Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Graj w golfa. To pomoże wydłużyć życie

fot. HeungSoon from PixabayNie jest to w Polsce popularny sport, ale warto się nim zainteresować - gra w golfa sprzyja dłuższemu życiu.

więcej »

Własna ocena starzenia się realnie wpływa na długość życia

fot. Meridy Scott from PixabayTo, jak sami oceniamy starzenie się, ma wpływ na długość naszego życia, szczególnie w przypadku problemów onkologicznych, mówią uczeni z Uniwersytetu w Liège w Belgii.

więcej »

Nasza dieta jest zależna od... mediów społecznościowych

fot. StockSnap from PixabayUżytkownicy mediów społecznościowych częściej jedzą to, o czym sądzą, że jest również na stołach ich przyjaciół.

więcej »

Zmarł Jerzy Gruza

Jerzy Gruza fot. Sławek Skonieczny, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsDziś w Warszawie zmarł Jerzy Gruza, polski reżyser i scenarzysta, aktor filmów, twórca wielu programów i widowisk telewizyjnych. Miał 87 lat.

więcej »

Dlaczego social media mogą mieć na nas negatywny wpływ

fot. Gerd Altmann from PixabaySocial media (media społecznościowe) mają nas duży, nie zawsze jednak korzystny, wpływ. Z jednej strony umożliwiają pozostawanie w kontakcie z przyjaciółmi, rodziną, czy ludźmi o podobnych zainteresowaniach, z drugiej jednak wywołują negatywne emocje: zazdrość, żal i niższą samoocenę. Co więcej, mogą uzależniać...

więcej »

Oscary 2020: "Parasite" wielkim zwycięzcą. "Boże Ciało" bez statuetki

© adrenalinapura - Fotolia.comOscary 2020 roku za nami. Triumfatorem gali został koreański obraz "Parasite" w reżyserii Joon-ho Bonga, który otrzymał 4 nagrody, w tym tę najważniejszą.

więcej »

Romuald Lipko nie żyje

Romualsd Lipko, fot. budkasuflera.pl6 lutego w Lublinie zmarł Romuald Lipko, polski kompozytor i multiinstrumentalista, wieloletni członek grupy "Budka Suflera", autor wielu polskich przebojów.

więcej »

Alkohol pogłębia lęk i niepokój

fot. Giacomo Zanni z PixabayKac oznacza zwykle ból głowy i nudności. Okazuje się jednak, że nadmniar alkoholu skutkuje nie tylko nieprzyjemnymi fizycznymi objawami, ma również związek ze wzrostem lęku i niepokoju.

więcej »

Odszedł Kirk Douglas

Kirk Douglas fot. Paramount Pictures5 lutego w Beverly Hills, zmarł Kirk Douglas - amerykański aktor filmowy, laureat Oscara za całokształt twórczości. Miał 103 lata. O śmierci legendy amerykańskiego kina poinformował jego syn, Michael Douglas.

więcej »

Ozzy Osbourne "obcina" sobie palce. Dla kotów

Ozzy Osbourne fot. PETAOzzy Osbourne wystąpił w akcji organizacji PETA w obronie kotów.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Pola Nadziei Oferty pracy