Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

© dziewul - Fotolia.comDziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to zostało ustanowione przez Sejm 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach oraz hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Stare prawo z 1980 roku pozwalało na używanie flagi tylko w określone dni i tylko podczas uroczystości państwowych. W tym roku obchodzimy to święto po raz trzynasty.

więcej »

Polscy Seniorzy wykluczeni cyfrowo

© goodluz - Fotolia.comJedna na trzy osoby dorosłe polskiej populacji w ogóle nie korzysta z sieci. Istnieją dwie przyczyny takiego stanu rzeczy – po pierwsze Internet dociera do niespełna 70 procent gospodarstw domowych, a po drugie po sieci prawie w ogóle nie „surfują” osoby po 50 roku życia.

więcej »

Uczciwa jak pielęgniarka, nieuczciwy jak polityk

fot. collage Senior.plNajlepiej oceniane ze względu na uczciwość i rzetelność zawodową profesje to naukowcy, pielęgniarki, informatycy, nauczyciele oraz dentyści – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Nieco powyżej środka skali lokują się także rzemieślnicy, sprzedawcy w sklepach, lekarze, policjanci oraz kupcy. Do profesji najgorzej ocenianych pod względem rzetelności i uczciwości zawodowej należą urzędnicy państwowi wysokiego szczebla, posłowie na Sejm oraz politycy.

więcej »

Każdy jest komuś potrzebny - wolontariat seniorów

fot.mimowszystko.orgKazimierz Niemierka, rocznik 1940, urodził się na Podlasiu. Jest doktorem nauk o kulturze fizycznej, absolwentem wrocławskiej AWF, honorowym obywatelem Wałbrzycha, dyplomowanym masażystą, ratownikiem WOPR, posiadaczem patentu sternika, poetą, wolontariuszem… W życiorysie ma też inne aktywności.

więcej »

Memy internetowe. Co o nich myślimy?

fot. memy.pl, fabrykamemow.plWedług najnowszego badania GFK Polonia i Clue PR memy to jeden z najważniejszych nośników opinii – aż 95% internautów wie, co to są memy, a 41% lubi je oglądać i dzielić się nimi w sieci. Dla 67% udostępnianie memów to forma wyrażania poglądów. Które tematy są przez Polaków najchętniej poruszane w memach? I co mówią o nastrojach społecznych?

więcej »

Zaufanie. Słowo obce Polakom

© wsf-f - Fotolia.comZaufanie, jakim Polacy darzą ludzi pracujących w różnych dziedzinach i wykonujących różne zawody, jest dość ograniczone, co wynika z raczej przeciętnych, a nierzadko krytycznych ocen uczciwości i rzetelności zawodowej przedstawicieli różnych branż – wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Za najbardziej uczciwych i rzetelnych uważamy pielęgniarki, naukowców, informatyków, stomatologów. Nie ufamy urzędnikom, posłom, politykom. Tegoroczne oceny uczciwości i rzetelności zawodowej są najniższe w historii badań CBOS.

więcej »

Jak szczęśliwie się starzeć - 6 ważnych wskazówek

© goodluz - Fotolia.comJest kilka „złotych zasad" dobrego (czyli zdrowego i szczęśliwego) starzenia się. Bez względu na szerokość geograficzną i osobiste doświadczenia pozostają w mocy. Zastosuj je, a zyskasz duże szanse na pełnię życia pomimo upływu czasu i tak wielu zachodzących zmian.

więcej »

Poniedziałek Wielkanocny - tradycje i zwyczaje

© izzzy71 - Fotolia.comCzęsto bywa zwany Lanym Poniedziałkiem, śmigusem-dyngusem, oblewanką, polewanką. Dzień ten najczęściej upływa pod znakiem rodzinnych oraz towarzyskich spotkań, a dla wielu to czas zabaw, psot, żartów i ogólnej wesołości, która wiąże się bezpośrednio z tradycją wzajemnego oblewania się wodą.

więcej »

Wiosenna zmiana czasu

© Elenathewise - Fotolia.comW nocy z 24 na 25 marca o godzinie 2.00 przestawiamy wskazówki zegarów na godzinę 3.00. Czas zimowy zmienia się na letni. Zmiana ta ma wpływ na komunikację, transport, pracę w trybie zmianowym ale też na nasze samopoczucie - zarówno w krótkim jak i w dłuższym okresie.

więcej »

Triduum Paschalne: Wielka Sobota

© Dar1930 - Fotolia.comW chrześcijaństwie to dzień żałoby ale także oczekiwania. W katolickich kościołach trwa całodniowa adoracja wiernych przy grobie Jezusa. Przez cały dzień odbywa się święcenie pokarmów. Wieczorem następuje także święcenie wody, ognia i paschału.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Hospicja.pl eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X