Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Kontakt ze sztuką może przedłużyć życie

fot. StockSnap z PixabayOsoby starsze, które mają kontakt ze sztuką, żyją dłużej niż ci, którzy interesują się nią sporadycznie lub wcale, wynika z badań uczonych z University College London.

więcej »

7 niezwykłych zastosowań skóry banana

fot. vicran z PixabaySkóra banana przydaje się na różne sposoby, niektórzy polecają, by ją także zjadać, inni podkreślają jej prourodowe właściwości. Zobacz, jak można jej niestandardowo użyć, daje wiele korzyści.

więcej »

Poczucie sensu własnego życia pomaga osiągnąć długowieczność

fot. MaxWdhs z PixabayKolejne badania pokazują, że istnieje związek pomiędzy poczuciem sensowności i celowości własnego życia oraz lepszym zdrowiem fizycznym i psychicznym w starszym wieku.

więcej »

Boże Narodzenie 2019: prezent dla Babci

© ChmpagnDave - Fotolia.com W ostatnich latach coraz więcej przedświątecznych reklam kierowanych jest do osób chcących obdarować osoby starsze. Niestety, w "prezenty dla Babci" to w większości oferty stereotypowe, nie uwzględnaijące zmian w stylu życia i potrzebach współczesnych dojrzałych kobiet.

więcej »

Sezon świąteczny to wyższy stres - naucz się nim zarządzać

fot.  congerdesign z PixabaySezon bożonarodzeniowy może być niezwykły dzięki pięknym iluminacjom, wszechobecnym ozdobom, rodzinnym spotkaniom i świątecznym przyjęciom. Równocześnie jednak to jeden z najbardziej stresujących okresów w roku.

więcej »

Boże Narodzenie 2019: prezent dla Taty

© pressmaster - Fotolia.comPrezent dla mężczyzny? Teoretycznie nic prostszego, w praktyce to właśnie prezenty dla dorosłych Panów często sprawiają kłopoty. I to niestety właśnie oni bywają obdarowywani czymś kupionym w pośpiechu albo wybranym dlatego, że coś trzeba było wybrać.

więcej »

Zaczyna się Adwent

Adwent, © engelchen - Fotolia.comHistorycznie Adwent ma korzenie hiszpańskie - pierwszą o nim wzmiankę napotykamy w jednym z dekretów Synodu w Saragossie. Było to w roku 380. Samo słowo oznacza przyjście i wywodzi się od łacińskiego "adventus". Dziś przypada pierwsza niedziela okresu przygotowującego chrześcijan do świąt Bożego Narodzenia.

więcej »

Niewielka grupa przyjaciół wystarcza, by nie znać samotności

fot. StockSnap z PixabayNie trzeba mieć dużej gromady przyjaciół, by nie być samotnym. Seniorom dla dobrostanu wystarczą niewielkie sieci społeczne.

więcej »

Andrzejki - wróżby, zwyczaje i zabawy

© laciatek - Fotolia.comAndrzejki to wieczór w którym najpopularniejszą częścią garderoby są buty, najbardziej poszukiwanym produktem - wosk i w którym spokojnie idący mężczyzna może być wielokrotnie wypytywany o imię przez młode, podekscytowane dziewczyny. To czas wróżb i przepowiedni, od wieków związanych z matrymonialnymi planami.

więcej »

Jak osiągnąć długowieczność? Trzeba mieć poczucie sensu życia

fot. Gerd Altmann z PixabayCi, którzy mają poczucie celowości swojego życia, cechują się wyższymi szansami na długowieczność.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kosciol.pl EWST.pl eGospodarka.pl Oferty pracy