Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Polki czują się 10 lat młodsze, niż wskazuje ich metryka

© Styfouphoto - Fotolia.comCzy ty też czujesz się młodziej niż wskazuje twoja metryka? Przyjemność w życiu sprawia ci spędzanie czasu z rodziną oraz twoja pasja? Bogate życie towarzyskie i seks są dla ciebie źródłem radości? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi twierdząco, to oznacza, że najprawomocniej jesteś osobą młodą duchem. Blisko 70 proc. Polaków czuje się młodsza o co najmniej 10 lat, a zachowanie młodości ducha jest ważne dla aż 85 proc. z nas. Młodsze duchem najczęściej czują się kobiety, osoby z wyższym wykształceniem, posiadające dzieci i pozostające w związkach – wynika z badania Maison & Partners na zlecenie marki Tymbark.

więcej »

Jak uniknąć samotności? Wykonaj te 5 kroków

fot. collage Senior.plSamotność stała się globalną „epidemią". Wraz ze starzeniem się populacji zwiększa się problem braku odpowiedniej opieki nad ludźmi starszymi i ich izolacji. Wielu jest zdania, że staruszka z nudów wyglądająca przez okno to charakterystyczny obrazek przedstawiający smutną rzeczywistość. Nie chcesz tak spędzać jesieni życia? Zacznij działać już teraz. Coś da się zrobić.

więcej »

Starzenie się w Europie - dane Eurostatu

fot. collage Senior.plStarzenie się ludności jest jednym z największych wyzwań społecznych i gospodarczych stojących przed UE. Wzrasta liczba osób w starszym wieku (powyżej 65 lat) i odnotowuje się szczególnie szybki wzrost liczby osób w bardzo podeszłym wieku (powyżej 85 lat). Te zmiany demograficzne silnie oddziałują na wymogi w zakresie systemów zdrowia i opieki, ale także dotyczą rynków pracy, systemów zabezpieczeń emerytalnych i społecznych oraz finansów publicznych. Poniżej garść statystyk Eurostatu.

więcej »

Samotność zagraża zdrowiu serca

© Syda Productions - Fotolia.comSamotność wiąże się nie tylko z problemami emocjonalnymi, przekłada się na gorszy stan zdrowia, m. in. zwiększa ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej i udaru mózgu.

więcej »

Trudne doświadczenia rzeczywiście nas wzmacniają

© Aleksey - Fotolia.com„Co cię nie zabije, to cię wzmocni", głosi popularne powiedzenie i okazuje się, że jest w tym sporo prawdy. Trudne doświadczenia w istocie sprawiają, że jesteśmy „mocniejsi".

więcej »

Piotr Fronczewski ma 70 lat [FILM]

Piotr Fronczewski, fot. Ja Fryta, Agata Duda fot. Michał Józefaciuk CC BY-SA 3.0 Wikimednia Commons8 czerwca 70 lat kończy jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawanych (zarówno z wyglądu jak i po głosie) aktorów - Piotr Fronczewski.

więcej »

Dominacja i uległość w związku

© contrastwerkstatt - Fotolia.comDominacja w związku może mieć dwie twarze. Z jednej strony może sprawić, że nasz partner będzie czuł się pomijany, ograniczany, mniej ważny czy samotny. Z drugiej może dawać uczucie bezpieczeństwa, komfortu i zaopiekowania. Wszystko zależy od tego, czy partnerzy uzupełniają się w tej kwestii, czy związek tworzy para średnio dominujących partnerów potrafiących rozmawiać budując zgodę, czy też są to partnerzy, którzy walczą o ostanie słowo przy każdej okazji.

więcej »

Boże Ciało - święto religijne i długi wiosenny weekend

fot. paterdarius / Pixabay.com, CC0 Public DomainKościół Katolicki obchodzi święto ku czci Najświętszego Sakramentu. Boże Ciało jest świętem obchodzonym w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, jest to zatem święto ruchome. W Polsce to święto katolickie jest dniem wolnym od pracy, zamknięte są też sklepy.

więcej »

Niszczący konflikt o pieniądze. Co szesnaste małżeństwo zagrożone rozwodem

© JackF - Fotolia.comWspólny budżet i niezgodność w podejściu do zarządzania finansami w związku potrafi dać się we znaki. Co piąta para w Polsce regularnie kłóci się o pieniądze. Co trzecia osoba po kolejnej awanturze zastanawia się nad rozstaniem, a finanse są czwartą co do popularności przyczyną rozwodów.

więcej »

Konstytucja 3 maja - 225. rocznica uchwalenia

fot. Konstytucja 3 maja"Człowiek i jego bezpieczeństwo, obywatel i jego szczęśliwość, ojczyzna i jej całość." Te słowa Kołłątaja przyświecały pracom komisji konstytucyjnej. 3 maja 1791 roku to dzień uchwalenia ustawy zasadniczej na Sejmie Czteroletnim przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, będąca wynikiem dążeń do naprawy stosunków w Rzeczpospolitej po I rozbiorze. Konstytucja majowa ustaliła podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Internetowe Stowarzyszenie Seniorów eGospodarka.pl EWST.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X