Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Smartfon niszczy dłonie ? Użytkownicy mogą mieć problem z kciukami

fot. Photo Mix z PixabayCiągłe korzystanie ze smartfona może sprzyjać rozwojowi chorób kciuka, ostrzegają włoscy i hiszpańscy eksperci.

więcej »

Pies w domu dobrze wpływa na zdrowie

fot. Pexels z PixabayAdoptowanie psa to poważny obowiązek i wiele życiowych ograniczeń, dotyczących choćby możliwości wyjazdów czy spowodowanej czymkolwiek innym przedłużonej nieobecności. Równocześnie jednak posiadanie czworonoga jest bardzo popłacjące emocjonalnie i jednym z „ubocznych efektów" tego jest lepsze samopoczucie psychiczne i sprawność fizyczna.

więcej »

Dwie trzecie Polaków wybiera się w tym roku na wakacje

Fot. Pixabay.comPonad 20 mln osób, czyli 65 proc. wybiera się w tym roku na wakacje – wzrost o 2 mln w porównaniu do 2018 roku. Ponad 9 mln osób (48 proc.) wybiera się za granicę, a ponad 10 mln (52 proc.) zamierza zorganizować swój wypoczynek w kraju. Na letni wyjazd wakacyjny planów nie ma 28 proc. Polaków.

więcej »

Jak wybrać meble ogrodowe i urządzić miejsce wypoczynku?

Fot. materiały prasoweWybierając meble do ogrodu, powinniśmy szukać wyposażenia odpornego na warunki atmosferyczne, a przy tym praktycznego i służącego nam przez lata. O jakich konkretnie właściwościach musimy pamiętać, urządzając ogrodowe miejsce wypoczynku?

więcej »

Nie unikaj towarzystwa - aktywni i otwarci ludzie mogą zdrowiej się starzeć

Fot. Pixabay.comIm więcej ludzi masz w swoim otoczeniu, tym zdrowiej się starzejesz, mówią uczeni z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin.

więcej »

Tłuszcze nie szkodzą. To obowiązkowy składnik diety

Fot. Pixabay.comPodstawą właściwego odżywiania jest równowaga, umiar i rozsądek w doborze składników codziennych posiłków. Od tego jak jemy zależy nasze samopoczucie, stan naszego organizmu, to czy jesteśmy odporni na choroby. Istotnym składnikiem codziennej diety jest tłuszcz, który spełnia ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu.

więcej »

Grażyna Wolszczak: ludzie szybciej zrywają dziś związki niż kiedyś. Wolą iść na łatwiznę

Fot. Pixabay.comRozstanie nie pociąga dziś za sobą społecznego piętna – mówi aktorka. Jej zdaniem jest to podstawowa przyczyna, dla której związki rozpadają się dziś szybciej niż kiedyś. Problemem jest także niechęć ludzi do pracowania nad relacjami w związkach – znacznie łatwiej jest bowiem uznać, że uczucie się wypaliło i podjąć decyzję o rozstaniu.

więcej »

Okulary przeciwsłoneczne - na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

Fot. Pixabay.comLato zbliża się wielkimi krokami. Piękna pogoda i wyższa temperatura zachęcają nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Relaksując się, nie możemy zapominać o odpowiedniej ochronie przed promieniami słonecznymi. Na ich szkodliwy wpływ narażona jest nie tylko nasza skóra, ale również oczy. Dlatego dla wielu z nas niemal nieodłącznym „gadżetem” w sezonie letnim są okulary przeciwsłoneczne. W jaki sposób dokonać właściwego wyboru i dlaczego nie powinniśmy decydować się na modele sprzedawane na bazarach i w supermarketach?

więcej »

Siła fizyczna zależy od stanu psychicznego

Fot. Pixabay.comJak wynika z badań przeprowadzonych przez uczonych z Uniwersytety w Bangor w Wielkiej Brytanii, osoby psychicznie zmęczone, mają mniejszą wytrzymałość fizyczną niż ci, którzy uprawiają sport i są wypocząci psychicznie.

więcej »

Wysiłek fizyczny wydłuża życie - im więcej aktywności tym lepiej

Fot. Pixabay.comJeśli chcesz żyć dłużej, więcej się ruszaj. Nie musisz wylewać siódmych potów, by zwiększyć szanse na długowieczność, po prostu staraj się jak najwięcej być w ruchu.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy eGospodarka.pl Pola Nadziei Aktywni 50+ EWST.pl Oferty pracy