Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jak przygotować rower na jesień?

Fot. Halfpoint - Fotolia.comKoniec lata nie musi oznaczać schowania roweru do piwnicy. Pojazd na dwóch kołach równie dobrze może nam służyć jesienią – pod warunkiem, że odpowiednio przygotujemy go do okresu często kapryśnej i niezbyt idealnej pogody. Oto 4 rzeczy, o które szczególnie należy zadbać.

więcej »

"Szare, bure i łaciate" - zwierzęta na wrocławskich Dniach Seniora

fot. EWSTZwierzęta widziane oczyma teologów, przedstawicieli nauk społecznych, prawnika, behawiorysty, weterynarza czy wolontariuszy. Konferencja, panel dyskusyjny, warsztaty dobrych praktyk i możliwość udzielenia oraz uzyskania konkretnej pomocy. Atrakcje dla dzieci i dorosłych - to wszystko czeka wszystkich, którzy w piątek będą uczestniczyć w wydarzeniach przygotowanych przez Ewangelikalną Wyższą Szkołę Teologiczną wraz z Wyższą Szkołą Prawa i. Heleny Chodkowskiej oraz innymi Partnerami.

więcej »

Mój dom moją twierdzą: szersze prawo do obrony koniecznej

Fot. Sergey Nivens - Fotolia.comOsoby powstrzymujące agresora, chroniące swoje mienie, życie i zdrowie własne i bliskich nie będą już standardowo przechodzić pełnej procedury sądowej. Rząd przyjął dziś projekt zmiany w Kodeksie karnym, która rozszerza prawo obywateli do skutecznej obrony przed zuchwałymi napastnikami wdzierającymi się do ich domu, mieszkania, posesji.

więcej »

W twoim koszu ląduje rocznie 2000 zł. Tak marnujesz żywność

Fot. simon - Fotolia.comPrzeciętny Polak marnuje około 52 kilogramów żywności w skali roku. Zacznij nad tym panować, oszczędzając pieniądze i ekosystem. Pomóc może ergonomiczny projekt kuchni, odpowiednie przechowywanie środków spożywczych oraz alarmujące SMS-y wysyłane przez twoją lodówkę. Poznaj kilka prostych sposobów na to, jak racjonalnie gospodarować zasobami spożywczymi.

więcej »

Weekend dla Seniora w Zamku Żupnym w Wieliczce

Fot. materiały prasoweMuzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza Seniorów 23 i 24 września 2017 roku, w godzinach 9.00 - 20.00 do Zamku Żupnego w Wieliczce w ramach kampanii „60+ Kultura” organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

więcej »

Wrocław: Rozpoczęły się Dni Seniora 2017

fot. Wrocławskie Centum SenioraRekord kapeluszowy, przekazanie kluczy do miasta, wręczenie nagród i wiele radości. W piątek, 15 września we Wrocławiu rozpoczęły się Dni Seniora. Uczestnicy w barwnym pochodzie przeszli z pl. Nowy Targ do Rynku, gdzie czekała na nich moc atrakcji.

więcej »

Starzejemy się wolniej - dzisiejszy 70-latek ma się jak niegdyś 60-latek

Fot. rock_the_stock - Fotolia.comZmienia się szybkośc starzenia się. Jakkolwiek metryki nie oszukamy, poziom zdrowia i samopoczucie jest u współczesnych starszych ludzi na takim pozimie jak dawniej u o dekadę młodszych.

więcej »

Przyjaciele Seniorów 2017

fot. Wrocławskie Centrum SenioraWe Wrocławiu już po raz drugi wyróżniono osoby, które aktywnie działają na rzecz seniorów. 15 września, podczas Inauguracji obchodów Dni Seniora Wrocław 2017 pięciu laureatom wręczono certyfikaty i statuetki.

więcej »

Kraków: Zakończyły się IV Ogólnopolskie Senioralia

fot. Senioralia15 września miasto należało do seniorów. Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Senioraliów przyciągnęła do Krakowa ponad 1000 osób z całej Polski. Wszyscy Ci ludzie udowodnili, że życie wcale nie kończy się po 60, a wiek nie jest przeszkodą w realizowaniu swoich pasji.

więcej »

Dlaczego ziewanie jest „zaraźliwe”

Fot. rh2010 - Fotolia.comKiedy w grupie kilkorga osób ktoś zacznie ziewać, inni bezwiednie idą w jego ślady. I nie oznacza to, że nagle wszyscy poczuli zmęczenie. Uczeni postanowili wyjaśnić to ciekawe zjawisko.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Aktywni 50+ Akademia Pełni Życia eGospodarka.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X