Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Natura ma na nas kojący wpływ. Pomaga np. poprawić obraz własnego ciała

fot. MireXa from PixabayPrzebywanie na łonie natury pomaga ludziom radzić sobie z negatywnym obrazem swojego ciała, usuwając niektóre „wyzwalacze" lęku związanego z własnym wizerunkiem, a także wzmacniając mechanizmy radzenia sobie z negatywnymi uczuciami.

więcej »

Kiepski sen sprawia, że czujesz się starzej

© britta60 - Fotolia.comKiepski sen u osób w wieku powyżej 50 lat ma związek z negatywnym postrzeganiem starzenia się, a to z kolei może wpływać na zdrowie fizyczne, psychiczne i poznawcze.

więcej »

Chcesz wpaść na dobry pomysł? Idź na spacer

fot. Pexels from PixabayRuch pomaga nam twórczo myśleć. To spostrzeżenie nie jest nowe, ma ponad 2 tysiące lat i było już znane filozofom starożytnej Grecji.

więcej »

Osobowość jest wskaźnikiem inteligencji w starszym wieku

fot. Gerd Altmann from PixabayUmiejętność bycia otwartym na nowe sytuacje pozwala przewidywać poziom inteligencji na wcześniejszym etapie życia, a bycie przykrym dla innych może być predyktorem IQ w późniejszym okresie.

więcej »

Jak słowa zyskują emocjonalne znaczenie

fot. S. Hermann & F. Richter from PixabayWielu ludzi, a także przedmiotów w życiu codziennym ma znaczenie emocjonalne. Na przykład, para wełnianych skarpetek ma taką wartość emocjonalną, jeśli była ostatnią rzeczą, którą babcia zrobiła na drutach przed śmiercią. To samo dotyczy słów.

więcej »

Dojrzałe kobiety czerpią większą satysfakcję z życia intymnego

© wavebreak3 - Fotolia.comSatysfakcja z życia intymnego u kobiet wzrasta wraz z wiekiem. Większość pań biorących udział w badaniu deklarowała częste podniecenie i orgazm, które utrzymują się do późnego wieku, pomimo niższego pożądania seksualnego w starszych latach.

więcej »

Jak wirtualna rzeczywistość wspomaga psychoterapię

fot. Rodger Shija from PixabayJeśli otwarcie się na terapeutę jest dla ciebie zniechęcające, badania pokazują, że nie jesteś sam/a i wkrótce możesz mieć nową opcję terapeutyczną. Na Edith Cowan University odkryto, że 30 procent ludzi woli rozmawiać o negatywnych doświadczeniach z awatarem w wirtualnej rzeczywistości niż z człowiekiem.

więcej »

Długotrwały związek - co sprawia, że u niektórych namiętność nie gaśnie

fot. k-e-k-u-l-é from PixabayOto, co przyczynia się do satysfakcjonującego życia seksualnego w długotrwałych związkach: gra wstępna, dbanie o odpowiedni nastroju, brak rutyny i wyrażanie miłości. Takie czynniki sprawiają, że namiętność trwa, pomimo upływającego czasu, mówią psychologowie z Chapman University.

więcej »

Koty są przywiązane do ludzi - potwierdzone testami

fot. Darkmoon_Art from PixabayKoty mają reputację istot wyniosłych i niezależnych. Jednak to, jak reagują na swoich opiekunów, sugeruje, że nie doceniamy ich zdolności społeczno-poznawczych i głębi przywiązania do swoich opiekunów.

więcej »

Jak niska samoocena wpływa na związek i jakość życia

fot. Thomas B. from PixabayOsoby o niskiej samoocenie mogą czuć się bezbronne w swoim związku, w tym nie mieć pewności co do wsparcia i miłości partnera. W serii badań holenderscy psychologowie społeczni pokazali, że ludzie o niskiej samoocenie żałują poświęceń dla związku, ponieważ nie czują się doceniani lub wspierani przez współmałżonka.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kosciol.pl Pola Nadziei Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy