Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Artykuły

Nowe „miejsce” na żałobę: media społecznościowe?

© olly - Fotolia.comMedia społecznościowe (Facebook, Twitter, etc.) stały się częścią naszego życia do tego stopnia, że omawiamy w nich nawet najbardziej osobiste sprawy. Okazuje się, że dyskutujemy w nich m. in. o śmierci i okazujemy swoją żałobę.

więcej »

Przedłużona młodość jest możliwa - trzeba sportu i nauki języka obcego

© .shock - Fotolia.comNie działaj zgodnie ze stereotypem i na emeryturze nie przesiaduj w fotelu przed telewizorem. Młodość ducha i ciała możesz zachować na znacznie dłużej, jeśli nie przestaniesz podejmować wysiłku fizycznego i intelektualnego. Potrzebne są i treningi, i np. nauka języka obcego, by ciagle czuć się młodo.

więcej »

Seks po menopauzie - temat tabu?

© Photographee.eu - Fotolia.comJedynie 14% Polek kojarzy okres menopauzy z czasem kiedy kobieta odkrywa własną kobiecość i seksualność na nowo. Odpowiadamy na pytanie o to, czy menopauza naprawdę musi oznaczać koniec czerpania satysfakcji z życia seksualnego?

więcej »

Dlaczego się rozstajemy?

© vectorfusionart - Fotolia.comZdrada, niezgodność charakterów i brak spójnych planów na przyszłość przyczyniają się do rozpadu związku.

więcej »

Samotne życie nie zawsze takie złe? Może być bardzo satysfakcjonujące

© goodluz - Fotolia.comSamotność jest destrukcyjna dla zdrowia, ale to nie oznacza, że trzeba mieć partnera, by dobrze funkcjonować. Ludzie, którzy utrzymują dobre relacje z rodziną czy przyjaciółmi, mają się nawet lepiej niż osoby pozostające w niesatysfakcjonujących związkach.

więcej »

Program antywirusowy darmowy i płatny - jaka jest różnica?

© psdesign1 - Fotolia.comWśród kilkudziesięciu znanych i renomowanych programów antywirusowych tylko kilka aplikacji w wersji bezpłatnej jest w stanie zbliżyć się swoimi możliwościami do płatnych odpowiedników oraz konkurować z najpopularniejszymi na świecie rozwiązaniami do zabezpieczenia komputerów domowych. Jednak który z nich wybrać i na co zwracać szczególną uwagę podczas dostosowywania ochrony do własnych preferencji?

więcej »

Przestań narzekać. To niszczy mózg i wpędza w choroby

© STUDIO GRAND OUEST - Fotolia.comBadania pokazują, że podczas typowej rozmowy większość ludzi skarży się raz na minutę. Narzekanie sprawia, że przez chwilę czujemy się lepiej, ale nie jest dla nas dobre - negatywnie wpływa na mózg i nie tylko...

więcej »

Krzysztof Kamil Baczyński „Żołnierz poeta, czasu kurz...”?

Krzysztof Kamil Baczyński, fot. PDW czwartym dniu Powstania Warszawskiego 72 lat temu od kuli niemieckiego snajpera poległ w walce przy Placu Teatralnym jeden z najwybitniejszych polskich poetów Krzysztof Kamil Baczyński. Wraz z jego twórczością powstał etos poety – żołnierza, obdarzonego ponad przeciętna wrażliwością człowieka- legendy, stojącego ponad wszelkimi podziałami.

więcej »

Kasjer wydał za dużo? Nie każdy Polak pieniądze odda

© industrieblick - Fotolia.comIlu na 10 kupujących, wyszłoby ze sklepu ze zbyt wysoką resztą omyłkowo wydaną przez kasjera? A- jedna, B- dwie, C- trzy, D - a może nikt? Jak wynika z badania „Moralność Finansowa Polaków”, wykonanego na zlecenie KPF, w partnerstwie z BIG InfoMonitor, prawidłowa odpowiedź to B, ale nawet w tak drobnej etycznie sprawie wiele zależy od wieku, płci, dochodów oraz ciężaru posiadanych zobowiązań choćby w postaci pożyczek i kredytów.

więcej »

Szczęście na wyciągnięcie ręki - jak je osiągnąć i zatrzymać

fot. collage Senior.plSzczęście stało się pojęciem kojarzonym z czymś nieosiągalnym, górnolotnym, niezrozumiałym. Dzisiaj nawet filozofowie i psycholodzy wolą używać określeń: dobrostan czy zadowolenie. Bez względu na terminologię, wiadomo, w czym rzecz - chodzi o taki stan, w którym uważamy, że niczego więcej nam nie potrzeba, czujemy się spełnieni i radośni. I okazuje się, że do tego nie potrzeba wygranej w lotto czy niespodziewanego spadku, bo nie chodzi o momentalną radość, ale wypracowanie nastawienia, które pozwala z pogodą przechodzić przez życie.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X