynencie aktem prawnym tego typu. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja należy, obok 11 listopada, do najlepiej rozpoznawanych przez Polaków dat związanych z polską państwowością.

więcej »

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

© Kristina Afanasyeva - Fotolia.com2 maja przypada, ustanowiony w 2004 roku, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ma zwrócić uwagę na historię polskich barw i podkreślać ich wysoką rangę w życiu publicznym.

więcej »

1 maja - nie tylko Święto Pracy

© bnorbert3 - Fotolia.com1 Maja – Międzynarodowe Święto Pracy, dawniej obchodzone hucznie i kolorowo, dziś jest tylko jednym z kilku dni najdłuższego weekendu w roku. Polacy często mówią o nim „relikt przeszłości”, „święto komunistów” i mogłoby się wydawać, że jest to święto, które najchętniej wymazalibyśmy z kalendarza, cylicznie pojawiajace sie propozycje, by 1 maja nie był świetem państwowym wywołują liczne głosy sprzeciwu. Czy to tylko przywiązanie do „długiego weekendu”, czy może tęsknota za dawnymi, dla niektórych całkiem dobrymi, czasami?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Hospicja.pl Kobiety.net.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy