Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Sekretarz ONZ: koronawirus największym globalnym wyzwaniem od II wojny światowej

fot. Elchinator from PixabayObecny wybuch epidemii koronawirusa jest największym wyzwaniem dla świata od czasu drugiej wojny światowej, ostrzegł António Guterres, Sekretarz Generalny ONZ.

więcej »

Zanieczyszczenia powietrza to śmiertelna „pandemia”. Skraca nam życie o 3 lata

fot. collage Senior.pl / CanvaZanieczyszczenia powietrza stanowią ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Według uczonych, żyjemy średnio o prawie trzy lata krócej z powodu różnych zanieczyszczeń powietrza

więcej »

Koronwirus: kompletna blokada, w domach zamknięta jedna trzecia ludzi

fot. MZEpidemia nowego koronawirusa rozwija się na całym świecie i coraz więcej krajów wprowadza ograniczenia co do przemieszczania się mieszkańców. Nakazy pozostawania w domach dotyczą już 2,6 miliardów ludzi na całym świecie, czyli jednej trzeciej światowej populacji. Japonia musiała przełożyć Igrzyska Olimpijskie na następny rok.

więcej »

Twój współmałżonek jest optymistą? To dobrze wróży twojemu zdrowiu

fot. InstagramFOTOGRAFIN from PixabayZadowolony z życia, optymistycznie spoglądający w przyszłość życiowy partner pozytywnie wpływa na twoją codzienność, jak się jednak okazuje - nie tylko: takie nastawienie współmałżonka ma przełożenie również na twoje lepsze zdrowie fizyczne i psychiczne.

więcej »

Tłusty Czwartek - święto pączka

© Printemps - Fotolia.comTłusty Czwartek to dzień rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. Z zapustowych szaleństw naszych przodków zostało jedno powszechne - niemal każdy zje dzisiaj pączka. Tymczasem jeszcze niedawno czwartek był początkiem Tłustego Tygodnia, w którym objadano się tłustymi i słodkimi wysokokalorycznymi potrawami, hojnie zapijanymi alkoholem. Trzeba przecież było „poużywać sobie" na zapas przed nadchodzącym okresem pokuty i wyrzeczeń.

więcej »

Światowy Dzień Kota

fot. G. Gacki / J. GackaW polskich domach kotów jest więcej niż psów. Według danych statystycznych "zakocone" zostało co trzecie gospodarstwo domowe. Koty niepodzielnie królują też w wielu innych krajach oraz w Internecie. Dziś mają swoje święto.

więcej »

6 łatwo dostępnych sposobów na poprawę humoru

fot. collage Senior.pl / FotoliaCo robić, kiedy dopada nas chandra i zniechęcenie, a nie mamy czasu lub pieniędzy na antystresowe masaże czy zabiegi w spa? Kilka prostych, łatwo dostępnych sposobów pomoże odzyskać dobry nastrój.

więcej »

Tego nigdy nie jedz, jeśli upłynęła data ważności

Lodówka, © Lsantilli - Fotolia.comIle razy słyszałeś od rodziny i znajomych zdanie: „data ważności upłynęła, ale to stało w lodówce, więc spokojnie można zjeść?" Po pierwsze wielu z nas jest nauczonych, by nie marnować jedzenia, po drugie ludziom po prostu szkoda pozbywać się czegoś, co jeszcze można by wykorzystać. Takie zachowanie w najlepszym przypadku oznacza dojedzenie resztek i uzyskanie więcej wolnego miejsca w szafce czy lodówce, w najgorszym jednak doprowadzi do bardzo poważnego zatrucia zagrażającego zdrowiu, a nawet życiu.

więcej »

Kontakt ze sztuką może przedłużyć życie

fot. StockSnap z PixabayOsoby starsze, które mają kontakt ze sztuką, żyją dłużej niż ci, którzy interesują się nią sporadycznie lub wcale, wynika z badań uczonych z University College London.

więcej »

7 niezwykłych zastosowań skóry banana

fot. vicran z PixabaySkóra banana przydaje się na różne sposoby, niektórzy polecają, by ją także zjadać, inni podkreślają jej prourodowe właściwości. Zobacz, jak można jej niestandardowo użyć, daje wiele korzyści.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Pola Nadziei EWST.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy