Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Starość nie czyha za rogiem...

fot. Warsaw PressZa początek starości uważa się tradycyjnie ukończenie 65 roku życia. Granica ta jest arbitralnie ustalona - podobnie jak ukończenie 18 roku życia wyznacza granicę dojrzałości. Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma granicami jest jednak taka, że o ile wszyscy chcemy stać się dorosłymi, to raczej nikt nie chce być stary.

więcej »

Pokemon Go podbija świat. Gra także dla seniorów [FILM]

fot. pokemongo.comNowa gra Pokemon Go bije rekordy popularności na całym świecie. Zabawa nawiązuje do bajki i gier konsolowych o Pokemonach i polega na poszukiwaniu tych stworów podczas spaceru po mieście przy pomocy specjalnej aplikacji.

więcej »

Niezwykłe zastosowania brzoskwiń

© whitestorm - Fotolia.comChoć pełnia sezonu na brzoskwinie przed nami, w warzywniakach i marketach już można dostać te przepyszne owoce. Są powszechnie lubiane i mają wiele zastosowań kulinarnych , bo świetnie nadają się na składniki dżemów, samodzielnie podawana przekąska (np. w syropie) czy dodatek do innych potraw - i to zarówno deserów, jak i mięs. Brzoskwinie mają wiele składników odżywczych i są bardzo zdrowe, poza tym mogą być używane jako „kosmetyki". Zobacz, dlaczego warto sięgnąć po te owoce.

więcej »

Im więcej masz przyjaciół, tym lepiej chronisz się przed demencją

© goodluz - Fotolia.comDuże grono przyjaciół i znajomych pozwala cieszyć się większym spokojem i mieć większe szanse na uniknięcie demencji.

więcej »

Laura Carstensen w TED Talk: dlaczego starsi ludzie są szczęśliwsi

© Hunor Kristo - Fotolia.comProfesor Laura Carstensen ze Centrum Długowieczności Uniwersytetu Stanforda wyjaśnia, dlaczego ludzie starsi są szczęśliwsi.

więcej »

Jak przestać się zamartwiać i pokonać lęk

© highwaystarz - Fotolia.comPowodów do zmartwień niemal nikomu nie brakuje, więc o optymizm bywa trudno. Wielu ludzi na co dzień walczy z lękiem i smutkiem, bo raczej mamy tendencję do wyolbrzymiania kłopotów i pogrążania się w negatywnych myślach niż do budowania i podtrzymywania optymistycznego nastawienia. Warto jednak „zawalczyć" o lepszy humor, bo ciągłe obawy i negatywne myśli mocno obniżają jakość życia.

więcej »

Polki czują się 10 lat młodsze, niż wskazuje ich metryka

© Styfouphoto - Fotolia.comCzy ty też czujesz się młodziej niż wskazuje twoja metryka? Przyjemność w życiu sprawia ci spędzanie czasu z rodziną oraz twoja pasja? Bogate życie towarzyskie i seks są dla ciebie źródłem radości? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi twierdząco, to oznacza, że najprawomocniej jesteś osobą młodą duchem. Blisko 70 proc. Polaków czuje się młodsza o co najmniej 10 lat, a zachowanie młodości ducha jest ważne dla aż 85 proc. z nas. Młodsze duchem najczęściej czują się kobiety, osoby z wyższym wykształceniem, posiadające dzieci i pozostające w związkach – wynika z badania Maison & Partners na zlecenie marki Tymbark.

więcej »

Jak uniknąć samotności? Wykonaj te 5 kroków

fot. collage Senior.plSamotność stała się globalną „epidemią". Wraz ze starzeniem się populacji zwiększa się problem braku odpowiedniej opieki nad ludźmi starszymi i ich izolacji. Wielu jest zdania, że staruszka z nudów wyglądająca przez okno to charakterystyczny obrazek przedstawiający smutną rzeczywistość. Nie chcesz tak spędzać jesieni życia? Zacznij działać już teraz. Coś da się zrobić.

więcej »

Starzenie się w Europie - dane Eurostatu

fot. collage Senior.plStarzenie się ludności jest jednym z największych wyzwań społecznych i gospodarczych stojących przed UE. Wzrasta liczba osób w starszym wieku (powyżej 65 lat) i odnotowuje się szczególnie szybki wzrost liczby osób w bardzo podeszłym wieku (powyżej 85 lat). Te zmiany demograficzne silnie oddziałują na wymogi w zakresie systemów zdrowia i opieki, ale także dotyczą rynków pracy, systemów zabezpieczeń emerytalnych i społecznych oraz finansów publicznych. Poniżej garść statystyk Eurostatu.

więcej »

Samotność zagraża zdrowiu serca

© Syda Productions - Fotolia.comSamotność wiąże się nie tylko z problemami emocjonalnymi, przekłada się na gorszy stan zdrowia, m. in. zwiększa ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej i udaru mózgu.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy EWST.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Kosciol.pl eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X