Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Zakupy w sieci bez granic. Od dziś koniec z geoblokowaniem

© Stockwerk-Fotodesign - Fotolia.com3 grudnia weszło w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE ograniczające możliwości blokowania dostępu do zakupów w Internecie.

więcej »

Adwent - czas nadziei i oczekiwania

© Luftbildfotograf - Fotolia.comAdwent w kościołach chrześcijańskich to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz doskonały moment na duchową refleksję. W tym roku Adwent rozpoczyna się 30 listopada.

więcej »

Walk4Life. Zdobądź swój biegun razem z Markiem Kamińskim

Fot. materiały prasoweOd 1996 roku pomaga w pokonywaniu barier i realizacji marzeń. Poprzez działania swojej fundacji prowadzi projekty charytatywne, ekologiczne i edukacyjne. Marek Kamiński, bo o nim to mowa, realizuje obecnie swój najnowszy projekt – Walk4Life!

więcej »

Widzisz dobrze - jedziesz bezpieczniej. Jak poprawić wzrok za kierownicą

Fot. Alfons Ven - Fotolia.comPodczas jazdy samochodem nasze oczy muszą sprostać wielu wyzwaniom. Intensywne opady deszczu lub śniegu, mgła, oślepiające reflektory innych pojazdów na drodze stanowią duże utrudnienie dla wzroku. Każda podróż, droga do pracy, szkoły czy powrót do domu powinny być bezpieczne i komfortowe, dlatego niezwykle ważne jest, aby w czasie prowadzenia samochodu odpowiednio zadbać o prawidłową jakość widzenia.

więcej »

Ogólnopolski Dzień Seniora - RPO o starszych obywatelach

© Laiotz - Fotolia.comŻyjemy coraz dłużej i liczba osób w starszym wieku w Polsce znacząco się zwiększa. Z jednej strony stwarza to szansę na dłuższe cieszenie się życiem i korzystanie z potencjału, jaki niesie starszy wiek, z drugiej obliguje instytucje państwowe do podjęcia wyzwań i problemów, z którymi mierzą się osoby starsze - przypomina w Ogólnopolskim Dniu Seniora Rzecznik Praw Obywatelskich.

więcej »

Ludzie Niepodległości

fot. Narodowe Święto NiepodległościDziś obchodzimy najważniejsze święto narodowe Polaków. Mija 100 lat od dnia, w którym zaczęło odradzać się państwo polskie po ponad 120 latach zaborów. Wspominamy bohaterów tamtych wydarzeń. Wielkich ludzi, dzięki którym Polska wykorzystała szansę daną jej przez historię.

więcej »

2017-2018 Odeszli... zostaną w naszej pamięci

© montypeter - Fotolia.comPierwsze dni listopada to czas, kiedy wspominamy zmarłych – naszych najbliższych, ale także tych, których znaliśmy z mediów, okładek książek, desek teatrów… Przypominamy dziś tych, którzy opuścili nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy, pozostawiając po sobie dzieła życia i pamięć…

więcej »

Jesienna zmiana czasu. Przedostatnia?

© Fyle - Fotolia.comW niedzielę, 28 października 2018 r. o godzinie 3.00 przestawiamy wskazówki zegarów na godzinę 2.00, która będzie godziną początkową czasu środkowoeuropejskiego. Zegary przestawia się w około 70 krajach na całym świecie, jednak w ostatnich latach zmina czasu budzi coraz większe kontrowersje.

więcej »

Pokojowy Nobel 2018 za walkę z przemocą seksualną podczas wojny. Denis Mukwege i Nadia Murad

fot. Nobel PrizeJak ogłosił Komitet Noblowski, tegoroczna Pokojowa Nagroda Nobla została przyznana Denisowi Mukwege i Nadii Murad za ich wysiłki na rzecz położenia kresu przemocy przemocy seksualnej stnanowiacej broń podczas konfliktów zbrojnych. Oboje nagrodzeni spowodowali zwrócenie uwagi na ten problem i przyczynili się do zwalczania takich zbrodni wojennych. Denis Mukwege poświęcił całe życie na obronę ofiar. Nadia Murad jest świadkiem, który opowiada o przmocy seksualnej doświadczonej przez siebie i innych. Każde z nich na swój własny sposób pomogło lepiej uwidocznić przemoc seksualną, do której dochodzi podczas wojny, aby sprawcy mogli zostać pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny.

więcej »

Halina Frąckowiak: czym w życiu jest szczęście?

Halina Frąckowia, fot. materiały prasoweCzasem ciężko każdemu z nas odstawić zmartwienia na bok, by cieszyć się ze zwykłej codzienności. Swoją receptę na zachowanie pogody ducha, zdradza nam ikona polskiej muzyki, kompozytorka i autorka tekstów - Halina Frąckowiak.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy