Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Memy internetowe. Co o nich myślimy?

fot. memy.pl, fabrykamemow.plWedług najnowszego badania GFK Polonia i Clue PR memy to jeden z najważniejszych nośników opinii – aż 95% internautów wie, co to są memy, a 41% lubi je oglądać i dzielić się nimi w sieci. Dla 67% udostępnianie memów to forma wyrażania poglądów. Które tematy są przez Polaków najchętniej poruszane w memach? I co mówią o nastrojach społecznych?

więcej »

Zaufanie. Słowo obce Polakom

© wsf-f - Fotolia.comZaufanie, jakim Polacy darzą ludzi pracujących w różnych dziedzinach i wykonujących różne zawody, jest dość ograniczone, co wynika z raczej przeciętnych, a nierzadko krytycznych ocen uczciwości i rzetelności zawodowej przedstawicieli różnych branż – wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Za najbardziej uczciwych i rzetelnych uważamy pielęgniarki, naukowców, informatyków, stomatologów. Nie ufamy urzędnikom, posłom, politykom. Tegoroczne oceny uczciwości i rzetelności zawodowej są najniższe w historii badań CBOS.

więcej »

Jak szczęśliwie się starzeć - 6 ważnych wskazówek

© goodluz - Fotolia.comJest kilka „złotych zasad" dobrego (czyli zdrowego i szczęśliwego) starzenia się. Bez względu na szerokość geograficzną i osobiste doświadczenia pozostają w mocy. Zastosuj je, a zyskasz duże szanse na pełnię życia pomimo upływu czasu i tak wielu zachodzących zmian.

więcej »

Poniedziałek Wielkanocny - tradycje i zwyczaje

© izzzy71 - Fotolia.comCzęsto bywa zwany Lanym Poniedziałkiem, śmigusem-dyngusem, oblewanką, polewanką. Dzień ten najczęściej upływa pod znakiem rodzinnych oraz towarzyskich spotkań, a dla wielu to czas zabaw, psot, żartów i ogólnej wesołości, która wiąże się bezpośrednio z tradycją wzajemnego oblewania się wodą.

więcej »

Wiosenna zmiana czasu

© Elenathewise - Fotolia.comW nocy z 24 na 25 marca o godzinie 2.00 przestawiamy wskazówki zegarów na godzinę 3.00. Czas zimowy zmienia się na letni. Zmiana ta ma wpływ na komunikację, transport, pracę w trybie zmianowym ale też na nasze samopoczucie - zarówno w krótkim jak i w dłuższym okresie.

więcej »

Triduum Paschalne: Wielka Sobota

© Dar1930 - Fotolia.comW chrześcijaństwie to dzień żałoby ale także oczekiwania. W katolickich kościołach trwa całodniowa adoracja wiernych przy grobie Jezusa. Przez cały dzień odbywa się święcenie pokarmów. Wieczorem następuje także święcenie wody, ognia i paschału.

więcej »

Triduum Paschalne: Wielki Piątek

© wrangler - Fotolia.comDziś przypada wspomnienie najważniejszego dla chrześcijan wydarzenia w historii zbawienia - śmierci Jezusa Chrystusa, stanowiącej zapłatę za grzechy ludzi. Dla niektórych nurtów chrześcijańskich to właśnie Wielki Piątek jest najważniejszym świętem w roku liturgicznym.

więcej »

Triduum Paschalne: Wielki Czwartek

© Magdalena Kucova - Fotolia.comW tym roku całe chrześcijaństwo wspólnie obchodzi Wielkanoc. Również w tym samym czasie wspominane są wydarzenia, które doprowadziły do Zmartwychwstania - męka i śmierć Jezusa Chrystusa. Dziś przypada pierwszy z dni Triduum Paschalnego - Wielki Czwartek.

więcej »

Niedziela Palmowa

© Malgorzata Kistryn - Fotolia.comObchodzona na pamiątkę wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy Niedziela Palmowa rozpoczyna jeden z najstarszych i najważniejszych okresów w chrześcijańskim roku liturgicznym - Wielki Tydzień. To ostatnia niedziela Wielkiego Postu - dzień, w którym radość i triumf przeplatają się ze smutkiem i żałobą.

więcej »

Nie warto odkładać przejścia ne emeryturę? To czas, w którym lepiej o siebie dbamy

© drubig-photo - Fotolia.comChociaż niektóre badania wskazują, że praca „konserwuje" i warto poczekać z emeryturą, inne analizy dowodzą, że przejście na to świadczenie jest korzystne dla zdrowia i samopoczucia.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy EWST.pl Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X