Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Janet Jackson znów się rozwodzi

fot. Rich Esteban, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons50-letnia Janet Jackson rozstaje się ze swoim trzecim mężem.

więcej »

Polska umiarkowanie szczęśliwa. Co zrobić, by za rok było lepiej?

© Ingo Bartussek - Fotolia.comOrganizacja SDSN co roku publikuje Światowy Ranking Szczęścia. Choć w tym roku Polska jest na lepszej pozycji niż w zeszłym, 46. miejsce to wciąż lokata daleka od podium. Co wpływa na szczęście i podjęcie jakich działań może sprawić, że w kolejnych latach nasze poczucie szczęścia będzie wyższe? Kluczowy jest zdrowy styl życia i aktywność – twierdzi Konrad Gaca, specjalista żywieniowy, ekspert ds. leczenia otyłości.

więcej »

Zdrowe nawyki, które warto wprowadzić na wiosnę

© Photographee.eu - Fotolia.comKażda pora roku jest dobra na zmiany. Wiosną przychodzą one jednak łatwiej. Kiedy temperatura wzrasta, chętniej przerzucamy się na zdrowy tryb i aktywnie spędzamy czas. To dobry moment, by zacząć życie na nowo.

więcej »

Jak Polacy chcą spędzać czas na emeryturze

© detailblick-foto - Fotolia.com44 procent Polaków, aktywnych zawodowo mieszkańców średnich i dużych miast, przyznaje, że często zastanawia się w jaki sposób będzie spędzać czas na emeryturze. Kobiety częściej niż mężczyźni planują sposób spędzania czasu po przejściu na emeryturę. Firma BCMM - badania marketingowe zapytała aktywnych zawodowo Polaków w wieku 45-65, mieszkających w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców, o to, jak planują spędzanie wolnego czasu na emeryturze.

więcej »

"Milczenie" Martina Scorsese w Dojrzałym Kinie

fot. MilczenieW środę (12 kwietnia) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na film Milczenie - najnowszy film Martina Scorsese, nad którym reżyser pracował prawie trzy dekady. Oparte na powieści Shūsaku Endō i inspirowane autentycznymi wydarzeniami widowisko, ukazujące zderzenie dwóch cywilizacji i religii. W rolach głównych Andrew Garfield, Adam Driver i Liam Neeson.

więcej »

Stateczny senior? Niekoniecznie, starsi lubią podejmować ryzyko

© Budimir Jevtic - Fotolia.comMówi się, że starsi ludzi są rozsądniejsi i mniej skłonni do nieodpowiedzialnych zachowań niż osoby młode. Niekonecznie. W istocie obserwuje się pewne zmiany w osobowości związane z wiekiem i należy do nich np. większy optymizm, ale jednocześnie - co wiąże się z optymizmem właśnie - u seniorów odnotowuje się silniejszą skłonność do podejmowania ryzyka.

więcej »

Arnold Schwarzenegger: To nie koniec "Terminatora"

Arnold Schwarzenegger fot. UIPFani serii "Terminator" mogą odetchnąć z ulgą. Przyszłość produkcji nie została kategorycznie przekreślona.

więcej »

Co etykiety żywności mówią o składzie produktów?

©  Robert Kneschke - Fotolia.comOznakowanie produktów spożywczych podlega regulacjom prawnym, które zapewniają bezpieczeństwo żywności i żywienia, a konsumentom jej świadomy wybór. Które informacje muszą znaleźć się na etykiecie obowiązkowo, a których umieszczać nie można? Co etykieta mówi o zawartości tłuszczu i czy może zawierać dane o izomerach trans?

więcej »

Sylvester Stallone nie będzie niezniszczalny. Arnold Schwarzenegger też nie

Arnold Schwarzenegger i Harrison Ford fot. MonolithNiedługo po tym, jak Sylvester Stallone poinformował, że rezygnuje z udziału w nowym filmie z serii "Niezniszczalni", taką samą decyzję podjął Arnold Schwarzenegger.

więcej »

Ian McKellen wyjaśnia, dlaczego nie zagrał w "Harrym Potterze"

Ian McKellen fot. CinePixIan McKellen wyjawił, czemu nie wcielił się w Dumbledore'a w filmowej serii o przygodach Harry'ego Pottera, mimo iż proponowano mu rolę.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X