Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Chcesz mieć zdrowsze serce? Zaopiekuj się psem

fot. Kevin Phillips z PixabayOpieka nad psem wyznacza pewien styl życia, który sprzyja zdrowiu serca. Jeśli chcesz uniknąć problemów sercowo-naczyniowych, zaadoptuj czoworonoga.

więcej »

Aktywność społeczna obniża ryzyko demencji o kilkanaście procent

© olezzo - Fotolia.comKontakty z innymi ludźmi mają na nas trudny do przecenienia wpływ, poziom życia społecznego przekłada się na stan naszego zdrowia w różnych apsektach. Okazuje się, że może istotnie zmniejszyć ryzyko demencji.

więcej »

Borys Szyc jest Piłsudskim

Borys Szyc fot. Jarosław SosińskiW sieci pojawił się zwiastun filmu "Piłsudski" z Borysem Szycem w roli głównej. Już 13 września w kinach pojawi się "Piłsudski". W tytułowej roli Borys Szyc, obok niego na ekranie zobaczymy Magdaleną Boczarską, Marię Dębską, Józefa Pawłowskiego i Jana Marczewskiego.

więcej »

Książę Karol z Jamesem Bondem?

Książę Karol, fot. Mark Jones , CC BY 2.0, Wikimefdia CommonsKsiążę Karol, następca brytyjskiego tronu, ojciec Williama i Harry'ego, rozważa udział w najnowszym filmie o przygodach Jamesa Bonda. Miałby pojawić się w nadchodzącym, niezatytułowanym jeszcze obrazie u boku Daniela Craiga, Ramiego Maleka i Naomie Harris.

więcej »

Demi Moore, Sam Elliott i Jennifer Grey wspominają Patricka Swayze

Demi Moore i Patrick Swayze fot. Paramount PicturesW sieci pojawił się zwiastun dokumentu "I Am Patrick Swayze". Zmarłego 10 lat temu aktora w dokumencie wspominają Demi Moore, Sam Elliott, Rob Lowe, Jennifer Grey i Kelly Lynch oraz żona Lisa Niemi i brat Don Swayze. "I Am Patrick Swayze" będzie miał premierę 2 sierpnia podczas San Antonio Film Festival.

więcej »

"Polityka" Patryka Vegi - rekordowy zwiastun

fot. PolitykaZwiastun "Polityki" Patryka Vegi na YouTube ma już 3,8 miliona odsłon. Zwiastun filmu "Polityka", najnowszej produkcji Patryka Vegi, bije rekordy popularności w Internecie. W zaledwie sześć dni odtworzono go blisko 4 miliony razy, dzięki czemu zapowiedź znalazła się na pierwszym miejscu w głównej sekcji trending serwisu YouTube oraz na pierwszym miejscu w sekcji filmy. Imponująca jest również liczba odtworzeń trailera na Facebooku, która przekroczyła już 4 miliony. To wyniki, którymi nie mogła pochwalić się dotąd żadna inna polska produkcja.

więcej »

15 sierpnia - rocznica Bitwy Warszawskiej

Bitwa Warszawska, fot. nieznany, PDStoczona w sierpniu 1920 r. tzw. bitwa warszawska została uznana przez historyków za przełomową, gdyż zaowocowała niepodległością Polski i zahamowaniem rewolucji komunistycznej. Na pamiątkę tej bitwy Sejm RP w 1992 roku wprowadził do kalendarza święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia.

więcej »

Co zaburza twój sen? Nie tyle kawa, ile alkohol i papierosy

fot. Stefano Ferrario z PixabayNie musisz się obawiać, że wypicie filiżanki kawy popołudniu nie pozowli ci spać, większe zaburzenia snu mogą być wywoływane alkoholem i papierosami.

więcej »

Jak osłabić emocje? Trzeba mówić do siebie w trzeciej osobie

fot.  Alexander Stein z PixabayIstnieje łatwy sposób na osłabienie rozemocjonowania: należy mówić do siebie w trzeciej osobie.

więcej »

Testosteron dla kobiet - poprawia życie seksualne po menopauzie

fot. Marco2811 - Fotolia.comKobiety po menopauzie mogą pozbyć się zaburzeń w sferze seksualnej dzięki testosteronowi, mówią uczeni z Monash University w Melbourne.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ EWST.pl Oferty pracy