Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Już jedna znacząca rozmowa dziennie poprawia samopoczucie i osłabia samotność

fot. Harli Marten on UnsplashRozmowa z przyjacielem, choćby raz w ciągu dnia, pomaga zwiększyć poczucia szczęścia i obniżyć poziom stresu do końca dnia.

więcej »

Równość płci pomaga dłużej żyć i kobietom, i mężczyznom

fot. Selver Učanbarlić from PixabayGlobalnie sprawdzono, w jaki sposób równość płci może mieć związek ze średnią długością życia. Okazało się, że równość przekłada się na to, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni żyją dłużej.

więcej »

Starzenie się - metrykalny wiek to nie wszystko, inne czynniki też mają znaczenie

fot. MatissDzelve from PixabayZaawansowany wiek jest związany z pogarszaniem się czynników poznawczych, fizycznych i psychicznego. Sprawdzono jednak, na ile czynniki, takie jak mądrość, samotność, poziom dochodów i jakość snu, wpływają na funkcjonowanie osób starszych.

więcej »

Doświadczanie codziennego stresu słabnie wraz z wiekiem

fot. Merja from PixabayCodzienność wraz z czasem staje się mniej „uciążliwa" i stresująca. Liczba codziennych stresorów i reakcje ludzi na nie zmniejszają się wraz z wiekiem.

więcej »

Komunikacja: to co widzimy wpływa na to co słyszymy

fot. coacheadksu from PixabayKiedy politycy zwracają się do publiczności, zazwyczaj podkreślają ważne słowa gestami, na przykład wykonując odpowiednie ruchy rękami. Właściwie wydaje się, że wszyscy to robimy: takie ruchy należą do najczęstszych gestów w codziennych rozmowach. Ludzie dopasowują te gesty bardzo dokładnie do wybranych słów. Eksperci chcieli sprawdzić, czy rytmiczne gesty pomagają słuchaczom zrozumieć mówcę. Oceniono, czy to, co widzimy, wpływa na to, co słyszymy.

więcej »

Rzuć papierosy. Zyskasz poczucie szczęścia i satysfakcji

fot. Tumisu from PixabayJednym z postanowień noworocznych powinno być rzucenie palenia. Ci, którym się to udało, są bardziej zadowoleni ze swojego życia i czują się zdrowsi, i to nie tylko po roku, ale i po trzech latach, w porównaniu do osób ciągle palących.

więcej »

Nowy Rok 2023

fot. collage Senior.pl / CanvaŻyczymy Państwu zakończenia roku 2022 w zdrowiu i spokoju. W Nowym Roku 2023 zaś - wielu szczęśliwych dni - zarówno tych wyjątkowych jak i zwykłych.

więcej »

Zmarł emerytowany papież Benedykt XVI

Benedykt XVI, fot. Massimo Macconi, PD, Wikimedia CommonsW wieku 95 lat zmarł Joseph Ratzinger, emerytowany papież Benedykt XVI.

więcej »

Od żalu można się uzależnić. Sprawdź, dlaczego

fot. Manfred Antranias Zimmer from PixabaySmutek i żal są powszechne i większość z nas doświadczy bólu, jaki przynoszą w którymś momencie naszego życia, szczególnie po śmierci bliskiej osoby. Zwykle jednak z czasem ruszamy naprzód, akceptując stratę.

więcej »

Poczucie samotności - dużo zależy od oczekiwań co do relacji z innymi

fot. pasja1000 from PixabayŚwiąteczne i noworoczne plany nie u wszystkich przypominają reklamy pełne szczęśliwych gości i prezentów. Jeśli ten „magiczny czas" nie jest w twoim przypadku taki magiczny, nie jesteś jedyny/a... wielu ludzi zmaga się z samotnością.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy eGospodarka.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Pola Nadziei EWST.pl Oferty pracy