Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Zmarł generał Zbigniew Ścibor-Rylski

fot. Generał brygady Zbigniew Ścibor-Rylski, PDDziś w Warszawie, w wieku 101 lat odszedł gen. Zbigniew Ścibor-Rylski "Motyl", polski lotnik, oficer Armii Krajowej, generał brygady Wojska Polskiego, uczestnik Powstania Warszawskiego.

więcej »

Jennifer Lopez dostanie nagrodę im. Michaela Jacksona

Jennifer Lopez fot. Sony BMGPodczas rozdania nagród MTV Video Music Jennifer Lopez otrzyma za całokształt twórczości Michael Jackson Video Vanguard Award.

więcej »

Jedz ryby. Przedłużysz sobie życie

Fot. M.studio - Fotolia.comKoniecznie dołącz ryby do swojego menu. Dzięki temu będziesz mógł/mogła liczyć na dłuższe życie.

więcej »

Kara śmierci sprzeczna z katolickim nauczaniem. Zmiana w katechizmie

fot. PallotinumWatykan oficjalnie wprowadził zmiany w Katechiźmie Kościoła Katolickiego, dotyczące kary śmierci. Kościół katolicki opowiada się bezwzględnie przeciwko jej stosowaniu.

więcej »

74. rocznica Powstania Warszawskiego - apel o godne uczczenie

© Cinematographer - Fotolia.comO godne uczczenie 74. rocznicy Powstania Warszawskiego i o minutę ciszy w godzinę „W”, zaapelowali powstańcy warszawscy i władze miasta. Oficjalne uroczystości rocznicowe rozpoczną się 28 lipca i potrwają do 5 sierpnia.

więcej »

Barwniki spożywcze: naturalne a sztuczne

Fot. Taya - Fotolia.comIstnieje potwierdzony przez naukowców związek pomiędzy postrzeganym kolorem, a wzrostem apetytu. Nic dziwnego więc, że w przypadku produktów spożywczych istotne są nie tylko walory smakowe, ale i estetyczne. Obecność barwników w żywności jest dziś bardzo powszechna, jednak nie należy się automatycznie ich wszystkich wystrzegać. Istnieje bowiem szerokie spektrum barwników naturalnych. Jakich nazw poszukiwać zatem na etykietach?

więcej »

Uwaga na upały! Seniorzy szczególnie zagrożeni

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comUpały są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych. Skutki upałów mogą być poważne, a czasami prowadzą nawet do śmierci.

więcej »

Sprawdź, jaki jest główny czynnik trwałości związku

Fot. simona - Fotolia.comAni satysfakcjonujący seks, ani wspólne zainteresowania nie są głównym czynnikiem trwałości związku. Okazuje się, że naważniejsza jest tu wspaniałomyślność.

więcej »

Mark Hamill i Carrie Fisher w nowych "Gwiezdnych wojnach"

Carrie Fisher, fot. Riccardo Ghilardi photographer, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsWytwórnia Disneya potwierdziła oficjalnie obsadę filmu "Gwiezdne wojny: Część IX".

więcej »

Nie daj się okraść w wakacje

Fot. highwaystarz - Fotolia.com20 lat temu w Polsce stwierdzano prawie 400 tys. kradzieży z włamaniem rocznie. W 2017 r. było to już tylko 65,5 tys. tego rodzaju przestępstw, na dodatek wykrywalność wzrosła z 23,5 do 36,5 proc. Mimo tych dobrych wiadomości, warto przy wyjeździe na wakacje zadbać o bezpieczeństwo mieszkania.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Aktywni 50+ Poradnik-zdrowia.pl Akademia Pełni Życia Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X