Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Obowiązki i uprawnienia niepełnosprawnych kierowców

Fot. vchalup - Fotolia.comBycie niezależnym to dla osób z ograniczeniami ruchowymi bardzo ważny aspekt codziennej egzystencji. Autonomii sprzyja mobilność, która umożliwia samodzielne przemieszczanie się oraz swobodne uczestnictwo w życiu społecznym i zawodowym. Jakie wymagania stawia się przed osobą niepełnosprawną za kierownicą, jakie ma prawa oraz z jakich udogodnień może korzystać?

więcej »

Nie żyje Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

Paweł Adamowicz, fot. Rudolf H. Boettcher, CC BY-SA 4.0, Wikimedia CommonsDziś w szpitalu w Gdańsku zmarł Paweł Adamowicz, który wczoraj został zaatakowany nożem podczas finału WOŚP. W całej Polsce bedą odbywały się spotkania i marsze przeciw nienawiści. Dzień pogrzebu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie zostanie ogłoszony dniem żałoby narodowej – poinformował Prezydent Andrzej Duda.

więcej »

6 stycznia - Epifania czyli Święto Trzech Króli

© Giordano Aita - Fotolia.comDziś chrześcijanie Kościołów Zachodnich czczą objawienie się Boga człowiekowi. To jedno z najstarszych i najbogatszych w treści świąt chrześcijańskich.

więcej »

25 najgorszych haseł 2018 roku - korzysta z nich co dziesiąty internauta

© beebright - Fotolia.comCzy my się niczego nie uczymy? Zagrożenia są znane i dobrze udokumentowane. Informacje o atakach hakerskich i wyciekach danych ciągle trafiają do nagłówków gazet na całym świecie. Mimo to każdego roku narażamy się na niebezpieczeństwo. Wiemy, że najgorsze hasła to te, które najłatwiej odgadnąć, ale miliony z nas wciąż ich używają.

więcej »

Wigilia

© teressa - Fotolia.comPo wielu dniach przygotowań, zakupów, porządków, gotowania, pieczenia i smażenia zasiadamy wieczorem przy stole w gronie najbliższych. Blask świec i choinkowych lampek, kolędy i opłatek, a nade wszystko wyciszenie sporów i spokój - taka jest Wigilia marzeń.

więcej »

Jak wybrać najlepsze wędliny?

© 8PRO - Fotolia.comJuż na sam widok soczystych szynek, delikatnych parówek i podwędzanych kiełbas wielu smakoszom cieknie ślinka. Jednak apetyczny wygląd to nie wszystko, gdyż często za smakowitą fasadą kryją się wątpliwej jakości składniki. Jak zatem rozpoznać prawdziwie wartościową wędlinę, która dostarczy nam cennych składników odżywczych i zaoferuje bogactwo naturalnych aromatów?

więcej »

Ja w relacji

© Nikola Bilic - Fotolia.com„Ja robię swoje, a ty swoje. Nie jestem na tym świecie po to, by spełniać twoje oczekiwania, a ty nie jesteś na tym świecie, by spełniać moje. Ty to ty, a ja to ja. I jeśli przypadkiem natrafimy na siebie to wspaniale, jeśli nie, to nic nie można na to poradzić” . To słowa Martina Bubera austriackiego filozofa, współtwórcy filozofii dialogu, która zakłada, że prawdziwe spotkanie możliwe jest tylko w dialogu, w relacji JA – TY. Aby mogło dojść do takiego spotkania potrzebne są samoświadomość, wiara w potencjał człowieka, realizacja przykazania miłości, uznanie prawa do wolności drugiego człowieka, świadomość bycia z drugim człowiekiem (dialog nie monolog).

więcej »

12 dań wigilijnych: ich tradycja i symbolika

Fot. Sławomir Fajer - Fotolia.comWieczór wigilijny to w naszej kulturze najbardziej uroczysty wieczór w roku. Na przestrzeni lat obrzędy religijne i zwyczaje ludowe przeplatały się tworząc tradycje, których pochodzenia i znaczenia nie zawsze jesteśmy pewni. Choinka, ilość potraw, samo przygotowanie stołu – wszystko to ma swoją ukrytą symbolikę, która sprawia, że ten wieczór jest jeszcze bardziej magiczny.

więcej »

Last Minute. 10 pomysłów na prezent pod choinkę

© Kzenon - Fotolia.comJuż za tydzień Wigilia i pod choinkami pojawią się prezenty. Dlatego właśnie teraz osoby, które jeszcze nie kupiły nic swoim najbliższym w panice szukają pomysłu. Niestety, czasem kończy się to kupieniem czegokolwiek, a później - rozczarowaniem. Jak tego uniknąć?

więcej »

Boże Narodzenie 2018: prezent dla Taty

© pressmaster - Fotolia.comPrezent dla mężczyzny? Teoretycznie nic prostszego, w praktyce to właśnie prezenty dla dorosłych Panów często sprawiają kłopoty. I to niestety właśnie oni bywają obdarowywani czymś kupionym w pośpiechu albo wybranym dlatego, że coś trzeba było wybrać.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Kosciol.pl Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy