Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Alkohol i seniorzy - gdzie starsi piją najwięcej

fot. Michal Jarmoluk from PixabayOsoby starsze w zamożnych krajach spożywają średnio więcej alkoholu niż ich rówieśnicy z krajów o średnich dochodach. Zwykle starzenie się sprzyja ograniczeniu ilości wypijanego alkoholu, ale następuje ono w różnym tempie i na różnym poziomie.

więcej »

Epifania - Dzień Objawienia Pańskiego - święto Trzech Króli

fot. Dmytro Korolov - Fotolia.comKościoły chrześcijańskie na Zachodzie obchodzą dziś Święto Objawienia Pańskiego (Święto Epifanii), zwane popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to jedno z najstarszych świąt w chrześcijaństwie.

więcej »

Przebywanie wśród ludzi daje większą satysfakcję z życia

© pressmaster - Fotolia.comJeśli chcesz zwiększyć satysfakcję z życia, zacznij stosować strategie zorientowane społecznie zamiast aspołecznego zachowania, mówią psychologowie.

więcej »

Jak sprawić, by poczucie szczęścia trwało dłużej

fot. Free-Photos from PixabayWielu ludzi poczucie szczęścia kojarzy z luksusowymi wakacjami, dobrym filmem, czy smaczną kolacją w restauracji, co jest krótkotrwałe. Uczeni sprawdzili, czy można coś zrobić, aby przedłużyć to poczucie?

więcej »

Troska o bliskich jest najważniejszą sprawą dla ludzi na całym świecie

© Ingo Bartussek - Fotolia.comNa pytanie o to, co jest najwyższym priorytetem, większość ludzi odpowiada: troska o członków rodziny.

więcej »

Nowy Rok 2021

fot. collage Senior.pl / CanvaŻyczymy Państwu zakończenia roku 2020 w zdrowiu i spokoju. W Nowym Roku 2021 zaś - wielu szczęśliwych dni - zarówno tych wyjątkowych jak i zwykłych.

więcej »

Jak pomóc ludziom zachować pozytywne nastawienie

fot. Sven_Vietense - Fotolia.comPowiedzenie komuś zdenerwowanemu czegoś tak prostego, jak „Rozumiem, dlaczego tak czujesz", może istotnie pomóc jemu/jej poczuć się lepiej.

więcej »

Poczucie jedności rzeczywistości daje większą satysfakcję z życia

fot. Free-Photos from PixabayLudzie, którzy wierzą w jedność - ideę, że wszystko na świecie jest połączone i współzależne - odczuwają większą satysfakcję z życia niż pozostali, niezależnie od tego, czy są religijni.

więcej »

Śmiej się do rozpuku - śmiech jest dobry dla ciała i umysłu

© Kablonk Micro - Fotolia.comWygłupy i żarty nie tylko dodają życiu kolorytu, ale też są dobre zaarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego.

więcej »

Jak pomóc małżonkowi w stresie

fot. smblake from PixabayKiedy czujemy się wspierani, doświadczamy niższego stresu. Zdarza się jednak, że sądzimy, że wspieramy partnera, ale tak nie jest. Czasem wydaje nam się, że pomogliśmy, tymczasem w istocie pogorszyliśmy sytuację.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Hospicja.pl Umierać po ludzku Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Oferty pracy