Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jak wygnać smog z domu?

Fot. Savvapanf Photo © - Fotolia.comSmog, o którego negatywnym wpływie na nasz stan zdrowia jest w ostatnich latach szczególnie głośno, zagraża nam nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz budynków. Jak pozbyć się tego cichego zabójcy z pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień?

więcej »

Jarmuż: zdrowy przysmak

Fot. dream79 - Fotolia.comUjemne temperatury nie sprzyjają różnorodności w diecie. Jednak jesienią w sklepach znaleźć można wiele warzyw, których pełnia sezonu przypada właśnie na początek najzimniejszych miesięcy w roku. Na ich czele stoi jarmuż – uniwersalny, smaczny i pełen nieocenionych dla zdrowia składników odżywczych. Dzięki pierwszym przymrozkom utraci swą charakterystyczną gorycz, dlatego warto czym prędzej poznać jego wyjątkowe kulinarne możliwości.

więcej »

Jak trening fizyczny „ćwiczy” mózg

Fot. peshkova - Fotolia.comAby zachować młodość umysłu, trzeba nie tylko wysilać się intelektualnie, ale i fizycznie. Aktywność fizyczna pomaga utrzymać sprawność umysłową, przekonują badacze z Western Sydney University.

więcej »

Stres sprzyja złym decyzjom

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comStres nie jest dobrym doradcą. Pod jego wpływem ludzie podejmują złe decyzje.

więcej »

Zmarła Della Reese, gwiazda "Dotyku anioła"

fot. Angela George, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsAktorka i piosenkarka Della Reese zmarła w wieku 86 lat. Sławę przyniósł jej serial "Dotyk anioła".

więcej »

Janusz Wójcik nie żyje

Janusz Wójcik, fot. Zureks, CC BY-SA 2.5, Wikimedia CommonsDziś w Warszawie zmarł Janusz Wójcik, polski piłkarz, trener i polityk, selekcjoner polskiej reprezentacji olimpijskiej w piłce nożnej, z którą zdobył srebrny medal igrzysk w Barcelonie w 1992 roku.

więcej »

Co ludzie mówią i jak się zachowują przed śmiercią - relacje pielęgniarek

Fot. sebra - Fotolia.comPielęgniarki z Royal Stoke University Hospital w Wielkiej Brytanii w rozmowie dla BBC relacjonują, co mówią pacjenci na kilka dni czy chwil przed śmiercią.

więcej »

7 prostych nawyków, które zapewnią dobre zdrowie na dłużej

Fot. Barselona Dreams - Fotolia.comZdrowy styl życia nie zagwarantuje w stu procentach długiego życia w pełnej sprawności, mogą tu sporo „namieszać" geny, ale daje duże szanse na osiągniecie długowiczności w dobrej formie. Żeby zaś o siebie zadbać, wcale nie trzeba dużego wysiłku, wystarczy wyrobić pewne nawyki i się ich trzymać. Spróbuj nad nimi popracować, a już po kilku miesiącach zobaczysz różnicę w fizycznym i psychicznym samopoczuciu - to gwarantujemy.

więcej »

Śmieci: słabo sobie radzimy z recyklingiem

Fot. photka - Fotolia.comEksperci twierdzą, że zaledwie 9 proc. plastikowych opakowań zostaje poddanych recyklingowi, natomiast 79 proc. trafia na wysypiska śmieci i do środowiska naturalnego. Liczby mogą przerażać, zwłaszcza że co roku na świecie generuje się ponad 8 bilionów ton takich odpadów. Tendencja jest rosnąca, również w Polsce – tymczasem świadomość w zakresie umiejętnego gospodarowania odpadami wciąż jest niewielka. W efekcie góry śmieci rosną, a przyroda nie jest w stanie sama poradzić sobie z ich usunięciem. Widać to również w popularnych miejscowościach turystycznych.

więcej »

Papierosy i alkohol postarzają szybko i widocznie

Fot. exclusive-design - Fotolia.comCi, którzy palą papierosy i zbyt często sięgają po alkohol, o wiele szybciej się starzeją i jest to bardzo widoczne – ostrzegają duńscy badacze.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X