Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

San Escobar istnieje. Zobacz gdzie

fot. Flaga San EscobarWpadka ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego dotycząca nieistniejącego państwa San Escobar została zauważona przez media tradycyjne w Polsce i za granicą. Jednak to w mediach społecznościowych zaczęła żyć swym własnym życiem.

więcej »

Dom u seniora dla psa i kota. To działa!

fot. Fabryka Dobrych DziałańGrudniowe wieczory najlepiej spędzać w ciepłym domu. Pod tą prawdą podpiszą się wszystkimi łapami psy i koty – zarówno te, które mają taką możliwość, jak i te które miały kiedyś dom a teraz znów na niego czekają – w piwnicach, na działkach, na ulicy czy nawet w schronisku.

więcej »

Carrie Fisher nie żyje

Carrie Fisher, fot. Riccardo Ghilardi photographer, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsCarrie Fisher, gwiazda serii "Gwiezdne wojny", odtwórczyni roli księżniczki Lei, zmarła w wieku 60 lat. Kilka dni temu aktorka przeszła rozległy zawał serca.

więcej »

5 postanowień noworocznych, których jesteś w stanie dotrzymać

2017 © Leo Lintang - Fotolia.comKoniec roku to okazja do podsumowan i nowych planów. Wielu ludzi podejmuje nowe wyzwania - postanowienia noworoczne mają ulepszyć życie w kolejnym roku. Dobrze jednak wiemy, że wielu z nich nie dotrzymamy, bo zabraknie nam trochę czasu, silnej woli, czy szczęścia... tych pięciu postanowień jednak łatwo będzie dotrzymać, a mogą znacznie poprawić samopoczucie na co dzień.

więcej »

Przesilenie zimowe - dziś najdłuższa noc w roku

Zima, © Stefan Körber - Fotolia.com21 grudnia o 11:44 Słońce weszło w znak Koziorożca i rozpoczęła się astronomiczna zima. Dziś przypada także najkrótszy dzień i najdłuższa noc w roku.

więcej »

Jak uniknąć depresji podczas Świąt

fot. Filomena Taipe MendozaProblem wydaje się paradoksalny, przecież okres świąteczny to czas, na który niemal wszyscy czekamy. Czekamy na jego nadejście długie miesiące i specjalnie się do niego przygotowujemy. A jednak okazuje sie, że właśnie w tym czasie wzrasta liczba przypadków nie tylko osłabienia nastroju, ale i po prostu objawów depresji. Dotyczy to nie tylko ludzi samotnych, także tych, którzy mają okazję spedzić Boże Narodzenie w licznym gronie rodzinnym. Zobacz, skąd bierze się „świąteczna depresja" i jak jej zapobiec.

więcej »

Postanowienia noworoczne, czyli jak ulepszyć swoje życie

2017, ©  ink drop - Fotolia.comDla wielu z nas koniec roku to okazja do podsumowań i robienia planów. Chętnie podejmujemy nowe wyzwania i staramy się ulepszyć dotychczasowe życie, dlatego dokonujemy postanowień noworocznych. I nawet jeśli nie dotrzymamy ich przez 12 miesięcy, pozwolą spróbować nowych rzeczy i pomogą usprawnić sfery, które dotychczas „kulały". Zobacz, jakie konkretnie postanowienia mogą przynieść ciekawe efekty - może się zainspirujesz?

więcej »

Boże Narodzenie TOP 10 - najgorsze gwiazdkowe prezenty

MIkołaj, © endostock - Fotolia.comŚwięta zbliżają się coraz większymi krokami, a to oznacza, że osoby które jeszcze mają przed sobą wymyślanie i zakup gwiazdkowych prezentów, powinny jak najszybciej dokonać wyboru. Być może przydatne okaże się zestawienie podarunków, z których (prawie) nikt nie jest zadowolony, żenujących lub po prostu kłopotliwych?

więcej »

Tego nie wiedziałeś o świętym Mikołaju: 7 ciekawych faktów

Święty MIkołaj, ©  BillionPhotos.com - Fotolia.comJest postacią nieodłacznie kojarzoną obecnie ze Świętami Bożego Narodzenia. Najpowszechniejszy obecnie jego wizerunek to krzepki okrągły staruszek z długą siwą brodą ubrany w czerwone spodnie, kubrak i czapkę tegoż koloru (koniecznie z białymi wstawkami).

więcej »

Samotność odziera święta z magii

Święta, © Gina Sanders - Fotolia.com Dziś Mikołajki, a dni między 6 a 24 grudnia to czas, w których większość z nas w mniejszym lub większym stopniu "żyje" zbliżającymi się świętami. Sprzyja też temu całe otoczenie - od świątecznych iluminacji na ulicach, po wszechobecne reklamy z choinką w tle. Niestety, święta nie są wyłącznie czasem radości, a ich magia ucieka gdy człowiek zostaje sam - nawet gdy ta samotność jest taka "wśród ludzi".

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]


Polecamy eGospodarka.pl Kobiety.net.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X