Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Chcesz skutecznie pozbyć się stresu? Choć kilka minut poczytaj książkę!

Fot. thodonal - Fotolia.comWystarczy naprawdę niewiele, by szybko i skutecznie osłabić odczuwanie stresu. Parę minut z książką to świetny sposób na to, przekonują uczeni.

więcej »

Wakacje: Polacy remontują swoje mieszkania

Fot. skampixelle - Fotolia.comOkres wakacyjny to nie tylko dobry czas na wypoczynek, ale również świetny moment na przeprowadzenie remontu. Latem dni są znacznie dłuższe i cieplejsze, co zdecydowanie sprzyja pracom. Jakie pomieszczenia najchętniej remontujemy w tym czasie? Gdzie szukamy produktów do wyposażenia wnętrz? Czy wynajmujemy fachowców? Ile przeznaczamy na remont?

więcej »

Długi weekend: policyjny bilans wypadków drogowych

Fot. 07photo - Fotolia.comKolejny długi weekend za nami. Dla wielu osób był to okres rodzinnych wyjazdów i odpoczynku od codzienności. Dla policjantów był to czas wytężonej służby, związanej z zapewnianiem bezpieczeństwa na drogach. Tegoroczny długi weekend był bezpieczniejszy od ubiegłorocznego.

więcej »

Jak przygotować dom przed wyjazdem na urlop?

Fot. sdecoret - Fotolia.comNajlepszy ochroniarz to czujny sąsiad. Niezależnie od jego wsparcia, dobrze jest przygotować dom na sezon urlopowy. Ile kosztuje ochrona domu?

więcej »

Meble ogrodowe nie zawsze bezpieczne

Fot. Gwenaelle.R - Fotolia.comOdpowiednio dobrane meble ogrodowe potrafią ozdobić każdy taras, altankę i ogród. Inspekcja Handlowa na zlecenie UOKiK sprawdziła bezpieczeństwo tych produktów. Zastrzeżenia dotyczyły 30 proc. skontrolowanych mebli.

więcej »

Wypoczynek nad wodą: ostrożność i rozsądek ratują życie

© kasiuta - Fotolia.comLetnie miesiące i upalna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą, która już zaczyna zbierać śmiertelne żniwo. Od maja odnotowano w całej Polsce już ponad 179 przypadków utonięć, w tym w ciągu pierwszego weekendu lipca aż 41. Co zrobić, aby zabawa na plaży nie zamieniła się w tragedię? Co, oprócz ręcznika, stroju kąpielowego i klapek zabrać nad wodę? Eksperci wskazują na jedno – rozsądek.

więcej »

Słone lody i słodka cebula: foodparing czyli umiejętne łączenie smaków

Fot. somegirl - Fotolia.comZjawisko zestawiania ze sobą pozornie kontrastujących smaków nie jest wbrew pozorom nowością w świecie kulinarnym. Niejednokrotnie kontrowersyjne duety, znane na świecie pod nazwą „foodpairing”, to coś znacznie więcej, niż sposób na zaszokowanie smakoszy. Wykraczając poza utarte szlaki zyskujemy bowiem szansę na odkrycie nieznanych dotąd horyzontów sztuki tworzenia nowych potraw.

więcej »

George Clooney wynajął ochroniarzy do dzieci

George Clooney fot. Monolith PlusGeorge Clooney i jego żona Amal wynajęli parę ochroniarzy, by chronili ich nowo narodzone bliźnięta.

więcej »

Przyjaciele dają większe poczucie szczęścia niż rodzina?

Fot. wavebreak3 - Fotolia.comGrono sprawdzonych przyjaciół ma w przypadku ludzi w dojrzałym i starszym wieku szczególne znaczenie - może być bardziej istotne dla ich poczucia szczęścia niż relacje w rodzinie.

więcej »

Zakupoholizm: jak nie dać się zakupowej pułapce

© Picture-Factory - Fotolia.com250 par butów i 300 torebek – szafa zakupoholika to pomieszczenie z niezliczoną ilością pudełek. Stereotypowo, przypadłość tą przypisuje się głównie kobietom, jednak jak wskazują badania, w równym stopniu cierpią na nią także mężczyźni, którzy na nową wiertarkę czy samochód potrafią wydać całe swoje oszczędności. Jak nie dać się pokusom i zwalczyć konsumenckie demony? Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego radzą, jak w szybki sposób odzyskać kontrolę nad swoimi wydatkami.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Kobiety.net.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X