Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Wielki Czwartek

© Alexander Gutkin - Fotolia.comTriduum Paschalne to dni, w których chrześcijanie przypominają sobie zdarzenia stanowiące fundament ich wiary - śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielki Czwartek rozpoczyna ten szczególny okres.

więcej »

Niedziela Palmowa

© Malgorzata Kistryn - Fotolia.comObchodzona na pamiątkę wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy Niedziela Palmowa rozpoczyna jeden z najstarszych i najważniejszych okresów w chrześcijańskim roku liturgicznym - Wielki Tydzień. To ostatnia niedziela Wielkiego Postu - dzień, w którym radość i triumf przeplatają się ze smutkiem i żałobą.

więcej »

Wiosenna zmiana czasu 2018 - śpimy krócej

© Photosani - Fotolia.com25 marca o godzinie 2.00 przestawimy wskazówki zegarów na godzinę 3.00, która będzie godziną początkową czasu letniego środkowoeuropejskiego.

więcej »

Wiosna! Ale gdzie?

© Pavlo Vakhrushev - Fotolia.comDziś rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Kilkanaście godzin temu zaczęła się astronomiczna. Tymczasem nadal panuje zimowa pogoda...

więcej »

Kontrola drogowa? Poznaj swoje prawa

Fot. 07photo - Fotolia.com12 proc. zmotoryzowanych przyznało się do otrzymania mandatu w ciągu 6 miesięcy. Większość z nich dotyczyła przekroczenia prędkości i nieprawidłowych manewrów. Jednak kontrola drogowa może przydarzyć się nawet wzorowym kierowcom. Mało który wie, jak powinien wtedy się zachować i jakie prawa mu przysługują.

więcej »

Tworzymy kulturę szacunku w Internecie - konkurs dla Seniorów

fot. Policja"Tworzymy kulturę szacunku w Internecie" - takie hasło przyświeca konkursowi dla seniorów organizowanemu przez wrocławską Policję. Celem akcji jest zachęcenie osób starszych do aktywnego, a przy tym bezpiecznego korzystania z Internetu. Senior.pl objął medialny patronat nad konkursem.

więcej »

8 marca - Dzień Kobiet

© BlueOrange Studio - Fotolia.com… niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek…" Taką piosenkę śpiewało się w szkołach i przedszkolach jeszcze jakieś trzydzieści lat temu. Wtedy Dzień Kobiet obchodzono hucznie, dziś co prawda wiele pań przyznaje, że tak naprawdę nie znosi tego święta, ale nie zmienia to faktu, że chętnie przyjmują wyrazy uznania i ciepłych uczuć w postaci życzeń, kwiatów czy drobnych upominków. Dzień Kobiet jest także okazją do dyskusji o roli kobiety w życiu społecznym, równouprawnieniu i parytetach.

więcej »

Jedz te produkty, a Twoje serce będzie silne i zdrowe

Fot. yodiyim - Fotolia.comJedzenie to nie tylko przyjemność, ale także fundament i podstawa dobrego funkcjonowania organizmu. Komponując menu na kolejny dzień nie powinniśmy zapominać, jak wiele możemy zrobić dla swojego organizmu wspomagając go odpowiednią dietą. Jednym z najważniejszych organów, o który warto zadbać, jest serce.

więcej »

Światowy Dzień Kota

fot. G. Gacki / J. GackaW polskich domach kotów jest więcej niż psów. Według danych statystycznych "zakocone" zostało co trzecie gospodarstwo domowe. Koty niepodzielnie królują też w wielu innych krajach oraz w Internecie. Dziś mają swoje święto.

więcej »

Walentynki - Dzień Zakochanych

©  Syda Productions - Fotolia.comNiektórzy oburzają się na ten zwyczaj, innym bardzo przypadł on do gustu. 14 lutego od jakiegoś już czasu obchodzimy - także w Polsce - Dzień Zakochanych.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Hospicja.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Pola Nadziei Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X