Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

III Dni Gerontologii we Wrocławiu - Srebrna gospodarka

fot. Wrocławskie Centum Seniora"Srebrna gospodarka wobec wyzwań starzejącego się społeczeństwa" - tak brzmi hasło III Dni Gerontologii, które w tym roku odbedą się w dniach 25-26 października 2018 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

więcej »

Domowe kwiaty - otocz się nimi szczególnie na zimę

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comIlość kwiatów doniczkowych w mieszkaniu ma wpływ na nie tylko na estetykę najbliższego otoczenia, ale może też wspomóc nasze zdrowie.

więcej »

9 powodów, dla których warto włączyć ryby do diety

Fot. grinchh - Fotolia.comLudzie na całym świecie jedzą coraz więcej ryb i owoców morza. I chociaż coraz częściej pojawiają się w menu Polaków, to wciąż jemy ich znacznie mniej niż zaleca Światowa Organizacja Zdrowia. Jak pokazują badania, korzyści płynących ze spożycia ryb jest wiele – są m.in. źródłem łatwo przyswajalnego białka, witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poprawiają zdolności intelektualne, chronią nasze stawy i kości, a nawet zwiększają płodność! Mają też dobroczynny wpływ na pracę układu krwionośnego i wzmacniają naszą odporność, której potrzebujemy szczególnie teraz, w okresie jesienno–zimowym.

więcej »

Seks po 60-ce. Wielu seniorów jest aktywnych seksualnie

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comW ramach The National Poll On Healthy Aging zapytano starszych Amerykanów o ich życie seksualne i okazało się, że wielu z nich jest bardzo aktywnych w tej sferze.

więcej »

Siedzący tryb życia gorszy dla zdrowia niż papierosy

Fot. Drobot Dean - Fotolia.comBrak aktywności fizycznej jest dla naszego zdrowia bardziej szkodliwy niż palenie papierosów.

więcej »

Dieta bezglutenowa - nieuzasadniona moda czy nowatorskie podejście do żywienia?

Fot. beats_ - Fotolia.comBezglutenowy sposób odżywiania się jest coraz powszechniejszy i nie chodzi jedynie o to, że coraz częstsze są diagnozy celiakii: nastała prawdziwa moda na jedzenie bezglutenowe jako metoda zachowania odpowiedniej wagi i zadbania o zdrowie. Okazuje się jednak, że unikanie artykułów zawierających gluten przez ludzi zdrowych nie daje im żadnych specjalnych korzyści.

więcej »

Maile: uważaj w co klikasz

Fot. peshkov - Fotolia.comW październiku Polacy są zasypywani mailami i smsami od przestępców. Niektóre z nich próbują zainfekować komputer czy smartfona wirusem wykradającym hasła do bankowości. Często też oszuści podszywają się pod różnego rodzaju firmy czy instytucje i próbują wyłudzić dane osobowe, hasła lub numery kart płatniczych. Podpowiada jak rozpoznawać podejrzane wiadomości oraz co zrobić jeśli daliśmy się podejść.

więcej »

Jak pies z kotem w Kinie Pod Baranami

Fot. materiały prasoweW środę, 24 października, krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na pokaz filmu Jak pies z kotem - wzruszającej, autobiograficznej opowieści Janusza Kondratiuka o jego relacji z bratem Andrzejem. Na ekranie Robert Więckiewicz i nagrodzony na festiwalu w Gdyni Olgierd Łukasiewicz.

więcej »

Długowieczność zagrożona? Gdzie będzie się żyło dłużej, a gdzie krócej

Fot. Sondem - Fotolia.comDane zebrane w ramach ogólnoświatowego badania Global Burden of Disease wskazują, że przeciętny czas życia w wymiarze globalnym wzrośnie o kilka lat, ale jednocześnie w połowie badanych krajów okres ten ulegnie zmniejszeniu.

więcej »

Kuchnia kaukaska. Wschodnie smaki i aromaty

Fot. materiały prasoweKurczak Czkmeruli, pierożki Chinkali, sos Adżika i chrupiące Chaczapuri z serem. Kuchnia kaukaska to zdrowa i przyjemna odmiana od burgerów, potraw włoskich czy dań pochodzących z kuchni azjatyckiej. Jest unikalnym połączeniem smaków, których nie spotkamy w żadnej innej kuchni. Niezwykłe dania składają się z wyjątkowych kompozycji składników: aromatycznych przypraw, mięs, a także regionalnych owoców i warzyw. Sprawdź, co warto zjeść, by zasmakować smaków prawdziwej kuchni kaukaskiej.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ Kobiety.net.pl EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X