Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Czy długość korzystania ze smartfonu ma znaczenie dla ryzyka depresji?

fot. Jan Vašek from PixabayOgólne korzystanie ze smartfonu nie jest odpowiednim wskaźnikiem lęku, depresji lub stresu, twierdzą badacze, którzy jednak zalecają ostrożność w przypadku cyfrowego „detoksu".

więcej »

Bioróżnorodność poprawia nasz dobrostan

fot. Alain Audet from PixabayPrzestrzenie o różnorodnych cechach naturalnych wiążą się z większą poprawą naszego dobrostanu psychicznego w porównaniu z obszarami o mniejszej bioróżnorodności.

więcej »

Zapisuj przykrości i wyrzuć kartkę - tak natychmiast osłabisz gniew i złość

fot. Steve Johnson from PixabayWarto zapisać na kartce swoje reakcjie na negatywne wydarzenie, a następnie zniszczyć ją - to realnie zmniejszy uczucie złości.

więcej »

Już samo oglądanie sportu poprawia dobrostan

fot. Keith Johnston from PixabaySport, poza rozrywką, sprzyja osobistemu rozwojowi i poczuciu przynależności, przynosząc korzyści zarówno jednostkom, jak i całemu społeczeństwu.

więcej »

Chcesz czuć się młodo? Dbaj o sen

fot. Rudy and Peter Skitterians from PixabayUczucie senności może sprawić, że poczujesz się o dziesięć lat starszym człowiekiem. Naukowcy z Uniwersytetu w Sztokholmie odkryli, że sen oddziałuje na to, na ile lat się czujemy.

więcej »

Ludzie wykazujący silną wolę są uważani za szczególnie godnych zaufania

fot. jønne rantzau from PixabayOsoby, które wykorzystują siłę woli, aby pokonać pokusy i osiągnąć swoje cele, są postrzegane jako bardziej godne zaufania niż ci, którzy stosują strategie wymagające zewnętrznych zachęt lub „środków odstraszających", takich jak słoiki na pieniądze za przekleństwa lub aplikacje blokujące dostęp do Internetu.

więcej »

Kiedy relaks wywołuje lęk

fot. Tommy from PixabayRelaks powinien być dobry dla ciała i duszy, ale osoby cierpiące na stany lękowe mogą aktywnie unikać poczucia zrelaksowania i ciągle się martwić, aby uniknąć skokowego nasilenia niepokoju, jeśli wydarzy się coś złego.

więcej »

Nieistotne szczegóły sprawiają, że podejmujesz złe decyzje zakupowe

fot. Kasjan Farbisz from PixabayCzy zdarzyło Ci się kiedyś spędzać godziny na porównywaniu niemal identycznych produktów i zagłębianiu się w szczegóły, które w rzeczywistości nie miały większego znaczenia? Czy kiedykolwiek podjąłeś/podjęłaś decyzję i okazało się, że żądanego produktu nie ma w magazynie? Niestety, jeśli tak, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie dokonałeś/aś najlepszego wyboru. Według ekonomisty behawioralnego Iana Chadda z Rensselaer Polytechnic Institute, nieistotne informacje lub niedostępne opcje często powodują, że ludzie podejmują złe decyzje.

więcej »

Uzależnienie od telefonu to obsesje i kompulsje na co dzień

fot. Iqbal Nuril Anwar from PixabayJeśli ktoś odczuwa panikę, gdy nie ma w pobliżu swojego smartfonu, nierzadko również zmaga się z ogólnym poczuciem nieadekwatności i niższości.

więcej »

Jak dyskryminacja ze względu na płeć obniża dobrostan dojrzałych kobiet

Fot. StockPhoto - Fotolia.comPanie, które spotkały się z dyskryminacją ze względu na płeć, częściej doświadczały osłabienia dobrostanu w miarę upływu czasu.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Akademia Pełni Życia Oferty pracy