Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po raz 25

<div>fot. Diakonia.org.plNa przestrzeni lat świeca miłosierdzia stała się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych symboli Wigilii w Polsce. To nie tylko płomień na stole wigilijnym, ale przede wszystkim realna pomoc potrzebującym i uwrażliwianie na potrzeby tych, którzy są w potrzebie. Rozpoczęła się kolejna edycja "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom". W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię”.</div>

więcej »

Krystyna Janda i Kasia Smutniak na Sundance

Kasia Smutniak fot. Next FilmNowy film Jacka Borcucha, "Słodki koniec dnia" ("Dolce Fine Giornata") z Krystyną Jandą i Kasią Smutniak w rolach głównych znalazł się w konkursie World Cinema Dramatic festiwalu filmowego Sundance.

więcej »

Sylvester Stallone żegna się z Rockym

Michael B. Jordan i Sylvester Stallone fot. Columbia PicturesSylvester Stallone wrzucił na Instagram post, w którym żegna sie z Rockym Balboa.

więcej »

Diana Krall na jedynym koncercie w Polsce

Diana Krall fot. Mark SeligerDiana Krall, jedna z najbardziej popularnych jazzowych wokalistek, odwiedzi Polskę 28 czerwca. Diana Krall wystąpi w Tauron Arenie Kraków prezentując przekrojowy repertuar uwzględniający jej najważniejsze utwory i największe przeboje.

więcej »

Jak pokonać dietą zimową chandrę?

Fot. materiały prasoweOkres jesienno-zimowy nie sprzyja dobrym nastrojom. Chłód, przeszywający wiatr i brak słońca często przyczyniają się do chandry, brakuje nam energii i uśmiechu. Obniżeniu może ulec także odporność organizmu. Dlatego ważne jest, by w tym niesprzyjającym okresie zadbać o prawidłowo zbilansowaną dietę, bogatą w składniki bioaktywne, które będą przeciwdziałać apatii.

więcej »

Warszawa: Chanuka w Centrum Kultury Jidysz

Fot. materiały prasoweŻydowskie, radosne święto świateł, nadziei i nowego początku, obchodzone na cześć odzyskania Świątyni Jerozolimskiej, rozpoczyna się w tym roku wieczorem 2 grudnia i trwa do 10 grudnia. Centrum Kultury Jidysz zaprasza do wspólnego świętowania.

więcej »

Stan wojenny na Ukrainie. Co z ubezpieczeniem turystycznym?

Fot. harvepino - Fotolia.comW związku z konfliktem na Morzu Azowskim na części terytorium Ukrainy wprowadzony został stan wojenny, który potrwa do 27 grudnia 2018 roku. MSZ Polski zaleca zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na Ukrainie, a wyjazd do niektórych jej regionów zdecydowanie odradza. Osoby planujące podróż do tego kraju powinny przed wyjazdem upewnić się, czy w miejscu pobytu będą mogły korzystać z ubezpieczenia turystycznego – nie zawsze będzie to możliwe.

więcej »

Aktywność fizyczna zapewnia biologiczne odmłodzenie

Fot. pressmaster - Fotolia.comJeśli regularnie ćwiczysz, ma duższe szanse na zachowanie młodości - metrykalnie zestarzejesz się tak samo, jak inni, ale biologicznie będziesz młodszy/a niż twoi rówieśnicy.

więcej »

Quentin Tarantino się żeni

Quentin Tarantino fot. Kino ŚwiatDziś w Los Angelss odbędzie się ślub Quentin Tarantino i izraelskiej piosenkarki Danielli Pick.

więcej »

Agnieszka Holland kończy 70 lat

Agnieszka Holland, fot. Martin J. Kraft - Praca własna, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsDziś swoje 70. urodziny obchodzi Agnieszka Holland - reżyser filmowa i teatralna, także scenarzystka filmowa, jedna z najbardziej znanych postaci polskiego kina, ceniona również w Europie i na świecie.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Poradnik-zdrowia.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy