Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Uśmiech zwiększa poczucie szczęścia

fot. Anastasia Borisova from PixabayUśmiech rzeczywiście może sprawić, że ludzie poczują się szczęśliwsi.

więcej »

Aktywność na zewnątrz poprawia nastrój i zmniejsza lęk

fot. chulmin park from PixabayAktywności na świeżym powietrzu, wśród przyrody, skutecznie poprawiają zdrowie psychiczne, w tym także osobom, które wcześniej zmagały się z problemami psychicznymi.

więcej »

Mniej seksu to wcześniejsza menopauza

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comKobiety, które podejmują aktywność seksualną co tydzień lub co najmniej raz w miesiącu, mają niższe ryzyko wcześniejszego początku menopauzy niż panie, które uprawiają seks rzadziej.

więcej »

Co robimy po seksie - przytulamy się, czy idziemy spać?

© Monkey Business - Fotolia.comSen kontra przytulanie: nauka bada to, co dzieje się po seksie.

więcej »

Medytacja pomaga zmniejszyć liczbę popełnianych błędów

fot. Manfred Richter from PixabayJeśli jesteś zapominalski/a lub w pośpiechu popełniasz błędy, pomóc może ci medytacja, mówią eksperci z Michigan State University.

więcej »

Gniew zwiększa motywację uzyskania czegoś

fot. wendy CORNIQUET from PixabayGniew jest uważany przez psychologów za ciekawą emocję. Z jednej strony ma wymiar negatywny, ale z drugiej wykazuje też pewne cechy emocji pozytywnych. Uczeni odkryli np., że kojarzenie danego przedmiotu z gniewem sprawia, że ludzie chcą go zdobyć - jest to rodzaj motywacji, którą większość zwykle wiąże z pozytywnymi emocjami.

więcej »

Pokojowa Nagroda Nobla 2021 przyznana za walkę o wolność słowa

fot. nobelprize.orgKomitet Noblowski przyznał Pokojową Nagrodę Nobla Marii Ressie i Dmitrijowi Muratowowi za ich wysiłki na rzecz ochrony wolności słowa, która jest podstawowym warunkiem demokracji i trwałego pokoju.

więcej »

Piękno jest prostsze niż zwykle się sądzi?

fot. ELG21 from PixabayPiękno, od tak dawna analizowane przez filozofów, a ostatnio przez naukowców, jest prostsze, niż mogłoby się wydawać, mówią psychologowie z New York University. Eksperci proponują nowe spojrzenie na wartość estetyki.

więcej »

Samotność wywołuje problemy ze snem

fot. pop picnic from PixabaySamotność jest nie tylko przykrym odczuciem, ale także zaburza normalny nocny sen. Według uczonych, kłopoty ze snem mogą być jednym ze sposobów negatywnego oddziaływania poczucia izolacji na nasze zdrowie.

więcej »

Osobowość można zmienić - naukowcy potwierdzają

fot. Pixource from PixabayPowszechnie się uważa, że ludzie nie mogą zmienić swojej osobowości, bo w dużej mierze jest ona stabilna i dziedziczna. Okazuje się jednak, że pewne cechy daje się zmienić dzięki konsekwentnemu działaniu i ważnym wydarzeniom życiowym.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Hospicja.pl Oferty pracy