Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Materac regulujący temperaturę ciała pomoże szybciej zasnąć

fot. congerdesign from PixabayKiedy ludzie czują się senni lub uważni, odczucie to jest do pewnego stopnia kontrolowane przez zmiany temperatur w 24-godzinnym rytmie dobowym. Inżynierowie z University of Texas w Austin opracowali unikalny system materacy i poduszek, który wykorzystuje ogrzewanie i chłodzenie, aby „informować" ciało, że czas iść spać.

więcej »

Odczuwasz gniew? Może po prostu musisz się wyspać

fot. pop picnic from PixabayCzujesz się rozgniewany/a od kilku dni? Nowe badania sugerują, że tym czego potrzebujesz może być dobry sen.

więcej »

Młodym mózgom brakuje mądrości tych starszych...

fot. silviarita z PixabayMózgi osób starszych są nie tyle wolniejsze, ile raczej mądrzejsze niż mózgi młodych, co pozwala seniorom osiągnąć zrównoważony poziom wydajności, mówią geriatrzy z Uniwersytetu z Montrealu.

więcej »

Codzienna (różnoraka) aktywność pomaga osłabić ryzyko demencji

fot. Carme Lafay from PixabayAktywność fizyczna i umysłowa, w tym prace domowe, ćwiczenia i wizyty u rodziny oraz przyjaciół, mogą pomóc zmniejszyć ryzyko demencji. Przyjrzano się efektom tych działań, a także aktywnościom umysłowym i korzystaniu z urządzeń elektronicznych u osób zarówno z wyższym genetycznym ryzykiem demencji, jak i bez niego.

więcej »

Aplikacja pomoże zwalczyć strach przed pająkami czy wysokością

fot. StockSnap from PixabayNa Uniwersytecie Otago opracowano aplikację, która może pomóc ludziom na całym świecie cierpiącym z powodu strachu przed lataniem, igłami, wysokością, pająkami, czy psami.

więcej »

Używanie smartfona może poprawiać pamięć

fot.kropekk_pl z PixabayKorzystanie z urządzeń cyfrowych, takich jak smartfony, może pomóc poprawić zdolności zapamiętywania i zapobiegać popadaniu w lenistwo lub zapominalstwo.

więcej »

Jak muzyka wpływa na postrzeganie rzeczywistości

fot. Christoph Schütz from PixabayMuzyka może nie tylko wpływać na nastrój - słuchanie szczególnie radosnej lub smutnej melodii może też zmienić sposób postrzegania przez nas świata.

więcej »

Jak osłabić stres? Trzeba się przytulać. U kobiet to działa

fot. StockSnap from PixabayKobiety, które przytulały się do swojego partnera przed przeżyciem stresującego doświadczenia, cechowały się słabszą reakcję na stres biologiczny - na co wskazuje poziom hormonu stresu, tj. kortyzolu w ślinie - w porównaniu z pozostałymi paniami biorącymi udział w podobnym eksperymencie.

więcej »

Dlaczego naśladujemy mimikę innych - tak budujemy relacje

fot. Pexels from PixabayUśmiechnij się, to sprawia, że wszyscy w pomieszczeniu czują się lepiej, ponieważ świadomie lub nieświadomie uśmiechają się razem z tobą. Instynkt naśladowania mimiki twarzy pozwala nam wczuwać się w uczucia innych ludzi, a także ich doświadczać. Jeśli nie potrafimy odzwierciedlać wyrazu twarzy innej osoby, ogranicza to naszą zdolność do czytania i właściwego reagowania na jej mimikę.

więcej »

Komputer zdiagnozuje chorobę Alzheimera

fot. Free-Photos from PixabayZdiagnozowanie choroby Alzheimera wymaga dużo czasu i pieniędzy. Potrzebne są długie, bezpośrednie neuropsychologiczne wywiady i klinicyści muszą szczegółowo przeanalizować każdą odpowiedź. Teraz naukowcy z Uniwersytetu Bostońskiego opracowali nowe narzędzie, które może zautomatyzować ten proces.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ EWST.pl eGospodarka.pl Oferty pracy