Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

I Wrocławskie Forum Senioralne

© oneinchpunch - Fotolia.com16 października odbędzie się I Wrocławskie Forum Senioralne pod hasłem: “Samorząd – Biznes – NGO”, którego celem jest zainicjowanie szeroko rozumianej dyskusji nad możliwymi strategiami wspólnego działania w starzejącym się społeczeństwie.

więcej »

Jak muzyka łagodzi niepokój i stres - ten utwór jest niezawodny, posłuchaj koniecznie

Fot. agrus - Fotolia.comOdczuwanie niepokoju jest naturalne, ale we współczesnym świecie wielu ludzi zmaga się z nim nieustannie do tego stopnia, że doświadczają zaburzeń lękowych i z trudem prowadzą normalne życie. Psycholodzy alarmują, że umiejętność wypoczywania jest coraz rzadsza, a nawet postponowana, jako nieproduktywna czy oznaczająca lenistwo. Tymczasem warto nauczyć się relaksować, by lepiej się poczuć i osłabić napięcie, mówią eksperci. Może do tego służyć np. muzyka.

więcej »

Jesień: bezpieczna jazda po zmroku

Fot. pav1007 - Fotolia.comJesienią dni stają się coraz krótsze, dlatego kierowcy częściej prowadzą auto już po zmroku. Jazda w takich warunkach jest o wiele trudniejsza niż przy świetle dziennym, zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych latarniami ulicznymi. Co więcej, w ubiegłym roku aż w co czwartym wypadku, który wydarzył się w porze nocnej na nieoświetlonej drodze, zginął człowiek. Jak bezpiecznie poruszać się samochodem w nocy.

więcej »

Chleb: zrób to sam

Fot. arinahabich - Fotolia.comModa na pieczenie chleba w domu opanowała Polskę. Do eksperymentów we własnej kuchni zachęcają szefowie kuchni i blogerzy. Mnogość przepisów i porad sprawia, że ciężko wybrać te najlepsze, zwłaszcza gdy dopiero zaczynamy naszą przygodę z samodzielnymi wypiekami. Jak upiec dobry chleb, skąd wziąć zakwas, wreszcie co zrobić, aby uzyskać tak lubianą chrupiącą skórkę?

więcej »

Jak bezpiecznie dla oczu czytać książki?

Fot. creativefamily - Fotolia.comW czasach zdominowanych przez nowoczesne technologie często zapominamy o tym, że nie tylko one stanowią dla nas wyzwanie. Dużą uwagę powinniśmy przyłożyć do zagadnienia profilaktyki wzroku przy pracy z urządzeniami elektronicznymi. Jednak, czy na pewno czytając „normalną” książkę mniej obciążymy swój wzrok niż przy kontakcie z e-bookiem? Jak czytać druk, aby nie narażać na uszczerbek naszego wzroku?

więcej »

Julia Roberts w 9 minut

Julia Roberts fot. SPInkaJulia Roberts w zabawny sposób podsumowała swoją karierę i najważniejsze role. Zobaczcie koniecznie!

więcej »

Twój Vincent w Dojrzałym Kinie

fot. Twój VincentW środę, 11 października, Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na film Twój Vincent – opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci. Twój Vincent został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

więcej »

Ukażą się wiersze Leonarda Cohena

Leonard Cohen fot. Sony MusicZa rok w sprzedaży pojawi się tomik w dużej mierze niepublikowanych wierszy Leonarda Cohena.

więcej »

Agnieszka Holland rywalizuje z Angeliną Jolie o nominację do Oscara

Agnieszka Holland rywalizuje z Angeliną Jolie o nominację do Oscara To rekordowa liczba - aż 92 filmów ubiega się o nominację do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Polskę, jak już wiemy, reprezentuje "Pokot" Agnieszki Holland i Kasi Adamik.

więcej »

Pokojowa Nagroda Nobla 2017 - Międzynarodowa Kampania na Rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej

fot. nobelprize.orgLaureatem Pokojowego Nobla 2017 została Międzynarodowa Kampania na Rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej (International Campaign to Abolish Nuclear Weapons, ICAN)

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Pola Nadziei Hospicja.pl Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X