Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Jubileusz WOŚP - Orkiestra gra po raz 25.

fot. WOŚPDziś w całej Polsce i w wielu miejscach za granicą odbywa się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Temat tegorocznego finału to "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". O godzinie 20:00 zebrano już ponad 22 miliony złotych.

więcej »

San Escobar istnieje. Zobacz gdzie

fot. Flaga San EscobarWpadka ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego dotycząca nieistniejącego państwa San Escobar została zauważona przez media tradycyjne w Polsce i za granicą. Jednak to w mediach społecznościowych zaczęła żyć swym własnym życiem.

więcej »

Dom u seniora dla psa i kota. To działa!

fot. Fabryka Dobrych DziałańGrudniowe wieczory najlepiej spędzać w ciepłym domu. Pod tą prawdą podpiszą się wszystkimi łapami psy i koty – zarówno te, które mają taką możliwość, jak i te które miały kiedyś dom a teraz znów na niego czekają – w piwnicach, na działkach, na ulicy czy nawet w schronisku.

więcej »

Carrie Fisher nie żyje

Carrie Fisher, fot. Riccardo Ghilardi photographer, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsCarrie Fisher, gwiazda serii "Gwiezdne wojny", odtwórczyni roli księżniczki Lei, zmarła w wieku 60 lat. Kilka dni temu aktorka przeszła rozległy zawał serca.

więcej »

5 postanowień noworocznych, których jesteś w stanie dotrzymać

2017 © Leo Lintang - Fotolia.comKoniec roku to okazja do podsumowan i nowych planów. Wielu ludzi podejmuje nowe wyzwania - postanowienia noworoczne mają ulepszyć życie w kolejnym roku. Dobrze jednak wiemy, że wielu z nich nie dotrzymamy, bo zabraknie nam trochę czasu, silnej woli, czy szczęścia... tych pięciu postanowień jednak łatwo będzie dotrzymać, a mogą znacznie poprawić samopoczucie na co dzień.

więcej »

Przesilenie zimowe - dziś najdłuższa noc w roku

Zima, © Stefan Körber - Fotolia.com21 grudnia o 11:44 Słońce weszło w znak Koziorożca i rozpoczęła się astronomiczna zima. Dziś przypada także najkrótszy dzień i najdłuższa noc w roku.

więcej »

Jak uniknąć depresji podczas Świąt

fot. Filomena Taipe MendozaProblem wydaje się paradoksalny, przecież okres świąteczny to czas, na który niemal wszyscy czekamy. Czekamy na jego nadejście długie miesiące i specjalnie się do niego przygotowujemy. A jednak okazuje sie, że właśnie w tym czasie wzrasta liczba przypadków nie tylko osłabienia nastroju, ale i po prostu objawów depresji. Dotyczy to nie tylko ludzi samotnych, także tych, którzy mają okazję spedzić Boże Narodzenie w licznym gronie rodzinnym. Zobacz, skąd bierze się „świąteczna depresja" i jak jej zapobiec.

więcej »

Postanowienia noworoczne, czyli jak ulepszyć swoje życie

2017, ©  ink drop - Fotolia.comDla wielu z nas koniec roku to okazja do podsumowań i robienia planów. Chętnie podejmujemy nowe wyzwania i staramy się ulepszyć dotychczasowe życie, dlatego dokonujemy postanowień noworocznych. I nawet jeśli nie dotrzymamy ich przez 12 miesięcy, pozwolą spróbować nowych rzeczy i pomogą usprawnić sfery, które dotychczas „kulały". Zobacz, jakie konkretnie postanowienia mogą przynieść ciekawe efekty - może się zainspirujesz?

więcej »

Boże Narodzenie TOP 10 - najgorsze gwiazdkowe prezenty

MIkołaj, © endostock - Fotolia.comŚwięta zbliżają się coraz większymi krokami, a to oznacza, że osoby które jeszcze mają przed sobą wymyślanie i zakup gwiazdkowych prezentów, powinny jak najszybciej dokonać wyboru. Być może przydatne okaże się zestawienie podarunków, z których (prawie) nikt nie jest zadowolony, żenujących lub po prostu kłopotliwych?

więcej »

Tego nie wiedziałeś o świętym Mikołaju: 7 ciekawych faktów

Święty MIkołaj, ©  BillionPhotos.com - Fotolia.comJest postacią nieodłacznie kojarzoną obecnie ze Świętami Bożego Narodzenia. Najpowszechniejszy obecnie jego wizerunek to krzepki okrągły staruszek z długą siwą brodą ubrany w czerwone spodnie, kubrak i czapkę tegoż koloru (koniecznie z białymi wstawkami).

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Aktywni 50+ Kosciol.pl Kobiety.net.pl eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X