Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Trudne doświadczenia rzeczywiście nas wzmacniają

© Aleksey - Fotolia.com„Co cię nie zabije, to cię wzmocni", głosi popularne powiedzenie i okazuje się, że jest w tym sporo prawdy. Trudne doświadczenia w istocie sprawiają, że jesteśmy „mocniejsi".

więcej »

Piotr Fronczewski ma 70 lat [FILM]

Piotr Fronczewski, fot. Ja Fryta, Agata Duda fot. Michał Józefaciuk CC BY-SA 3.0 Wikimednia Commons8 czerwca 70 lat kończy jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawanych (zarówno z wyglądu jak i po głosie) aktorów - Piotr Fronczewski.

więcej »

Dominacja i uległość w związku

© contrastwerkstatt - Fotolia.comDominacja w związku może mieć dwie twarze. Z jednej strony może sprawić, że nasz partner będzie czuł się pomijany, ograniczany, mniej ważny czy samotny. Z drugiej może dawać uczucie bezpieczeństwa, komfortu i zaopiekowania. Wszystko zależy od tego, czy partnerzy uzupełniają się w tej kwestii, czy związek tworzy para średnio dominujących partnerów potrafiących rozmawiać budując zgodę, czy też są to partnerzy, którzy walczą o ostanie słowo przy każdej okazji.

więcej »

Boże Ciało - święto religijne i długi wiosenny weekend

fot. paterdarius / Pixabay.com, CC0 Public DomainKościół Katolicki obchodzi święto ku czci Najświętszego Sakramentu. Boże Ciało jest świętem obchodzonym w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, jest to zatem święto ruchome. W Polsce to święto katolickie jest dniem wolnym od pracy, zamknięte są też sklepy.

więcej »

Niszczący konflikt o pieniądze. Co szesnaste małżeństwo zagrożone rozwodem

© JackF - Fotolia.comWspólny budżet i niezgodność w podejściu do zarządzania finansami w związku potrafi dać się we znaki. Co piąta para w Polsce regularnie kłóci się o pieniądze. Co trzecia osoba po kolejnej awanturze zastanawia się nad rozstaniem, a finanse są czwartą co do popularności przyczyną rozwodów.

więcej »

Konstytucja 3 maja - 225. rocznica uchwalenia

fot. Konstytucja 3 maja"Człowiek i jego bezpieczeństwo, obywatel i jego szczęśliwość, ojczyzna i jej całość." Te słowa Kołłątaja przyświecały pracom komisji konstytucyjnej. 3 maja 1791 roku to dzień uchwalenia ustawy zasadniczej na Sejmie Czteroletnim przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, będąca wynikiem dążeń do naprawy stosunków w Rzeczpospolitej po I rozbiorze. Konstytucja majowa ustaliła podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.

więcej »

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

© dziewul - Fotolia.comDziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to zostało ustanowione przez Sejm 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach oraz hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Stare prawo z 1980 roku pozwalało na używanie flagi tylko w określone dni i tylko podczas uroczystości państwowych. W tym roku obchodzimy to święto po raz trzynasty.

więcej »

Polscy Seniorzy wykluczeni cyfrowo

© goodluz - Fotolia.comJedna na trzy osoby dorosłe polskiej populacji w ogóle nie korzysta z sieci. Istnieją dwie przyczyny takiego stanu rzeczy – po pierwsze Internet dociera do niespełna 70 procent gospodarstw domowych, a po drugie po sieci prawie w ogóle nie „surfują” osoby po 50 roku życia.

więcej »

Uczciwa jak pielęgniarka, nieuczciwy jak polityk

fot. collage Senior.plNajlepiej oceniane ze względu na uczciwość i rzetelność zawodową profesje to naukowcy, pielęgniarki, informatycy, nauczyciele oraz dentyści – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Nieco powyżej środka skali lokują się także rzemieślnicy, sprzedawcy w sklepach, lekarze, policjanci oraz kupcy. Do profesji najgorzej ocenianych pod względem rzetelności i uczciwości zawodowej należą urzędnicy państwowi wysokiego szczebla, posłowie na Sejm oraz politycy.

więcej »

Każdy jest komuś potrzebny - wolontariat seniorów

fot.mimowszystko.orgKazimierz Niemierka, rocznik 1940, urodził się na Podlasiu. Jest doktorem nauk o kulturze fizycznej, absolwentem wrocławskiej AWF, honorowym obywatelem Wałbrzycha, dyplomowanym masażystą, ratownikiem WOPR, posiadaczem patentu sternika, poetą, wolontariuszem… W życiorysie ma też inne aktywności.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Umierać po ludzku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Pola Nadziei Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X