Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Carrie Fisher nie żyje

Carrie Fisher, fot. Riccardo Ghilardi photographer, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsCarrie Fisher, gwiazda serii "Gwiezdne wojny", odtwórczyni roli księżniczki Lei, zmarła w wieku 60 lat. Kilka dni temu aktorka przeszła rozległy zawał serca.

więcej »

5 postanowień noworocznych, których jesteś w stanie dotrzymać

2017 © Leo Lintang - Fotolia.comKoniec roku to okazja do podsumowan i nowych planów. Wielu ludzi podejmuje nowe wyzwania - postanowienia noworoczne mają ulepszyć życie w kolejnym roku. Dobrze jednak wiemy, że wielu z nich nie dotrzymamy, bo zabraknie nam trochę czasu, silnej woli, czy szczęścia... tych pięciu postanowień jednak łatwo będzie dotrzymać, a mogą znacznie poprawić samopoczucie na co dzień.

więcej »

Przesilenie zimowe - dziś najdłuższa noc w roku

Zima, © Stefan Körber - Fotolia.com21 grudnia o 11:44 Słońce weszło w znak Koziorożca i rozpoczęła się astronomiczna zima. Dziś przypada także najkrótszy dzień i najdłuższa noc w roku.

więcej »

Jak uniknąć depresji podczas Świąt

fot. Filomena Taipe MendozaProblem wydaje się paradoksalny, przecież okres świąteczny to czas, na który niemal wszyscy czekamy. Czekamy na jego nadejście długie miesiące i specjalnie się do niego przygotowujemy. A jednak okazuje sie, że właśnie w tym czasie wzrasta liczba przypadków nie tylko osłabienia nastroju, ale i po prostu objawów depresji. Dotyczy to nie tylko ludzi samotnych, także tych, którzy mają okazję spedzić Boże Narodzenie w licznym gronie rodzinnym. Zobacz, skąd bierze się „świąteczna depresja" i jak jej zapobiec.

więcej »

Postanowienia noworoczne, czyli jak ulepszyć swoje życie

2017, ©  ink drop - Fotolia.comDla wielu z nas koniec roku to okazja do podsumowań i robienia planów. Chętnie podejmujemy nowe wyzwania i staramy się ulepszyć dotychczasowe życie, dlatego dokonujemy postanowień noworocznych. I nawet jeśli nie dotrzymamy ich przez 12 miesięcy, pozwolą spróbować nowych rzeczy i pomogą usprawnić sfery, które dotychczas „kulały". Zobacz, jakie konkretnie postanowienia mogą przynieść ciekawe efekty - może się zainspirujesz?

więcej »

Boże Narodzenie TOP 10 - najgorsze gwiazdkowe prezenty

MIkołaj, © endostock - Fotolia.comŚwięta zbliżają się coraz większymi krokami, a to oznacza, że osoby które jeszcze mają przed sobą wymyślanie i zakup gwiazdkowych prezentów, powinny jak najszybciej dokonać wyboru. Być może przydatne okaże się zestawienie podarunków, z których (prawie) nikt nie jest zadowolony, żenujących lub po prostu kłopotliwych?

więcej »

Tego nie wiedziałeś o świętym Mikołaju: 7 ciekawych faktów

Święty MIkołaj, ©  BillionPhotos.com - Fotolia.comJest postacią nieodłacznie kojarzoną obecnie ze Świętami Bożego Narodzenia. Najpowszechniejszy obecnie jego wizerunek to krzepki okrągły staruszek z długą siwą brodą ubrany w czerwone spodnie, kubrak i czapkę tegoż koloru (koniecznie z białymi wstawkami).

więcej »

Samotność odziera święta z magii

Święta, © Gina Sanders - Fotolia.com Dziś Mikołajki, a dni między 6 a 24 grudnia to czas, w których większość z nas w mniejszym lub większym stopniu "żyje" zbliżającymi się świętami. Sprzyja też temu całe otoczenie - od świątecznych iluminacji na ulicach, po wszechobecne reklamy z choinką w tle. Niestety, święta nie są wyłącznie czasem radości, a ich magia ucieka gdy człowiek zostaje sam - nawet gdy ta samotność jest taka "wśród ludzi".

więcej »

Romantyzm w wieloletnim związku? Tak, to możliwe

Para, © michaeljung - Fotolia.comWielu mówi, że „wszystko powszednieje" i nie należy się spodziewać wielkich uniesień w dojrzałym związku. Tymczasem romantyzm nie musi umierać po upływie lat, uważają amerykańscy psychologowie.

więcej »

Rozwód niszczy zdrowie i zmniejsza szanse na długowieczność

Rozwód, © zimmytws - Fotolia.comRozwód to bardzo traumatyczne przeżycie i wiąże się z wieloma problemami. Odbija się na zdrowiu emocjonalym i fizycznym. Może nawet skrócić życie.

więcej »

Strony : [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22]


Polecamy Hospicja.pl Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X