Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Wolontariat osłabia samotność owdowiałych ludzi

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comOwdowiałe starsze osoby mogą zmniejszyć samotność poświęcając na wolontariat 100 godzin rocznie, czyli około dwóch godzin tygodniowo.

więcej »

Uzależnienie od jedzenia powszechne wśród dojrzałych i starszych ludzi

fot. Daniel Reche from PixabayWysoko przetworzona niezdrowa żywność jest ulubionym jedzeniem dojrzałych i starszych Amerykanów.

więcej »

Niedobór snu - długo wraca się do normalnego funkcjonowania

fot. rawpixel z PixabayPo 10-dniowym okresie niedoboru snu, potrzeba było aż siedmiu dni rekonwalescencji, by ludzie odzyskali uprzednią szybkość reakcji. Co istotne, nie odzyskali w tym czasie pełnej sprawności, jeśli chodzi o inne wskaźniki funkcjonowania.

więcej »

Izolacja społeczna sprzyja demencji. Można ja jednak osłabić dzięki technologii

fot. Simon from PixabayKolejni eksperci mówią, że izolacja społeczna jest istotnym czynnikiem ryzyka dla demencji. Nowe technologie mogą jednak skutecznie ją osłabiać.

więcej »

Nastrój wpływa na to, jak przetwarzamy informacje

fot. svklimkin from PixabayKiedy ludzie są w złym nastroju, mogą szybciej dostrzec niespójności w tym, co czytają.

więcej »

Już krótka rozmowa poprawia zdolności poznawcze

fot. svklimkin from PixabayPoświęcenie zaledwie 10 minut na rozmowę z drugą osobą może poprawić pamięć i wyniki uzyskiwane w testach poznawczych, mówią pracownicy University of Michigan.

więcej »

Masaż i odpoczynek - już 10 minut relaksu znacząco zmniejszy stres

fot. secondfromthesun0 from PixabayKilka minut masażu znacznie poprawia stan psychiczny i fizyczny. Eksperci z Uniwersytetu w Konstancji przekonują, że ludzie osiągają wyższy poziom psychicznego i fizjologicznego odprężenia już po dziesięciu minutach masowania. Już krótkie działanie terapeutyczne może znacznie zmniejszyć stres poprzez pobudzenie głównego mechanizmu relaksacyjnego organizmu - przywspółczulnego układu nerwowego (PNS).

więcej »

Seniorzy, którzy regularnie ćwiczą, lepiej się mają i lepiej wypadają w testach poznawczych

fot. Francesco Nigro from PixabayOsoby starsze, które konsekwentnie wstają wcześnie i pozostają aktywne przez cały dzień, są szczęśliwsze i uzyskują lepsze wyniki w testach poznawczych niż seniorzy o nieregularnych sposobach funkcjonowania.

więcej »

Jak nasze reakcje na stres wpływają na zdrowie w późniejszym życiu

fot. Gerd Altmann from PixabayWbrew powszechnemu przekonaniu to nie tyle stresory powodują problemy zdrowotne: reakcje ludzi na nie są decydujące, jeśli chodzi o konsekwencje zdrowotne, mówią uczeni z Penn State.

więcej »

Olejek cynamonowy pomaga walczyć z komarami

fot.  Orna Wachman from PixabayOlejek cynamonowy może pełnić funkcję ładnie pachnącego, przyjaznego dla środowiska pestycydu, który pomoże pozbyć się larw komarów.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy eGospodarka.pl Kosciol.pl Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Oferty pracy