Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jedzenie poza domem sprzyja przedwczesnej śmierci

fot. Daria Jakowlewa from PixabayPandemia sprawiła, że musieliśmy zrezygnować z przyjemności jedzenia „na mieście", co dla branży gastronomicznej jest fatalną wiadomością, ale może mieć też pewne pozytywne skutki - okazuje się, że domowe jedzenie sprzyja zdrowiu, a częste spożywanie posiłków poza domem jest związane ze zwiększonym ryzykiem zgonu z jakiejkolwiek przyczyny.

więcej »

Przyjaźń i wrogość to ewolucyjne strategie

fot. Marcel Langthim from PixabayW przypadku dłużej żyjących zwierząt, czyli także ludzi, posiadanie złożonych relacji społecznych, takich jak przyjaźń i wrogość wobec innych, ma ewolucyjny sens.

więcej »

Zmarł książę Filip, mąż królowej Elżbiety II

Książę Filip, Fot. Kiefer from Frankfurt, Germany, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsW zamku Windsor zmarł Filip Mountbatten, książę Zjednoczonego Królestwa, brytyjski książę małżonek królowej Elżbiety II. Miał 99 lat.

więcej »

Odchudzanie a reklamy jedzenia - jak zmieniają się nasze reakcje na marketing

fot. Capri23auto from PixabayWskaźniki otyłości silnie wzrosły w krajach rozwiniętych w ciągu ostatnich 40 lat i wiele osób uważa, że - przynajmniej częściowo - odpowiedzialny jest za to marketing żywności. Czy jednak osoby z otyłością rzeczywiście są bardziej podatne na reklamy jedzenia? A jeśli tak, to ta predyspozycja jest stała, czy też zmienia się w zależności od poziomu masy ciała?

więcej »

Utrata współmałżonka osłabia pracę mózgu

fot. Catkin from PixabayUtrata życiowego partnera jest trudna nie tylko emocjonalnie, ale może też destrukcyjnie wpływać na zdolności poznawcze.

więcej »

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk, fot. Januarybratek, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons5 kwietnia w Łodzi zmarłKrzysztof Krawczyk polski piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Miał 74 lata.

więcej »

Sport i pamięć idą w parze

fot. Dominic Winkel from PixabaySport jest dobry dla całego organizmu, w tym dla mózgu. Oceniając wydajność pamięci po ćwiczeniach, neuronaukowcy z Uniwersytetu Genewskiego wykazali, że krótki intensywny trening poprawia pamięć, w tym nabywanie nowych zdolności motorycznych.

więcej »

Poczucie szczęścia pomaga zachować aktywność fizyczną

fot. Pexels z PixabayGdy czujesz się szczęśliwy/a, masz większą ochotę na różnoraką aktywność, w tym uprawianie sportu. Twój stan emocjonalny pozwala przewidzieć przyszły poziom zaangażowania w wysiłek fizyczny

więcej »

Chcesz wydłużyć życie? Rozwiązuj konflikty na bieżąco

© Monkey Business - Fotolia.comU ludzi, którzy czują, że rozwiązali kłótnię, reakcja emocjonalna związana z tym sporem jest znacznie zmniejszona, a w niektórych przypadkach niemal zupełnie wymazana. Osłabianie stresu zaś znacząco wpływa na stan zdrowia i daje większe szanse na dłuższe życie.

więcej »

Zaburzenia snu utrudniają przejście żałoby

fot. Rob van der Meijden from PixabayOsoby, które mają przewlekłe problemy ze snem, mogą doświadczyć szczególnie trudnego procesu żałoby po śmierci bliskiej osoby.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy eGospodarka.pl Hospicja.pl Kosciol.pl Pola Nadziei Oferty pracy