Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Nie żyje Maria Koterbska

Matia Koterbska, fot. Edward Hartwig, Narodowe Archiwum Cyfrowe, sygn. 42-L-266-1, PDDziś w Bielsku-Białej zmarła Maria Koterbska - polska piosenkarka i artystka estradowa. Miała 97 lat.

więcej »

To, jak kłócisz się ze współmałżonkiem, jest wskaźnikiem rozwodu

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comPowszechnie wiadomo, że małżonkowie, którzy krzyczą na siebie i się wyzywają, cechują się wyższym ryzykiem rozwodu. Jednak nowe badanie przeprowadzone na University of Michigan pokazuje, że inne wzorce konfliktów też oznaczają wyższe zagrożenie rozstaniem.

więcej »

Pozytywne nastawienie pomaga lepiej pamiętać

fot. Pezibear from PixabayRóżne czynniki fizyczne i emocjonalne mogą wpływać na naszą zdolność do zapamiętywania informacji przez całe życie. Okazuje się, że pewną rolę wśród nich odgrywa optymizm - wspomaga pamięć.

więcej »

Koronawirus: przebywanie na zewnątrz zmniejsza lęk i smutek

fot. PixabayW związku z pandemią możliwość przemieszczania się została mocno ograniczona i właściwie niewiele jest otwartych miejsc. Mimo to warto nieco dłużej przebywać na zewnątrz. To skutecznie poprawia nastrój w tym trudnym czasie.

więcej »

Sposób na dłuższe życie? Szczęśliwy partner

fot. Peggy und Marco Lachmann-Anke from PixabaySzczęśliwy małżonek to nie tylko dłuższe małżeństwo, ale i większe szanse na dłuższe życie.

więcej »

Zapach partnera pomaga dobrze spać

fot. JayMantri from PixabayLiczenie baranów nie ma sensu. Jeśli naprawdę chcesz się wyspać, wszystko czego możesz potrzebować, to poduszka obleczona w ulubioną koszulkę twojego partnera.

więcej »

Pij kakao, zwiększa moc mózgu

fot.  Terri Cnudde z PixabayKakao sprawia, że nasz mózg lepiej pracuje, mówią uczeni z University of Birmingham.

więcej »

Pogoń za szczęściem sprawia, że jesteś nieszczęśliwy/a

fot. S. Hermann & F. Richter from PixabayLudzie, którzy dążą do uzyskania poczucia szczęścia, często dostrzegają, że nie mają wystarczająco dużo czasu w ciągu dnia, co paradoksalnie sprawia, że czują się nieszczęśliwi, mówią psycholodzy z Rutgers University i University of Toronto Scarborough.

więcej »

Jak zmniejszyć stres i niepokój? Trzeba zadbać o dobry sen

Fot. Jason Stitt - Fotolia.comPodczas gdy dobry sen stabilizuje emocje, bezsenna noc może wywołać wzrost poziomu lęku nawet o 30 proc.

więcej »

Nie zawsze opłaca się być dobrym. Musisz liczyć się z hejtem

fot. Alexas_Fotos from PixabayCzasami nie opłaca się być dobrym człowiekiem, mówią uczeni z University of Guelph. Ludzie skłonni do współpracy i życzliwi mogą przyciągać nienawiść i społeczne napiętnowanie, zwłaszcza w konkurującym środowisku.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Pola Nadziei Aktywni 50+ Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy