Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Dhal - idealna rozgrzewająca zupa

Fot. materiały prasoweNiezwykle popularna, intensywna w kolorze i smaku, zupa dhal to taka bliskowschodnia pomidorówka. Ponieważ każdy przyrządza ją trochę inaczej, istnieją jej niezliczone wariacje. Łączy je pokrewny z curry smak oraz sposób przyrządzenia – szybko, wygodnie, w jednym garnku. Proponujemy jej gęstą, sycącą wersję z dodatkiem cieciorki oraz znajomego smaku pomidorów.

więcej »

5 grudnia 2018 - Dzień Darmowej Dostawy

© Subbotina Anna - Fotolia.comJeżeli planujemy zakup świątecznych prezentów przez Internet, to w tym rokunajlepiej dokonać ich 5 grudnia, kiedy to wybrane sklepy w sieci będą oferować darmową dostawę. Celem ogólnopolskiej akcji jest popularyzacja zakupów internetowych w Polsce.

więcej »

Chanuka 2018

© tomer turjeman - Fotolia.comW tym roku Święto Świateł, czyli Chanukę, Żydzi obchodzą od niedzieli 2 grudnia listopada do poniedziałku 10 grudnia.

więcej »

George H.W. Bush nie żyje

George H. W. Bush, fot. PD30 listopada w Houston, w wieku 94 lat, zmarł George Bush senior, były prezydent USA. Informację o jego śmierci przekazała rodzina.

więcej »

Świąteczny Stół Pajacyka 2018

fot. PAHW tym roku po raz kolejny można będzie zjeść posiłek w restauracji, wspierając przy tym dzieci z ubogich rodzin. Świąteczny Stół Pajacyka będzie miał miejsce już 7 grudnia.

więcej »

Jak nie przytyć jesienią i zimą?

Fot. ladysuzi - Fotolia.comJesień i zima to czas, gdy krótkie dni sprawiają, że częściej zostajemy w domu, mniej uważamy na swoją dietę i ograniczamy aktywność fizyczną. W efekcie, nie trudno o kilka nadprogramowych kilogramów. Jak zatem nie przytyć w okresie jesienno-zimowym?

więcej »

Dojrzałe Polki są otwarte na zmiany

Fot. goodluz - Fotolia.comJuż niemal tysiąc osób 50+ wzięło udział w cyklu motywacyjnych warsztatów realizowanych w ramach kampanii „Polko, odważ się na zmiany!”. Frekwencja na warsztatach potwierdza wyniki przeprowadzonego badania „Polko, odważ się na zmiany” – Polki 50+ są otwarte na zmiany, świadome, ciekawe świata, gotowe na „rozsądne szaleństwa”.

więcej »

Państwowe instytucje pomogą starszym konsumentom

Fot. hikdaigaku86 - Fotolia.comOsoby starsze często padają ofiarą nieuczciwych handlowców, dlatego cztery instytucje połączyły siły, aby ostrzegać seniorów. UOKiK, Policja, ZUS i KRUS podpisały porozumienie o wspólnej akcji edukacyjnej.

więcej »

Bezpieczeństwo w Internecie

Fot. Sergey Nivens - Fotolia.comZ internetu korzysta w Polsce dwie trzecie dorosłych. Bezwiednie lub też intencjonalnie zostawiają oni w sieci informacje o sobie. Ogromna większość osób bywających online określa swój sposób korzystania z internetu jako bezpieczny – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Niemal połowa internautów (a jeśli uwzględnić kontakt z nieprawdziwymi informacjami i nadużywanie internetu – nawet dwie trzecie) deklaruje, że miała jakieś negatywne doświadczenia wynikające z obecności w sieci.

więcej »

Nadeszły mrozy. Nie bądź obojetny wobec potrzebujących

Fot. IRIS Productions - Fotolia.comKiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy EWST.pl Pola Nadziei Aktywni 50+ Akademia Pełni Życia Oferty pracy