Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

NIK przyjrzy się "chemii" w żywności

Fot. L.S. - Fotolia.comNIK przygotowuje kontrolę dotyczącą wykorzystywania w żywności chemicznych dodatków. Odpowiedzieć ma ona na pytania opinii publicznej o jakość sprzedawanych w Polsce produktów spożywczych.

więcej »

Polacy jednym z najbardziej nieufnych narodów na świecie

Fot. soupstock - Fotolia.comW ciągu ostatniego roku wzrósł poziom zaufania Polaków wobec rządu, mediów, biznesu oraz organizacji pozarządowych. Mimo to Polska pozostaje jednym z najbardziej nieufnych narodów na świecie – pokazała tegoroczna edycja globalnego raportu Edelman Trust Barometer.

więcej »

Billy Graham nie żyje

Billy Graham, fot. billygraham.orgBilly Graham, słynny amerykański ewangelista, zmarł w wieku 99 lat w swoim domu w Montreat w Karolinie Płnocnej - informuje Washington Post.

więcej »

5 prostych sposobów na walkę ze stresem

Fot. weixx - Fotolia.comZbyt wiele obowiązków każdego dnia, szybkie tempo życia oraz brak czasu na własne pasje czy zwykły relaks - to czynniki, które mogą wywoływać stres. Odczucie to znane jest większości z nas, a kojarzymy je przede wszystkim z negatywnymi emocjami i zmęczeniem.

więcej »

Fleksitarianizm: ogranicz mięsne potrawy

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comNowym trendem wśród osób, które stawiają na zdrowy tryb życia jest fleksitarianizm. To dieta, której przestrzeganie wiąże się z ograniczeniem ilości spożywanych potraw mięsnych. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Jakie korzyści niesie dla naszego organizmu i środowiska? Poznaj fleksitarianizm i żyj zdrowiej.

więcej »

Najczęstsze oszustwa w sieci i sposoby ochrony przed nimi

Fot. ronniechua - Fotolia.comWedług Eurostatu, 69% europejskich internautów deklaruje, że nie miało żadnych problemów przy okazji zakupów w Internecie. I choć dane te napawają optymizmem, niestety oszustwa w sieci nadal są dość częste. Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich szacuje, że w 2014 r. 12% internautów w UE padło ofiarami oszustwa, a 8% doświadczyło kradzieży.

więcej »

Zakaz handlu to fikcja? Sprawdź gdzie i dlaczego zrobisz zakupy w każdą niedzielę

fot. mitifoto - Fotolia.com11 marca przypada pierwza niedziela, podczas której będzie obowiazywała nowa ustawa ograniczajaca handel. Przepisy w obecnej formie to jednak jedynie ograniczenie prowadzenia działalności, i to tylko niektórych sklepów. Ustawa zawiera bowiem wiele wyłączeń. Kto i kiedy będzie mógł zatem handlować w niedzielę?

więcej »

Naszą dietę zaburza... nieświadomość. Jemy znacznie więcej niż sądzimy

Fot. pathdoc - Fotolia.comNic dziwnego, że tak trudno nam schudnąć. Z brytyjskich badań wynika, że dostarczamy sobie nawet o 50 proc. kalorii więcej niż sądzimy.

więcej »

Sekret długiego życia: kwadrans ćwiczeń i lampka wina dziennie

Fot. ladysuzi - Fotolia.comJeśli chcesz dożyć setki, musisz: mieć hobby, wypijać dwie kawy oraz lampkę wina dziennie, a także regularnie ćwiczyć - oto odkrycia uczonych z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

więcej »

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri": Pięć nagród BAFTA dla dramatu

Obraz "fot. Trzy billboardy za Ebbing, Missourii" został wyróżniony pięcioma statuetkami BAFTA, w tym za najlepszy film i dla najlepszej aktorki - Frances McDormand. Nagrody nie otrzymała polsko-brytyjska animacja "Twój Vincent".

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X