Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Psy rozpoznają nasz stres i... same go odczuwają

© rodrusoleg - Fotolia.comSzwedzcy badacze odkryli, że nasze czworonogi mogą odczuwać podobny poziom stresu do tego, jakiego my doświadczamy.

więcej »

Jak spać w upały? Pomoże dobre odżywianie się

© andrade - Fotolia.comLatem warto unikać pewnych pokarmów i metod gotowania. Dzięki temu łatwiej będzie zasnąć, pomimo upałów.

więcej »

4 czerwca 1989 - 2019

fot. www.2019gdansk.pl„Proszę Państwa, 4 czerwca skończył się w Polsce komunizm" - te słowa, wypowiedziane 30 lat temu przez aktorkę Joannę Szczepkowską, urosły do rangi symbolu. W ciągu trzech dekad stały się także kontrowersyjne. Jednak sami Polacy w zdecydowanej większości uznają, że przemiany jakie się wówczas zaczęły, są dla nich korzystne.

więcej »

Odpowiednia dieta na straży chorób cywilizacyjnych

Fot. Pixabay.comZgodnie z doniesieniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) prawie 70% wszystkich zgonów na całym świecie stanowią choroby niezakaźne, do których zaliczyć można przede wszystkim najczęstsze choroby cywilizacyjne, takie jak otyłość, choroby serca, nowotwory czy cukrzycę typu 2. Za główny czynnik ryzyka tych chorób uważa się nieprawidłowy styl życia - nieodpowiednią dietę oraz brak aktywności fizycznej i stosowanie używek. To elementy niewątpliwie zależne od nas samych, dlatego warto wiedzieć jak zadbać o właściwą dietę, tak, aby wpływała korzystnie na nasz stan zdrowia.

więcej »

Wiek a kreatywność - jaka jest zależność?

Fot. tiero - Fotolia.comKreatywność nie jest domeną młodych ludzi. Wraz z upływem czasu nie traci się zdolności do tworzenia innowacyjnych koncepcji czy rozwiązań, choć jest ona nieco inna.

więcej »

Dieta a gniew w relacjach

© Peggy Blume - Fotolia.comWiemy, że dieta ma wpływ na nasze zdrowie i poziom energii, ale czy może także oddziaływać na nasze relacje? Wygląda na to, że sprawdza się powiedzenie "jak głodny to zły". Opublikowane w tym tygodniu wyniki nowych badań sugerują, że niskie stężenie glukozy we krwi może nasilać gniew i agresję między małżonkami.

więcej »

Święto Narodowe Trzeciego Maja

fot. infoWire.plDziś obchodzimy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w czasie kiedy mamy wolną Polskę, która 15 lat temu znalazła się w strukturach Unii Europejskiej. Mimo to ideały czasów Ojców Konstytucji nie zestarzały się i nadal są bliskie Polakom.

więcej »

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

© dziewul - Fotolia.comDziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to zostało ustanowione przez Sejm 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach oraz hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Stare prawo z 1980 roku pozwalało na używanie flagi tylko w określone dni i tylko podczas uroczystości państwowych. W tym roku obchodzimy to święto po raz szesnasty.

więcej »

Poniedziałek Wielkanocny - tradycje i zwyczaje

© izzzy71 - Fotolia.comCzęsto bywa zwany Lanym Poniedziałkiem, śmigusem-dyngusem, oblewanką, polewanką. Dzień ten najczęściej upływa pod znakiem rodzinnych oraz towarzyskich spotkań, a dla wielu to czas zabaw, psot, żartów i ogólnej wesołości, która wiąże się bezpośrednio z tradycją wzajemnego oblewania się wodą.

więcej »

Wielkanoc

© sarsmis - Fotolia.comChrześcijanie po raz kolejny wspominają zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, piekłem i szatanem. Taki jest sens i geneza świąt wielkanocnych, najważniejszych w całym roku liturgicznym. Jednak dziś coraz częściej obchodzimy je jako swego rodzaju "święto wiosny".

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy