Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Groźny wirus na Facebooku - 8 rad jak się ochronić przed niebezpiecznym oprogramowaniem

Bezpieczeństwo w sieci, © kentoh - Fotolia.comPolski Internet obiega kolejna już w tym roku informacja dotycząca nowego wirusa, który zyskuje dostęp do naszych danych i w rezultacie może narazić nas na straty. Czy i w jaki sposób można się bronić przed takimi zagrożeniami?

więcej »

Przestań się zamartwiać. Zobacz, co smutek robi twojemu ciału

© eyetronic - Fotolia.comSmutek stanowi emocję, która charakteryzuje się odczuwaniem rozpaczy, utraty, porażki, gniewu lub żalu. Różni się od depresji m. in. długością trwania i poziomem wpływu na codzienne funkcjonowanie. Niemniej, nawet jeśli nie stanowi jednostki chorobowej, może mieć znaczący wpływ na działanie organizmu.

więcej »

Odeszli 2015 - 2016. Zostaną w naszej pamięci...

Wszystkich Świętych © Parfenova - Fotolia.comCo roku żegnamy wielu znanych ludzi. Odchodzą politycy, aktorzy, pisarze, naikowcy, działacze społeczni. Śmierć niektórych z nich jest spodziewana po ciężkich chorobach, inni umierają nagle, jeszcze inni odchodzą mimo że wydawali się być "od zawsze" i "na zawsze". Początek listopada to czas wspominania - również tych znanych i wielkich, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku.

więcej »

Jak obchodzone są święta ku czci zmarłych na świecie

Święta zmarłych, fot. collage Senior.plW Japonii tańczy się do rytmu bębnów taiko, w Meksyku znaleźć można pieczywo ozdobione kształtami piszczeli i czaszki z cukru, a w Chinach przy grobach bliskich palone są pieniądze. Jak wiele krajów, tak wiele tradycji związanych ze wspominaniem zmarłych.

więcej »

Zmiana czasu - jak łagodnie przez nią przejść

Zmiana czasu 2016, © fiona_toke - Fotolia.comZmiana czasu powoduje zaburzenia codziennego schematu dnia i może powodować problemy ze snem, rozdrażnienie, senność... Kilka wskazówek pomoże łagodnie przebyć czas dostosowywania się do nowego zegara.

więcej »

Jak spędzić dzień w lepszym humorze

© BartPhoto - Fotolia.com, PoniedziałekTegoroczna jesień nie poprawia samopoczucia. Mało słońca, dużo deszczu i chłód sprawiają, że o wiele łatwiej jest popaść w minorowy nastrój i poddać się sezonowej depresji (seasonal affective disorder, SAD). Jeśli chcesz w pogodniejszym humorze spędzić dzień, wypróbuj tych wskazówek. Przydadzą się nie tylko w jesienne poniedziałki.

więcej »

Kobiety mają wyższe poczucie szczęścia. W młodości i po pięćdziesiątce

© goodluz - Fotolia.comPoczucie szczęścia do pewnego stopnia może zależeć od płci i wieku. W jednym okresie życia to panie są szcześliwsze, w innym - panowie.

więcej »

Idź pod prąd. Czytaj dużo książek. Będziesz zdrowszy i mądrzejszy

©  lassedesignen - Fotolia.comPoziom czytelnictwa w Polsce ciągle jest bardzo niski. Co prawda, w ostatnich latach kolejne kampanie promujące książki zyskują na popularności, ale nie przekładają się jeszcze w znaczny sposób na powszechność lektury. Nie mamy francuskiej tradycji czytania w kawiarniach i inaczej niż w Wielkiej Brytanii - nasze biblioteki świecą pustkami. A wiele tracimy. Oto kilka powodów, dla których powinniśmy częściej zaglądać do książek.

więcej »

Dzień Bezpiecznego Komputera: jak chronić swój sprzęt

© momius - Fotolia.com12 października to przypada Dzień Bezpiecznego Komputera, obchodzony od 2004 roku. Zagrożeń związanych z komputerami jest wiele. W świecie, w którym większość komputerów pracuje w sieci i ma dostęp do Internetu, temat ich bezpieczeństwa staje się jeszcze bardziej istotny niż kiedykolwiek . I choć prawie każdy z nas ma tego świadomość, nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób to bezpieczeństwo zapewnić.

więcej »

Strach ma wielkie oczy? Niezwykłe fakty o lęku, których nie znaliście

© auipuistock - Fotolia.comRóżny poziom strachu towarzyszy nam na wszystkich etapach życia. Jest wpisany w codzienność i nie da się go zupełnie wyzbyć. Jeśli doświadczamy go w nadmiarze, jest bardzo uciążliwy, jeśli jednak potrafimy wypracować techniki jego osłabiania, łatwiej się nam żyje. Oto kilka ciekawych faktów na temat lęku.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Hospicja.pl Umierać po ludzku eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X