Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Niewielkie ilości wina poprawiają iloraz inteligencji?

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comInteligencja jest częściowo wrodzona, a częściowo jej poziom wynika z warunków środowiskowych. Przykładowo, psychologowie odkryli, że bieda, chroniczny stres, czy krótka edukacja mogą osłabić nasze zdolności intelektualne. Z kolei do czynników mogących poprawić nasze IQ należą: częste wyzwania intelektualne, stabilne warunki życiowe i m. in. odrobina alkoholu...

więcej »

Jaka choinka - sztuczna, żywa, wypożyczona?

fot. collage Senior.pl / FotoliaCo roku przed Bożym Narodzeniem toczy się gorąca debata na temat tego, co jest lepszym (bardziej ekologicznym, ekonomicznym, etc.) wyborem - żywa czy sztuczna choinka. Po której stronie ty stoisz?

więcej »

Podaruj Wigilię - niech nikt nie będzie sam

fot. Mali bracia UbogichWspomnienia szczęśliwych Świąt w rodzinie to często jedyne, co pozostało samotnym seniorom. Dziś „Cicha noc” brzmi dla nich zupełnie inaczej - to przejmujące dźwięki samotności, tęsknoty za bliskością drugiego człowieka. 22 grudnia Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, planuje zorganizować świąteczne kolacje dla ponad 300 podopiecznych z Warszawy, Lublina, Poznania i Pruszkowa. By było to możliwe organizacja potrzebuje wsparcia darczyńców i wolontariuszy.

więcej »

Boże Narodzenie 2018: prezent dla Mamy

© Peter Atkins - Fotolia.comPrezent dla Mamy to pojęcie bardzo szerokie. Podobnie jak samo określenie "mama". Matkami sa przecież kobiety w różnym wieku, będące równocześnie córkami, siostrami, żonami czy Babciami. Jednak ponieważ prezentom dla Babci poświęciliśmy nieco czasu, zajmiemy się prezentami dla pozostałych Mam.

więcej »

Jak małżeństwo poprawia zdrowie

Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.comMałżeństwo, o ile nie jest źródłem ciągłych konfliktów i trosk, dobrze wpływa na stan zdrowia współmałżonków. Najwyższe „zyski" ze względu na pozostawanie w związku kobiety osiągają w sferze mentalnej, a mężczyźni - fizycznej.

więcej »

Nowy rozkład jazdy pociągów. Sprawdź swoje województwo

fot. POLREGIOW niedzielę 9 grudnia wchodzi w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. W wielu regionach Polski zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu pociągów regionalnych m.in. w zakresie relacji oraz ilości połączeń.

więcej »

Jolanta Szczypińska nie żyje

Jolanta Szczypińska, fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki, CC BY 2.0, Wikimedia CommonsZmarła Jolanta Szczypińska, pielęgniarka, posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IV, V, VI, VII i VIII kadencji. Miała 61 lat. Informację o jej śmierci potwierdzili jej koledzy z partii Prawo i Sprawiedliwość.

więcej »

Dojrzałe małżeństwa są bardziej zgodne i szczęśliwsze

ę © Jacob Lund - Fotolia.comIm dłużej trwa małżeństwo, tym lepiej komunikują się i spokojniej żyją na co dzień stanowiący je ludzie. Długi staż związku oznacza mniej kłótni.

więcej »

Boże Narodzenie 2018: prezent dla Babci

© ChmpagnDave - Fotolia.com W ostatnich latach coraz więcej przedświątecznych reklam kierowanych jest do osób chcących obdarować osoby starsze. Niestety, w "prezenty dla Babci" to w większości oferty stereotypowe, nie uwzględnaijące zmian w stylu życia i potrzebach współczesnych dojrzałych kobiet.

więcej »

Zadbaj zimą o swoją pościel

Fot. demphoto - Fotolia.comW okresie zimowym istnieje zwiększone ryzyko występowania alergenów w naszej sypialni niż latem. Brak regularnej wymiany pościeli, oprócz obniżenia komfortu snu, może negatywnie wpływać na stan naszego zdrowia. Jak zadbać o czystość pościeli zimą?

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X