Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Długie życie zapewni... małżeństwo

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comKolejne badania pokazują, że małżeństwo ma dobry wpływ na nasze zdrowie i wiąże się z wyższymi szansami na długowieczność.

więcej »

Dlaczego tak łatwo wpadamy w niepokój i zamartwiamy się

fot. Gerd Altmann z PixabayBadacze odkryli ciekawe mechanizmy dotyczące naszych reakcji na stres, odczuwania niepokoju i umiejętności odprężania się. Niektórzy chętniej pozostają w stanie zmartwienia, osłabiając w ten sposób możliwe rozczarowani.

więcej »

Seks po czterdziestce - nasze libido słabnie

© Yuri Arcurs - Fotolia.comZ włoskich statystyk wynika po czterdziestce znacznie spada częstotliwość uprawiania seksu. Jedynie trzy pary na dziesięć podejmują aktywność seksualną częściej niż raz w tygodniu. 9 proc. osób z tej grupy wiekowej zaś nie spało z nikim przez ostatnie pół roku.

więcej »

Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak - "rano ustalamy jak mamy na imię"

fot. Ryszard DominowskiO nowej sztuce, pracy aktorów, reżysera i scenarzysty, o roli muzyki i świateł w teatrze oraz o tym… jak spakować rekwizyty i meble do samochodu osobowego opowiadają aktorzy z „MAM Teatr” – Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak.

więcej »

Warto się zakochać. To poprawi twoje zdrowie

fot. Harli Marten on UnsplashNa miłość nie ma limitu wiekowego, a lekarze mówią, że zakochanie to stan, który znacznie poprawia zdrowie. Jakby powodów było mało, oto kilka tych zdrowotnych, które powinny zachęcać do związku...

więcej »

Koniec lata - zaczyna się jesień 2019

© goldbany - Fotolia.comDziś o godzinie 9:50 powitaliśmy astronomiczną jesień. Jesiennie zrobiło się także za oknem i choć prognozy zapowiadają cieplejsze dni, pora na niemal rok pożegnać się z latem. Jesień to jednak bardzo piękna pora roku - warto się nią cieszyć - mamy na to czas do 22 grudnia, kiedy to o 05:19 rozpocznie się astronomiczna zima.

więcej »

Samobójstwa - co kilkadziesiąt sekund ktoś odbiera sobie życie

fot. Goran Horvat z PixabaySamobójstwa to poważny problemem o zasięgu globalnym. Są jedną z dwudziestu głównych przyczyn zgonów na całym świecie - więcej ludzi umiera w ich wyniku niż z powodu malarii, raka piersi wojen, czy morderstw, czytamy w raporcie Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO).

więcej »

Piątek trzynastego nie musi przynosić pecha

© diego cervo - Fotolia.comPiątek trzynastego to specjalna data - w naszym kręgu kulturowym dzień ten uważany jest za niezwykle pechowy.

więcej »

Konflikty w związku? Hormony pomagają zachować spokój

fot. Claudia Peters z PixabayJaki jest sekret szczęśliwego związku? To jeden z hormonów sprawia, że jest się bardziej wyrozumiałym i pozytywnie nastawionym wobec partnera.

więcej »

Optymizm kluczem do długowieczności

fot. Mabel Amber, still incognito... z PixabayKolejne badania pokazują, że pozytywne nastawienie do świata zwiększa szanse na zdrowe starzenie się i osiągnięcie sędziwego wieku.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Pola Nadziei Kobiety.net.pl Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy