Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Triduum Paschalne: Wielki Piątek

© wrangler - Fotolia.comDziś przypada wspomnienie najważniejszego dla chrześcijan wydarzenia w historii zbawienia - śmierci Jezusa Chrystusa, stanowiącej zapłatę za grzechy ludzi. Dla niektórych nurtów chrześcijańskich to właśnie Wielki Piątek jest najważniejszym świętem w roku liturgicznym.

więcej »

Triduum Paschalne: Wielki Czwartek

© Magdalena Kucova - Fotolia.comW tym roku całe chrześcijaństwo wspólnie obchodzi Wielkanoc. Również w tym samym czasie wspominane są wydarzenia, które doprowadziły do Zmartwychwstania - męka i śmierć Jezusa Chrystusa. Dziś przypada pierwszy z dni Triduum Paschalnego - Wielki Czwartek.

więcej »

Niedziela Palmowa

© Malgorzata Kistryn - Fotolia.comObchodzona na pamiątkę wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy Niedziela Palmowa rozpoczyna jeden z najstarszych i najważniejszych okresów w chrześcijańskim roku liturgicznym - Wielki Tydzień. To ostatnia niedziela Wielkiego Postu - dzień, w którym radość i triumf przeplatają się ze smutkiem i żałobą.

więcej »

Nie warto odkładać przejścia ne emeryturę? To czas, w którym lepiej o siebie dbamy

© drubig-photo - Fotolia.comChociaż niektóre badania wskazują, że praca „konserwuje" i warto poczekać z emeryturą, inne analizy dowodzą, że przejście na to świadczenie jest korzystne dla zdrowia i samopoczucia.

więcej »

Zwierzak dla seniora, senior dla zwierzaka

fot. D. Ch.Pozbawione domu, wyrzucone jak niepotrzebne meble. Starsze, często chorujące i zaniedbane. Zawsze zdezorientowane nagłą zmianą losu i całkowicie nieradzące sobie na ulicy. Trafiają do schronisk czy pod opiekę instytucji zajmujących się zwierzętami i… czekają. Na swojego człowieka, na dom, czasem po prostu na możliwość „dożycia” swoich dni w spokoju i miłości, na którą zasługują. „Nieadoptowalne” zwierzęta.

więcej »

Bez prądu, kanalizacji lub w przeludnieniu żyje ok. 5,5 mln Polaków

© konradkerker - Fotolia.comPolska polityka mieszkaniowa plasuje się na tle Europy na jednym z ostatnich miejsc. W warunkach poniżej standardowych mieszka w Polsce ok. 5,5 mln osób, czyli 14% społeczeństwa – wynika z najnowszego raportu Fundacji Habitat For Humanity.

więcej »

Polacy się uspołeczniają. Rośnie gotowość do niesienia pomocy

© chagin - Fotolia.comWiększość Polaków nastawiona jest prospołecznie i opowiada się raczej za solidarnością międzyludzką niż walką o własne interesy, wierząc przy tym, że wspólne działanie na rzecz swojego środowiska może być skuteczne i przynieść lokalnej społeczności wymierne korzyści – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS.

więcej »

Andrzej Wajda kończy 90 lat

Andrzej Wajda, fot. Mariusz Kubik, www.mariuszkubik.pl GFDL lub CC-BY-3.0, Wikimedia CommonsJest jednym z najpopularniejszych polskich reżyserów. Każdy jego film staje się ważnym wydarzeniem, bo sięga po tematy znaczące, poruszające, niebanalne, tragiczne. Od lat czyni ze swych obrazów lekcje historii, literatury i kultury polskiej. Poza tym jest ceniony za kino autorskie i uważany za współtwórcę polskiej szkoły filmowej. Andrzej Wajda kończy dziś 90 lat.

więcej »

Alkoholowy problem Polaków

© Africa Studio - Fotolia.comOstatnie badania wykazały, że grupą najczęściej nadużywającą alkohol są pisarze i dziennikarze. Osoby należące do środowiska nie są jednak zdziwione tą informacją. Mimo, że dziennikarze zostali uznani za grupę szczególnie zagrożoną nadużywaniem alkoholu, to jednak problem alkoholizmu dotyczyć może każdego.

więcej »

Najczęstsze błędy kierowców w czasie zimy

© Mihály Samu - Fotolia.comJazda w zimie wymaga od kierowców nie tylko wzmożonej ostrożności, ale także nie lada umiejętności. Co zrobić i czego się wystrzegać, żeby bezpiecznie dojechać do celu?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Aktywni 50+ Akademia Pełni Życia Pola Nadziei EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X