Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Jak obchodzone są święta ku czci zmarłych na świecie

Święta zmarłych, fot. collage Senior.plW Japonii tańczy się do rytmu bębnów taiko, w Meksyku znaleźć można pieczywo ozdobione kształtami piszczeli i czaszki z cukru, a w Chinach przy grobach bliskich palone są pieniądze. Jak wiele krajów, tak wiele tradycji związanych ze wspominaniem zmarłych.

więcej »

Zmiana czasu - jak łagodnie przez nią przejść

Zmiana czasu 2016, © fiona_toke - Fotolia.comZmiana czasu powoduje zaburzenia codziennego schematu dnia i może powodować problemy ze snem, rozdrażnienie, senność... Kilka wskazówek pomoże łagodnie przebyć czas dostosowywania się do nowego zegara.

więcej »

Jak spędzić dzień w lepszym humorze

© BartPhoto - Fotolia.com, PoniedziałekTegoroczna jesień nie poprawia samopoczucia. Mało słońca, dużo deszczu i chłód sprawiają, że o wiele łatwiej jest popaść w minorowy nastrój i poddać się sezonowej depresji (seasonal affective disorder, SAD). Jeśli chcesz w pogodniejszym humorze spędzić dzień, wypróbuj tych wskazówek. Przydadzą się nie tylko w jesienne poniedziałki.

więcej »

Kobiety mają wyższe poczucie szczęścia. W młodości i po pięćdziesiątce

© goodluz - Fotolia.comPoczucie szczęścia do pewnego stopnia może zależeć od płci i wieku. W jednym okresie życia to panie są szcześliwsze, w innym - panowie.

więcej »

Idź pod prąd. Czytaj dużo książek. Będziesz zdrowszy i mądrzejszy

©  lassedesignen - Fotolia.comPoziom czytelnictwa w Polsce ciągle jest bardzo niski. Co prawda, w ostatnich latach kolejne kampanie promujące książki zyskują na popularności, ale nie przekładają się jeszcze w znaczny sposób na powszechność lektury. Nie mamy francuskiej tradycji czytania w kawiarniach i inaczej niż w Wielkiej Brytanii - nasze biblioteki świecą pustkami. A wiele tracimy. Oto kilka powodów, dla których powinniśmy częściej zaglądać do książek.

więcej »

Dzień Bezpiecznego Komputera: jak chronić swój sprzęt

© momius - Fotolia.com12 października to przypada Dzień Bezpiecznego Komputera, obchodzony od 2004 roku. Zagrożeń związanych z komputerami jest wiele. W świecie, w którym większość komputerów pracuje w sieci i ma dostęp do Internetu, temat ich bezpieczeństwa staje się jeszcze bardziej istotny niż kiedykolwiek . I choć prawie każdy z nas ma tego świadomość, nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób to bezpieczeństwo zapewnić.

więcej »

Strach ma wielkie oczy? Niezwykłe fakty o lęku, których nie znaliście

© auipuistock - Fotolia.comRóżny poziom strachu towarzyszy nam na wszystkich etapach życia. Jest wpisany w codzienność i nie da się go zupełnie wyzbyć. Jeśli doświadczamy go w nadmiarze, jest bardzo uciążliwy, jeśli jednak potrafimy wypracować techniki jego osłabiania, łatwiej się nam żyje. Oto kilka ciekawych faktów na temat lęku.

więcej »

Andrzej Wajda nie żyje

Andrzej Wajda, fot. Mariusz Kubik, www.mariuszkubik.pl GFDL lub CC-BY-3.0, Wikimedia CommonsW wieku 90 lat zmarł Andrzej Wajda, twórca polskiej szkoły filmowej i kina moralnego niepokoju, reżyser wielu ważnych dla Polski obrazów, takich jak "Kanał", „Popioły”, "Katyń", "Ziemia Obiecana" czy "Człowiek z żelaza".

więcej »

Pokojowa Nagroda Nobla 2016 dla prezydenta Kolumbii Juana Manuela Santosa

Juan Manuel Santos.jpg: fot. Wilson Dias/ABr, CC BY 3.0 br, Wikimedia CommonsKomitet Noblowski uhonorował Pokojową Nagrodą Nobla kolumbijskiego prezydenta Juana Manuela Santosa za jego zdecydowane wysiłki zmierzające do zakończenia ponad 50-letniej wojny domowej w tym kraju.

więcej »

Odzierani nawet z godności - starość w polskim wydaniu [FILM]

fot. Mali bracia UbogichCzłowiek starszy nie ma wyboru, musi się godzić ze wszystkim – mówi 90-letnia pani Krystyna. Nie może tak być – alarmuje Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”” i zachęca do zaangażowania się w akcję Godność się nie starzeje!

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl eGospodarka.pl Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X