Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

"Dynastia" - serial wszechczasów powraca

Joan Collins, John Forsythe i Linda Evans fot. ABCSzefostwo kanału The CW podjęło decyzję - na mały ekran powrócić mają doskonale znane nie tylko Amerykanom, ale i Polakom rodziny Carringtonów i Colbych. Właśnie złożono zamówienie na odcinek pilotażowy nowej "Dynastii".

więcej »

John Hurt nie żyje

John Hurt fot. ITI CinemaAktor John Hurt, znany z filmu "Człowiek słoń" czy "Obcy - ósmy pasażer Nostromo", nie żyje. Nominowany do dwóch Oscarów Brytyjczyk miał 77 lat.

więcej »

Jak przygotować samochód na zimowy wyjazd?

© alexkich - Fotolia.comZima nie rozpieszcza kierowców. Najczęściej zawodzi wówczas akumulator (25 proc.) i silnik (20 proc.). Na zimowe usterki podatne są też koła (10 proc.), napęd i skrzynia biegów (7 proc.), elektryka, układ paliwowy, alternator. Jak przygotować samochód przed zimowym wypadem na narty? Jak oszczędzać akumulator? Jak uniknąć problemów z przymarzniętymi wycieraczkami? Wreszcie, dlaczego podczas zimowego wyjazdu lepiej mieć przy sobie łopatę i jakie ubezpieczenie wybrać, by uniknąć kłopotów?

więcej »

Ministerstwo policzy bezdomnych

© Rafael Ben-Ari - Fotolia.comW nocy z 8 na 9 lutego odbędzie kolejna edycja ogólnopolskiego badania liczby bezdomnych – poinformowała wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska. W akcji liczenia osób bezdomnych wezmą udział m.in. policjanci, strażnicy miejscy i gminni, pracownicy socjalni i wolontariusze. Sprawdzą m.in. noclegownie, schroniska, szpitale, areszty, a także dworce, ogródki działkowe i altany.

więcej »

Jak znaleźć przyjaciół? Trzeba plotkować...

© belahoche - Fotolia.comUczeni z Uniwersytetu w Pavii mówią, że plotkowanie ma niezwykły efekt - powoduje wydzielanie hormonu, który ma związek z tworzeniem więzi przyjaźni i miłości.

więcej »

Konkurs dla organizacji aktywizujących seniorów. Najlepsi dostaną 10 tysięcy złotych

fot. AdamedAktywizacja osób starszych jest jednym z największych wyzwań stojących przed polskim społeczeństwem. Z myślą o organizacjach, które podejmują działania w tym zakresie, farmaceutyczna Grupa Adamed rozpoczyna konkurs „Adamed dla Seniora”, w którym trzy najlepsze inicjatywy zostaną dofinansowane kwotą po 10 000 zł każda.

więcej »

Mel Gibson po raz dziewiąty ojcem

Mel Gibson fot. MonolithMel Gibson znów został tatą. Dziewiąty potomek aktora i reżysera przyszedł na świat 21 stycznia w Los Angeles.

więcej »

Oscary 2017. "La La Land" z 14 nominacjami, Meryl Streep z rekordem

Oscary, fot. collage Senior.plZgodnie z przewidywaniami musical "La La Land" zdominował oscarowe nominacje. Film ma szanse na 14 statuetek Akademii Filmowej. Po raz 20 nominację do Oscara otrzymała Meryl Streep, zostając tym samym osobą z największą liczbą nominacji w historii nagrody. Aktorka jak do tej pory zdobyła 3 statuetki.

więcej »

Roman Polański nie przyzna Cezarów

Roman Polański, fot. Georges Biard, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsRoman Polański zrezygnował z funkcji przewodniczącego gali Cezarów. Ceremonia wręczenia francuskich nagród filmowych odbędzie się 24 lutego.

więcej »

"Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" i "Zoolander 2" z szansami na Złote Maliny

Złote Maliny, fot. collage Senior.plPrzed ogłoszeniem oscarowych nominacji poznaliśmy pretendentów do Złotych Malin. Niechlubne wyróżnienia przyznawane są dla najgorszych filmów i ich twórców.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Pola Nadziei Kobiety.net.pl Aktywni 50+ Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X