Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Pokemon Go podbija świat. Gra także dla seniorów [FILM]

fot. pokemongo.comNowa gra Pokemon Go bije rekordy popularności na całym świecie. Zabawa nawiązuje do bajki i gier konsolowych o Pokemonach i polega na poszukiwaniu tych stworów podczas spaceru po mieście przy pomocy specjalnej aplikacji.

więcej »

Niezwykłe zastosowania brzoskwiń

© whitestorm - Fotolia.comChoć pełnia sezonu na brzoskwinie przed nami, w warzywniakach i marketach już można dostać te przepyszne owoce. Są powszechnie lubiane i mają wiele zastosowań kulinarnych , bo świetnie nadają się na składniki dżemów, samodzielnie podawana przekąska (np. w syropie) czy dodatek do innych potraw - i to zarówno deserów, jak i mięs. Brzoskwinie mają wiele składników odżywczych i są bardzo zdrowe, poza tym mogą być używane jako „kosmetyki". Zobacz, dlaczego warto sięgnąć po te owoce.

więcej »

Im więcej masz przyjaciół, tym lepiej chronisz się przed demencją

© goodluz - Fotolia.comDuże grono przyjaciół i znajomych pozwala cieszyć się większym spokojem i mieć większe szanse na uniknięcie demencji.

więcej »

Laura Carstensen w TED Talk: dlaczego starsi ludzie są szczęśliwsi

© Hunor Kristo - Fotolia.comProfesor Laura Carstensen ze Centrum Długowieczności Uniwersytetu Stanforda wyjaśnia, dlaczego ludzie starsi są szczęśliwsi.

więcej »

Jak przestać się zamartwiać i pokonać lęk

© highwaystarz - Fotolia.comPowodów do zmartwień niemal nikomu nie brakuje, więc o optymizm bywa trudno. Wielu ludzi na co dzień walczy z lękiem i smutkiem, bo raczej mamy tendencję do wyolbrzymiania kłopotów i pogrążania się w negatywnych myślach niż do budowania i podtrzymywania optymistycznego nastawienia. Warto jednak „zawalczyć" o lepszy humor, bo ciągłe obawy i negatywne myśli mocno obniżają jakość życia.

więcej »

Polki czują się 10 lat młodsze, niż wskazuje ich metryka

© Styfouphoto - Fotolia.comCzy ty też czujesz się młodziej niż wskazuje twoja metryka? Przyjemność w życiu sprawia ci spędzanie czasu z rodziną oraz twoja pasja? Bogate życie towarzyskie i seks są dla ciebie źródłem radości? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi twierdząco, to oznacza, że najprawomocniej jesteś osobą młodą duchem. Blisko 70 proc. Polaków czuje się młodsza o co najmniej 10 lat, a zachowanie młodości ducha jest ważne dla aż 85 proc. z nas. Młodsze duchem najczęściej czują się kobiety, osoby z wyższym wykształceniem, posiadające dzieci i pozostające w związkach – wynika z badania Maison & Partners na zlecenie marki Tymbark.

więcej »

Jak uniknąć samotności? Wykonaj te 5 kroków

fot. collage Senior.plSamotność stała się globalną „epidemią". Wraz ze starzeniem się populacji zwiększa się problem braku odpowiedniej opieki nad ludźmi starszymi i ich izolacji. Wielu jest zdania, że staruszka z nudów wyglądająca przez okno to charakterystyczny obrazek przedstawiający smutną rzeczywistość. Nie chcesz tak spędzać jesieni życia? Zacznij działać już teraz. Coś da się zrobić.

więcej »

Starzenie się w Europie - dane Eurostatu

fot. collage Senior.plStarzenie się ludności jest jednym z największych wyzwań społecznych i gospodarczych stojących przed UE. Wzrasta liczba osób w starszym wieku (powyżej 65 lat) i odnotowuje się szczególnie szybki wzrost liczby osób w bardzo podeszłym wieku (powyżej 85 lat). Te zmiany demograficzne silnie oddziałują na wymogi w zakresie systemów zdrowia i opieki, ale także dotyczą rynków pracy, systemów zabezpieczeń emerytalnych i społecznych oraz finansów publicznych. Poniżej garść statystyk Eurostatu.

więcej »

Samotność zagraża zdrowiu serca

© Syda Productions - Fotolia.comSamotność wiąże się nie tylko z problemami emocjonalnymi, przekłada się na gorszy stan zdrowia, m. in. zwiększa ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej i udaru mózgu.

więcej »

Trudne doświadczenia rzeczywiście nas wzmacniają

© Aleksey - Fotolia.com„Co cię nie zabije, to cię wzmocni", głosi popularne powiedzenie i okazuje się, że jest w tym sporo prawdy. Trudne doświadczenia w istocie sprawiają, że jesteśmy „mocniejsi".

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy EWST.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Umierać po ludzku Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X