Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Jak spędzić dzień w lepszym humorze

© BartPhoto - Fotolia.com, PoniedziałekTegoroczna jesień nie poprawia samopoczucia. Mało słońca, dużo deszczu i chłód sprawiają, że o wiele łatwiej jest popaść w minorowy nastrój i poddać się sezonowej depresji (seasonal affective disorder, SAD). Jeśli chcesz w pogodniejszym humorze spędzić dzień, wypróbuj tych wskazówek. Przydadzą się nie tylko w jesienne poniedziałki.

więcej »

Kobiety mają wyższe poczucie szczęścia. W młodości i po pięćdziesiątce

© goodluz - Fotolia.comPoczucie szczęścia do pewnego stopnia może zależeć od płci i wieku. W jednym okresie życia to panie są szcześliwsze, w innym - panowie.

więcej »

Idź pod prąd. Czytaj dużo książek. Będziesz zdrowszy i mądrzejszy

©  lassedesignen - Fotolia.comPoziom czytelnictwa w Polsce ciągle jest bardzo niski. Co prawda, w ostatnich latach kolejne kampanie promujące książki zyskują na popularności, ale nie przekładają się jeszcze w znaczny sposób na powszechność lektury. Nie mamy francuskiej tradycji czytania w kawiarniach i inaczej niż w Wielkiej Brytanii - nasze biblioteki świecą pustkami. A wiele tracimy. Oto kilka powodów, dla których powinniśmy częściej zaglądać do książek.

więcej »

Dzień Bezpiecznego Komputera: jak chronić swój sprzęt

© momius - Fotolia.com12 października to przypada Dzień Bezpiecznego Komputera, obchodzony od 2004 roku. Zagrożeń związanych z komputerami jest wiele. W świecie, w którym większość komputerów pracuje w sieci i ma dostęp do Internetu, temat ich bezpieczeństwa staje się jeszcze bardziej istotny niż kiedykolwiek . I choć prawie każdy z nas ma tego świadomość, nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób to bezpieczeństwo zapewnić.

więcej »

Strach ma wielkie oczy? Niezwykłe fakty o lęku, których nie znaliście

© auipuistock - Fotolia.comRóżny poziom strachu towarzyszy nam na wszystkich etapach życia. Jest wpisany w codzienność i nie da się go zupełnie wyzbyć. Jeśli doświadczamy go w nadmiarze, jest bardzo uciążliwy, jeśli jednak potrafimy wypracować techniki jego osłabiania, łatwiej się nam żyje. Oto kilka ciekawych faktów na temat lęku.

więcej »

Andrzej Wajda nie żyje

Andrzej Wajda, fot. Mariusz Kubik, www.mariuszkubik.pl GFDL lub CC-BY-3.0, Wikimedia CommonsW wieku 90 lat zmarł Andrzej Wajda, twórca polskiej szkoły filmowej i kina moralnego niepokoju, reżyser wielu ważnych dla Polski obrazów, takich jak "Kanał", „Popioły”, "Katyń", "Ziemia Obiecana" czy "Człowiek z żelaza".

więcej »

Pokojowa Nagroda Nobla 2016 dla prezydenta Kolumbii Juana Manuela Santosa

Juan Manuel Santos.jpg: fot. Wilson Dias/ABr, CC BY 3.0 br, Wikimedia CommonsKomitet Noblowski uhonorował Pokojową Nagrodą Nobla kolumbijskiego prezydenta Juana Manuela Santosa za jego zdecydowane wysiłki zmierzające do zakończenia ponad 50-letniej wojny domowej w tym kraju.

więcej »

Odzierani nawet z godności - starość w polskim wydaniu [FILM]

fot. Mali bracia UbogichCzłowiek starszy nie ma wyboru, musi się godzić ze wszystkim – mówi 90-letnia pani Krystyna. Nie może tak być – alarmuje Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”” i zachęca do zaangażowania się w akcję Godność się nie starzeje!

więcej »

Zobacz, ilu przyjaciół potrzeba ci do poczucia szczęścia

© Stillfx - Fotolia.comNajlepiej mieć dziesięcioro przyjaciół - wówczas czujemy się najszczęśliwsi, mówią brytyjscy badacze.

więcej »

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

© Yuri Arcurs - Fotolia.comDziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 roku w celu zwrócenia uwagi na problemy dotyczące stricte tej rosnącej w nieznanym dotychczas tempie grupy ludzi oraz podkreślenia znaczenia wkładu wnoszonego przez osoby dojrzałe w kształt i sposób życia społeczeństw.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Kosciol.pl Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X