Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Nie rezygnuj z aktywności fizycznej - ćwiczenia pozwolą zachować młodość

fot. Bonnie Henderson from PixabayAktywność fizyczna zachowuje młodość organizmu i dobre zdrowie, mówią uczeni z University of Birmingham i King's College London.

więcej »

Pomaganie innym poprawia zdrowie i samopoczucie

fot. Pexels from PixabayBadania opublikowane przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne pokazują, że pomaganie innym ludziom może być dobre dla zdrowia i lepszego samopoczucia. Siła tego związku zależy jednak od wielu czynników, w tym rodzaju życzliwości, definicji dobrostanu, wieku, płci i innych.

więcej »

Praktyki religijne a szanse na długowieczność

fot. warpmike from PixabayOsoby regularnie uczęszczajace na nabożeństwa żyją dłużej niż ludzie, którzy rzadko lub nigdy w nich nie uczestniczą, mówią uczeni z University of Colorado.

więcej »

Śmiech "lekiem" na stres

fot. stux from PixabayLudzie, którzy często na co dzień się śmieją, mogą lepiej radzić sobie ze stresującymi wydarzeniami, mówią uczeni z Uniwersytecie w Bazylei.

więcej »

Niedobór snu wywołuje gniew

fot. Ryan McGuire from PixabayOdczuwasz złość? Nowe badania sugerują, że potrzebujesz więcej snu.

więcej »

Poczucie szczęścia wpływa na zdrowie fizyczne

fot. Pexels from PixabayDobre zdrowie i optymistyczne spojrzenie na rzeczywistość nie są od siebie niezależne. Radosna perspektywa ma bardzo realny wpływ na samopoczucie fizyczne.

więcej »

Choroby przewlekłe wpędzają nas w samotność?

fot. Gundula Vogel from PixabayTrudności nierzadko zbliżają ludzi, jednakże nowe badania pokazują, że rozwój przewlekłej choroby często sprawia, że pacjenci czują się bardziej samotni, dotyczy to nawet tych, którzy od kilkudziesięciu lat mają stałego partnera.

więcej »

Głód naprawdę wywołuje gniew - wyjaśniają uczeni

fot. Ryan McGuire from PixabayJak wyjaśniają naukowcy z University of Guelph, nagły spadek poziomu glukozy, który ma miejsce, gdy jesteśmy głodni, może wpływać na nasz nastrój.

więcej »

Jeśli wypijesz za dużo alkoholu, powie ci o tym twój... smartfon.

fot. Pexels from PixabaySmartfon może wykrywać zmiany w sposobie chodzenia i informować noszącą urządzenie osobę, że wypiła zbyt dużo napojów wyskokowych.

więcej »

Dobre samopoczucie seniora: najważniejszą rolę gra tu umysł

fot. MichaelGaida from PixabayDobre samopoczucie w starszym życiu w dużej mierze zależy od czynników psychospołecznych. Stan umysłu jest tu najistotniejszy, a zaburzenia fizyczne odgrywają zwykle drugorzędną rolę, mówią niemieccy uczeni.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy EWST.pl Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ Hospicja.pl Oferty pracy