Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jakość paliw: gorzej z olejem napędowym niż benzynami

Fot. Piotr - Fotolia.comInspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r. Zastrzeżenia częściej dotyczyły oleju napędowego niż benzyn.

więcej »

Takie jedzenie pomoże uchronić się przed oparzeniami słonecznymi

Fot. Dimid - Fotolia.comWiosna początkowo nas nie rozpieszczała, jednak ostatnie dni obfitują w słoneczne godziny. Tym chętniej cieszymy się ładną pogodą i spędzamy czas na zewnątrz. To dobrze, z jednym zastrzeżeniem - trzeba pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Niezbędne są tu oczywiście kremy z filtrem, ale nasza dieta także ma znaczenie dla reakcji skóry na światło słoneczne. Sprawdź, co warto wprowadzić w tym celu do jadłospisu.

więcej »

Czy młodzi i dojrzali Polacy rozumieją wyzwania starości?

Fot. FMTURRINI - Fotolia.comCzy rozumiemy jak wygląda życie naszych rodziców czy dziadków, starszych znajomych lub sąsiadów? Jakie problemy napotykamy opiekując się niesamodzielnymi seniorami? Jak wyobrażamy sobie własną starość? W ramach kampanii Zrozumieć starość opracowano specjalne badanie „Polacy a starość”, które sprawdzi co wiemy o seniorach i ich potrzebach oraz w jaki sposób się o nich troszczymy.

więcej »

75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

© Andrey Shevchenko - Fotolia.com19 kwietnia obchodzimy 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie i największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej.

więcej »

Samotność a uzależnienie od cyfrowych technologii

Fot. Thomas Mucha - Fotolia.comWiększość z nas obecnie nie potrafi się już obyć bez podłączonego do Internetu telefonu i zainstalowanych w nim komunikatorów. Za ich pomocą jesteśmy ciągle na bieżąco z tym, co dzieje się u rodziny i znajomych. Do tego stopnia jednak jesteśmy zaangażowani w aktywność online, że nierzadko prowadzi to do uzależnienia. Okazuje się też, że ma ono związek z poczuciem samotności, lęku i zagrożenia.

więcej »

Steven Spielberg zarobił 10 miliardów dolarów

Steven Spielberg fot. Dream WorksSteven Spielberg jest pierwszym reżyserem w historii, którego filmy przekroczyły dochód 10 miliardów dolarów.

więcej »

Karotenoidy: cenny element diety

Fot. Natalija Sirokova - Fotolia.comRegularne uzupełnianie diety o produkty, które są źródłem karotenoidów, korzystnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu i pomaga w walce z wolnymi rodnikami. Może także przyczyniać się do zmniejszenia ryzyka rozwoju wybranych chorób na przykład miażdżycy, a nawet niektórych rodzajów nowotworów. Czym są karotenoidy, gdzie ich szukać i dlaczego są cenne w codziennej diecie?

więcej »

Mariah Carey chora na ChAD

Mariah Carey fot. Universal Music PolskaMariah Carey wyznała, że do długiego czasu cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Pierwsza diagnoza pojawiła się w 2001 roku po tym jak wokalistka dziwnie zachowywała się w programie MTV, w wyniku czego trafiła do szpitala.

więcej »

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości: wycinka w Puszczy Białowieskiej łamie prawo

<span style="font-weight: 400">© andrzej_67 - Fotolia.comTrybunał Sprawiedliwości uznał, że zwiększona wycinka w Puszczy Białowieskiej łamie unijne prawo. Wyrok obowiązuje od momentu ogłoszenia. Ministerstwo środowiska musi więc niezwłocznie się do niego dostosować.</span>

więcej »

Janusz Kamiński: Operatorzy nie mają już kontroli nad zdjęciami

Janusz Kamiński, Steven Spielberg i Diego Luna fot. UIPLaureat dwóch Oscarów operator Janusz Kamiński twierdzi, że coraz mniej zajmuje się robieniem filmów.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Umierać po ludzku Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X