Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Nie umiesz być szcześliwy/a w pojedynkę? Małżeństwo tego nie zmieni

fot. TheDigitalWay from PixabayJak ma się pozostawanie w małżeństwie do poczucia szczęścia? Czy samotność oznacza brak radości z życia? Naukowcy z Michigan State University (MSU) postanowili znaleźć odpowiedź na pytania tego rodzaju.

więcej »

Dbaj o siebie - hedonizm daje szczęście

fot. Myriam Zilles from PixabayRelaks na kanapie czy delektowanie się pysznym posiłkiem: krótkotrwałe przyjemne zajęcia, które nie prowadzą do długoterminowych celów, istotnie zwiększają poczucie szczęścia.

więcej »

Wolność i samodzielność ważniejsze niż pieniądze

fot. Albrecht Fietz from PixabayWolność i osobista autonomia są ważniejsze dla poczucia dobrostanu ludzi niż pieniądze, wynika z badań przeprowadzonych w 63 krajach.

więcej »

Chcesz się lepiej poczuć? Musisz nauczyć się wybaczać

fot. congerdesign from PixabayNie ‘pielęgnuj' swojego gniewu. Naucz się wybaczać, a lepiej się poczujesz, mówią eksperci Mayo Clinic.

więcej »

Czy czarny kot przynosi pecha? 17 sierpnia święto tych zwierzaków

© ramonespelt - Fotolia.comCzarne koty uważane są za symbol pecha i niepowodzenia. To jedna z przyczyn, dla których należą do najrzadziej znajdujących dom zwierząt w schroniskach. Jednak koty o takim umaszczeniu mają także grono wielbicieli. I właśnie oni ustanowili 17 sierpnia "Dniem doceniania czarnych kotów".

więcej »

Henryk Wujec nie żyje

Henryk Wujec, fot. Senat RP, CC BY-SA 3.0 plPo ciężkiej chorobie zmarł Henryk Wujec - polski polityk, fizyk, działacz opozycji w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, poseł na Sejm X, I, II i III kadencji, w latach 2010–2015 doradca prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ds. społecznych. Miał 80 lat.

więcej »

Samotność poważnejszym problemem niż otyłość

fot. Anja🤗#helpinghands #solidarity#stays healthy🙏 from PixabaySamotność i izolacja społeczna mogą być większym zagrożeniem dla zdrowia niż otyłość, ich oddziaływanie zaś ciągle rośnie, mówią badacze z Brigham Young University.

więcej »

Nasi bliscy stają się częścią nas - to widać w mózgu

fot. Free-Photos from PixabayJedną z najbardziej charakterystycznych cech człowieka jest zdolność do empatii, czyli do postawienia się na miejscu innych. Nowe badanie pracowników University of Virginia sugeruje, że jesteśmy ‘zaprogramowani' do współodczuwania, ponieważ kojarzymy bliskich nam ludzi z samymi sobą.

więcej »

Lepsza komunikacja poprawi relacje w małżeństwie? Nie zawsze

fot. StockSnap from PixabayJednym z głównych powodów, dla których pary szukają pomocy terapeutów, są problemy z komunikacją. Czy zatem lepsze porozumiewanie się oznacza bardziej satysfakcjonujący związek? Odpowiedź nie jest prosta.

więcej »

Jak osłabić dyskryminację wobec starszych (ageizm)? Przyjaźń z młodszymi pomaga

fot. Anemone123 from PixabayBadania przeprowadzone przez psychologów pokazały, że młodzi ludzie rzadziej dyskryminują innych ze względu na wiek, gdy zawierają przyjaźnie ze starszymi.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Hospicja.pl Kosciol.pl EWST.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy