Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Przestań narzekać. To niszczy mózg i wpędza w choroby

© STUDIO GRAND OUEST - Fotolia.comBadania pokazują, że podczas typowej rozmowy większość ludzi skarży się raz na minutę. Narzekanie sprawia, że przez chwilę czujemy się lepiej, ale nie jest dla nas dobre - negatywnie wpływa na mózg i nie tylko...

więcej »

Krzysztof Kamil Baczyński „Żołnierz poeta, czasu kurz...”?

Krzysztof Kamil Baczyński, fot. PDW czwartym dniu Powstania Warszawskiego 72 lat temu od kuli niemieckiego snajpera poległ w walce przy Placu Teatralnym jeden z najwybitniejszych polskich poetów Krzysztof Kamil Baczyński. Wraz z jego twórczością powstał etos poety – żołnierza, obdarzonego ponad przeciętna wrażliwością człowieka- legendy, stojącego ponad wszelkimi podziałami.

więcej »

Kasjer wydał za dużo? Nie każdy Polak pieniądze odda

© industrieblick - Fotolia.comIlu na 10 kupujących, wyszłoby ze sklepu ze zbyt wysoką resztą omyłkowo wydaną przez kasjera? A- jedna, B- dwie, C- trzy, D - a może nikt? Jak wynika z badania „Moralność Finansowa Polaków”, wykonanego na zlecenie KPF, w partnerstwie z BIG InfoMonitor, prawidłowa odpowiedź to B, ale nawet w tak drobnej etycznie sprawie wiele zależy od wieku, płci, dochodów oraz ciężaru posiadanych zobowiązań choćby w postaci pożyczek i kredytów.

więcej »

Szczęście na wyciągnięcie ręki - jak je osiągnąć i zatrzymać

fot. collage Senior.plSzczęście stało się pojęciem kojarzonym z czymś nieosiągalnym, górnolotnym, niezrozumiałym. Dzisiaj nawet filozofowie i psycholodzy wolą używać określeń: dobrostan czy zadowolenie. Bez względu na terminologię, wiadomo, w czym rzecz - chodzi o taki stan, w którym uważamy, że niczego więcej nam nie potrzeba, czujemy się spełnieni i radośni. I okazuje się, że do tego nie potrzeba wygranej w lotto czy niespodziewanego spadku, bo nie chodzi o momentalną radość, ale wypracowanie nastawienia, które pozwala z pogodą przechodzić przez życie.

więcej »

Senior i kot - para idealna? Jak pokonać 4 główne przeszkody

fot. FDDNie taki kot straszny jak go rysują, a opieka nad nim nie jest trudna, kosztowna i pracochłonna. Obalamy mity i rozwiewamy pojawiające się najczęściej obawy, powstrzymujące osoby starsze przed przygarnięciem kota pod swój dach.

więcej »

Papież Franciszek z wizytą w Polsce

fot.  EpiskopatNews, CC BY-NC-SA 2.0, FlickrPapież Franciszek przyleciał dziś do Krakowa. Podczas swojej wizyty w Polsce weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży.

więcej »

Seniorzy w Internecie: obecni ci lepiej wykształceni

© gpointstudio - Fotolia.comZ Internetu regularnie korzysta dwie trzecie dorosłych Polaków – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Najsilniej o obecności w sieci i wykluczeniu cyfrowym decyduje wiek. Wiek nie tylko różnicuje samą obecność w sieci, ale także sposoby korzystania z niej.

więcej »

Od dziś karty SIM prepaid do rejestracji

© theaphotography - Fotolia.comOd dziś w Polsce nie można już aktywować karty SIM do telefonu bez podawania swoich danych. Zarejestrować muszą się również ci, którzy karty pre-paid kupili dawno. Każdy musi zgłosić się do operatora komórkowego i wypełnić formularz.

więcej »

Dramat Nicei. Dlaczego Francja jest jest celem ataków terrorystycznych?

© Smileus - Fotolia.comW ostatnim czasie doknano we Francji krwawych ataków terrorystycznych. Pomimo wprowadzonego w kraju stanu wyjątkowego, zagrożenie jest ciągle wysokie, a ostatnie wydarzenia w Nicei pokazały, że terroryści wciąż czyhają na bezbronnych ludzi. Dlaczego to nad Sekwaną dochodzi do takich wydarzeń?

więcej »

Starość nie czyha za rogiem...

fot. Warsaw PressZa początek starości uważa się tradycyjnie ukończenie 65 roku życia. Granica ta jest arbitralnie ustalona - podobnie jak ukończenie 18 roku życia wyznacza granicę dojrzałości. Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma granicami jest jednak taka, że o ile wszyscy chcemy stać się dorosłymi, to raczej nikt nie chce być stary.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów EWST.pl Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X