Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Andrzej Wajda nie żyje

Andrzej Wajda, fot. Mariusz Kubik, www.mariuszkubik.pl GFDL lub CC-BY-3.0, Wikimedia CommonsW wieku 90 lat zmarł Andrzej Wajda, twórca polskiej szkoły filmowej i kina moralnego niepokoju, reżyser wielu ważnych dla Polski obrazów, takich jak "Kanał", „Popioły”, "Katyń", "Ziemia Obiecana" czy "Człowiek z żelaza".

więcej »

Pokojowa Nagroda Nobla 2016 dla prezydenta Kolumbii Juana Manuela Santosa

Juan Manuel Santos.jpg: fot. Wilson Dias/ABr, CC BY 3.0 br, Wikimedia CommonsKomitet Noblowski uhonorował Pokojową Nagrodą Nobla kolumbijskiego prezydenta Juana Manuela Santosa za jego zdecydowane wysiłki zmierzające do zakończenia ponad 50-letniej wojny domowej w tym kraju.

więcej »

Odzierani nawet z godności - starość w polskim wydaniu [FILM]

fot. Mali bracia UbogichCzłowiek starszy nie ma wyboru, musi się godzić ze wszystkim – mówi 90-letnia pani Krystyna. Nie może tak być – alarmuje Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”” i zachęca do zaangażowania się w akcję Godność się nie starzeje!

więcej »

Zobacz, ilu przyjaciół potrzeba ci do poczucia szczęścia

© Stillfx - Fotolia.comNajlepiej mieć dziesięcioro przyjaciół - wówczas czujemy się najszczęśliwsi, mówią brytyjscy badacze.

więcej »

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

© Yuri Arcurs - Fotolia.comDziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 roku w celu zwrócenia uwagi na problemy dotyczące stricte tej rosnącej w nieznanym dotychczas tempie grupy ludzi oraz podkreślenia znaczenia wkładu wnoszonego przez osoby dojrzałe w kształt i sposób życia społeczeństw.

więcej »

Twoje zdrowie zależy od tego, czy twój współmałżonek jest szczęśliwy!

© tina7si - Fotolia.comZadbaj o to, by twój partner był szczśliwy, zyska na tym nie tylko atmosfera w domu, ale także twoje zdrowie.

więcej »

Tego o miłości nie wiedzieliście. 15 niezwykłych faktów

© kevron2001 - Fotolia.comNiektórym przydarza się w wieku 20 lat, inni na swoją wielką miłość muszą czekać do sześćdziesiątki albo jeszcze dłużej. W każdym razie, nikt nie wątpi, że warto ją przeżyć, bo to jedno z najważniejszych życiowych uczuć i decyzji. Nawet jeśli masz za sobą sporo doświadczeń w tej dziedzinie, tego i miłości mozesz nie wiedzieć - przejrzyj 15 niezwykłych faktów.

więcej »

Polscy seniorzy odnaleźli się w cyfrowym świecie

© goodluz - Fotolia.com43 proc. Polaków w wieku od 50 do 75 lat deklaruje, że regularnie używa urządzeń cyfrowych. To aż dwukrotnie więcej niż średnia europejska. Internet jest przez polskich seniorów uznawany za dobrą alternatywę dla telewizji, którą ogląda się w Polsce mniej niż w innych krajach. Traktowany jest także jako wiarygodne źródło informacji i pomaga w dokonywaniu wyborów. Polscy seniorzy regularnie korzystają z internetowych porównywarek cen i czytają komentarze internautów, ale same zakupy najczęściej robią w sklepach stacjonarnych – to wnioski płynące z raportu L’Observatoire Cetelem 2016 „Czy srebrną gospodarkę czeka złoty wiek?” przygotowanego przez BNP Paribas Personal Finance.

więcej »

Seniorzy bezpieczniejsi na rowerach

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comRower, który ostatnio stał się modnym środkiem lokomocji, dla wielu osób starszych jest po prostu sposobem na codzienne poruszanie się po drogach. O seniorach, rowerach i bezpieczeństwie w ruchu drogowym rozmawiamy z Konradem Romikiem, sekretarzem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD).

więcej »

Przyszła jesień

© satori - Fotolia.comDziś o 16:21 rozpoczęła się astronomiczna jesień. Słońce weszło w znak Wagi, a dzień zrównał się z nocą. W tym roku jesień potrwa do 21 grudnia, gdy o godzinie 11:44 rozpocznie się astronomiczna zima.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Umierać po ludzku Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X