Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Niezwykłe zastosowania majonezu

fot. jules - rolls royce mayonnaise, CC BY 2.0, Wikimedia CommonsKojarzy nam się głównie z sałatką warzywną i przyprawą do frytek czy innych potraw. Majonez może mieć jednak wiele zastosowań i to niekoniecznie kulinarnych.

więcej »

Oszukiwanie samego siebie pomaga, ale krótkoterminowo

fot.  Vojtěch Kučera from PixabayZespół filozofów z Ruhr-Universität Bochum (RUB) i Uniwersytetu w Antwerpii przeanalizował rolę, jaką oszukiwanie samego/samej siebie odgrywa w życiu codziennym oraz sprawdził, jakich strategii ludzie używają do zwodzenia samych siebie.

więcej »

Samoakceptacja - klucz do poczucia szczęścia

fot. carlos pereyra from PixabaySzczęście to coś więcej niż odczucie - to coś, co każdy może praktykować na co dzień. Niemniej, jedni są lepsi w niektórych nawykach sprzyjających poczuciu szczęścia niż inni, ale warto wiedzieć, że w istocie jeden czynnik w najwyższym stopniu odpowiada za nasze ogólne zadowolenie z życia - jest nim samoakceptacja.

więcej »

Nowy Rok 2022

fot. collage Senior.pl / CanvaŻyczymy Państwu zakończenia roku 2021 w zdrowiu i spokoju. W Nowym Roku 2022 zaś - wielu szczęśliwych dni - zarówno tych wyjątkowych jak i zwykłych.

więcej »

Jak pomóc przygnębionemu partnerowi? Trzeba (umiejętnie) okazywać troskę

fot. Nika Akin from PixabayIm bardziej przygnębiony jest twój życiowy partner, tym więcej miłości powinieneś/powinnaś jej/jemu okazywać, mówią badacze z University of Alberta.

więcej »

Boże Narodzenie - radosny czas? Dla wielu raczej stresujący...

fot. Chris Spencer-Payne from PixabayWielu Europejczyków nie uważa przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia za szczególnie radosny czas i często czują się przygnębieni i zestresowani. Jedynie osoby religijne są wyjątkiem od tej reguły.

więcej »

Śmiech jest „zaraźliwy” i pomaga budować relacje z innymi ludźmi

fot. congerdesign from PixabayŚmiech jest naprawdę zaraźliwy - jeśli ty masz dobry humor, udziela się on innym.

więcej »

Znalezienie sensu własnego życia poprawia zdrowie i zwiększa poczucie szczęścia

fot. Gerd Altmann from PixabayW ciągu ostatnich latach sens życia stał się istotną kwestią w badaniach medycznych, szczególnie w związku z tym, że liczne społeczeństwa się starzeją. Okazuje się bowiem, że poszukiwanie sensu życia i jego znalezienie są ważne dla zdrowia i dobrostanu ludzi, mówią eksperci z University of California w San Diego.

więcej »

Trauma przy starcie bliskiego skutkuje „powikłaną żałobą”

fot. wal_172619 from PixabayJeśli utrata kogoś bliskiego zbiega się z traumą, objawy zespołu stresu pourazowego mogą oznaczać problemy z przejściem procesu żałoby. Pojawia się poczucie trwałego smutku i niezdolność do radzenia sobie nawet przez lata po traumie.

więcej »

Rozmawiaj z obcymi ludźmi. Tak możesz poprawić swoje samopoczucie

fot. Ryan McGuire from PixabayNa całym świecie codziennie rano rozgrywa się ciekawy paradoks społeczny, gdy miliony ludzi wsiadają do pociągów, autobusów i tramwajów: chociaż istoty ludzkie są jednym z najbardziej społecznych gatunków na świecie, gdy przebywają blisko siebie, np. siedzą kilkadziesiąt centymetrów dalej, zwykle się ignorują. Tymczasem warto rozmawiać - i ze znajomymi, i z nieznajomymi, bo to poprawia samopoczucie.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kosciol.pl Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy