Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Polscy seniorzy odnaleźli się w cyfrowym świecie

© goodluz - Fotolia.com43 proc. Polaków w wieku od 50 do 75 lat deklaruje, że regularnie używa urządzeń cyfrowych. To aż dwukrotnie więcej niż średnia europejska. Internet jest przez polskich seniorów uznawany za dobrą alternatywę dla telewizji, którą ogląda się w Polsce mniej niż w innych krajach. Traktowany jest także jako wiarygodne źródło informacji i pomaga w dokonywaniu wyborów. Polscy seniorzy regularnie korzystają z internetowych porównywarek cen i czytają komentarze internautów, ale same zakupy najczęściej robią w sklepach stacjonarnych – to wnioski płynące z raportu L’Observatoire Cetelem 2016 „Czy srebrną gospodarkę czeka złoty wiek?” przygotowanego przez BNP Paribas Personal Finance.

więcej »

Seniorzy bezpieczniejsi na rowerach

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comRower, który ostatnio stał się modnym środkiem lokomocji, dla wielu osób starszych jest po prostu sposobem na codzienne poruszanie się po drogach. O seniorach, rowerach i bezpieczeństwie w ruchu drogowym rozmawiamy z Konradem Romikiem, sekretarzem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD).

więcej »

Przyszła jesień

© satori - Fotolia.comDziś o 16:21 rozpoczęła się astronomiczna jesień. Słońce weszło w znak Wagi, a dzień zrównał się z nocą. W tym roku jesień potrwa do 21 grudnia, gdy o godzinie 11:44 rozpocznie się astronomiczna zima.

więcej »

Przepis na trwałość związku - jego autorami są wieloletnie pary

© vectorfusionart - Fotolia.comNie jest łatwo wskazać na obiektywne czynniki trwałości związku, bo każda para jest inna i widzi odmienne przyczyny siły swojego małżeństwa. Niemniej jednak, wydaje się, że pewne sprawy są podobne dla każdej relacji. Włoscy badacze zapytali ponad trzy tysiące wieloletnich par o ich przepis na wspólne życie. Oto, co zaproponowano.

więcej »

Zawsze jest czas na miłość

Aleksander Mikołajczak, Marzanna Graff, fot. scena z przedstawienia Czy miłość ma metrykę? Jak wyglądają pragnienia, oczekiwania i codzienność par w wieku dojrzałym? Co dzieje się ze związkiem, gdy nastoletniość dawno mamy za sobą? Takie tematy poruszają w swoich sztukach Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak. My również rozmawiamy z nimi o miłości – w życiu i na scenie.

więcej »

Klikaj, kupuj i ratuj świat, czyli jak odpowiedzialnie dla środowiska robić zakupy w sieci?

© daviles - Fotolia.comKim są ekolodzy? Stereotypy przedstawiają ich jako „walczących wegan“, hipsterów z brodą i czy młode mieszkanki wielkich miast jadące na rowerach po kolejne smoothie. Ale ludzie, którzy prezentują postawę pro-ekologiczną pochodzą z wielu różnych miejsc, są w różnym wieku i mają różne poglądy.

więcej »

Tego o śmierci nie wiedzieliście. 20 niezwykłych faktów

© VRD - Fotolia.comWspółczesna kultura popularna nie mówi o śmierci. Przedstawiany powszechnie obraz życia jej nie zawiera, tak, jakbyśmy byli nieśmiertelni.

więcej »

Mniej lęku, więcej szczęścia - takie korzyści daje starszy wiek

© micromonkey - Fotolia.comNajwyższy czas skończyć ze stereotypem starszego wieku jako czasem samych zmartwień i chorób. Oczywiste jest, że wraz z wiekiem „dopadają" nas różne dolegliwości i nierzadko na stałe musimy sięgać np. po leki na cholesterol czy nadciśnienie, ale dojrzałość ma też swoje mocne strony - czujemy się szczęśliwsi i jesteśmy spokojniejsi.

więcej »

Nowe „miejsce” na żałobę: media społecznościowe?

© olly - Fotolia.comMedia społecznościowe (Facebook, Twitter, etc.) stały się częścią naszego życia do tego stopnia, że omawiamy w nich nawet najbardziej osobiste sprawy. Okazuje się, że dyskutujemy w nich m. in. o śmierci i okazujemy swoją żałobę.

więcej »

Przedłużona młodość jest możliwa - trzeba sportu i nauki języka obcego

© .shock - Fotolia.comNie działaj zgodnie ze stereotypem i na emeryturze nie przesiaduj w fotelu przed telewizorem. Młodość ducha i ciała możesz zachować na znacznie dłużej, jeśli nie przestaniesz podejmować wysiłku fizycznego i intelektualnego. Potrzebne są i treningi, i np. nauka języka obcego, by ciagle czuć się młodo.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Pola Nadziei Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X