Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Złe wiadomości z wiekiem coraz mniej istotne

fot.  Krzysztof Kamil z PixabayNikt nie lubi negatywnych informacji, okazuje się jednak, że inaczej reagujemy na nie na różnych etapach życia. W przypadku ludzi starszych ważniejsze są pozytywne wieści i to na nich się skupiają seniorzy, odsuwając od siebie to, co nieprzyjemne.

więcej »

Czy czarny kot przynosi pecha? 17 sierpnia święto tych zwierzaków

© ramonespelt - Fotolia.comCzarne koty uważane są za symbol pecha i niepowodzenia. To jedna z przyczyn, dla których należą do najrzadziej znajdujących dom zwierząt w schroniskach. Jednak koty o takim umaszczeniu mają także grono wielbicieli. I właśnie oni ustanowili 17 sierpnia "Dniem doceniania czarnych kotów".

więcej »

Światowa Organizacja Zdrowia: zwiększa się problem głodu na świecie

fot. Kasun Chamara z PixabaySzacuje się, że w ubiegłym roku 820 milionów ludzi nie miało dostatecznej ilości jedzenia, podczas gdy rok wcześniej z tym problemem zmagało się 811 milionów. Problem głodu się pogłębia, pisze Światowa Organizaccja Zdrowia.

więcej »

Dojrzałe kobiety rzadziej uprawiają seks. Dlaczego tak jest?

fot. Photographee.eu - Fotolia.comWraz z wiekiem życie seksualne kobiet przygasa. Najczęściej za przyczynę takiego stanu rzeczy uważa się menopauzę, która wywołuje pewne niekorzystne dla organizmu zmiany fizjologiczne. Powodów jest jednak więcej…

więcej »

Co to jest Alert RCB?

fot. RCBW ostatnich dniach wiele osób otrzymuje na swoje telefony komórkowe powiadomienia o nazwie Alert RCB. Skąd są wysyłane, czego dotyczą i jak z nimi postępować? Oto kilka pytań i odpowiedzi.

więcej »

Letnie zagrożenia: upały i nieostrożność

©  juergenmfoto - Fotolia.comTemperatury powyżej 30 stopni, ostre słońce, a niekiedy gwałtowne burze. Możemy cieszyć się letnią aurą, jednak nie dla wszystkich jest ona korzystna. W upalne dni należy pamiętać o dzieciach, seniorach, osobach chorych i o zwierzętach. Ważne jest także bezpieczeństwo związane ze zwiększonym zagrożeniem pożarowym.

więcej »

Boże Ciało

© Richard Villalon - Fotolia.comDziś w Kościele Katolickim obchodzone jest Święto Ciała i Krwi Pańskiej - uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu, nazywana potocznie Bożym Ciałem. Święto to przypada w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego (60 dni po Wielkanocy) i jest świętem ruchomym. Najbardziej charakterystyczne dla uroczystości są procesje do ołtarzy położonych poza terenami kościelnymi. W Polsce to katolickie święto jest dniem wolnym od pracy i zajęć szkolnych.

więcej »

Psy rozpoznają nasz stres i... same go odczuwają

© rodrusoleg - Fotolia.comSzwedzcy badacze odkryli, że nasze czworonogi mogą odczuwać podobny poziom stresu do tego, jakiego my doświadczamy.

więcej »

Jak spać w upały? Pomoże dobre odżywianie się

© andrade - Fotolia.comLatem warto unikać pewnych pokarmów i metod gotowania. Dzięki temu łatwiej będzie zasnąć, pomimo upałów.

więcej »

4 czerwca 1989 - 2019

fot. www.2019gdansk.pl„Proszę Państwa, 4 czerwca skończył się w Polsce komunizm" - te słowa, wypowiedziane 30 lat temu przez aktorkę Joannę Szczepkowską, urosły do rangi symbolu. W ciągu trzech dekad stały się także kontrowersyjne. Jednak sami Polacy w zdecydowanej większości uznają, że przemiany jakie się wówczas zaczęły, są dla nich korzystne.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Aktywni 50+ Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy