Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

"Stary Człowiek i Może" - obejrzyj teledysk i wesprzyj WOŚP

fot. PlaydlaWOŚPW niedzielę 15 stycznia po raz XXV zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To także kolejny rok, w którym pomoc będzie kierowana nie tylko do najmłodszych ale także do seniorów. To właśnie osobom starszym poświęcony został specjalnie przygotowany teledysk "Stary Człowiek i Może", którego każde obejrzenie to pieniądze przekazane na WOŚP.

więcej »

Seweryn Krajewski kończy 70 lat

Seweryn Krajewski, fot. Helena Giersz CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsDziś 70-te urodziny obchodzi Seweryn Krajewski - polski kompozytor, piosenkarz, multiinstrumentalista oraz były lider jednego z najsłynniejszych polskich zespołów - "Czerwone Gitary".

więcej »

Węgry w roli głównej, czyli 2017 pod znakiem kultury

Węgry, © Arndale - Fotolia.comCykle wydarzeń i spotkań organizowanych pod egidą Roku Kultury Węgierskiej w Polsce nie są jeszcze nawet na półmetku, a uczestnicy już mieli okazję wziąć udział w licznych wydarzeniach przybliżających madziarską literaturę i sztukę. Kolejne 12 miesięcy zapowiada się jeszcze ciekawiej oraz intensywniej. Czekają nas m.in. przeglądy filmów węgierskich, wystawy malarstwa czy fotografii, spotkania z dramaturgią, designem, muzyką i tańcem! Kraj znad Dunaju będzie też gościem specjalnym wielu ogólnopolskich festiwali.

więcej »

Lora Szafran w hołdzie Leonardowi Cohenowi

Lora Szafran fot. Archiwum artystkiLora Szafran zapowiedziała kilka koncertów, podczas których promować będzie pokrytą złotem płytę "Sekrety życia według Leonarda Cohena".

więcej »

Na pamięć wpływ mają emocje

© effe64 - Fotolia.comZdolność do zapamiętywania jest zależna od naszych emocji.

więcej »

Na piwo z Kukizem i Obamą

© Syda Productions - Fotolia.comCo łączy Pawła Kukiza i Baracka Obamę? Jak pokazuje najnowszy ranking Grupy Żywiec, to dwaj politycy z polskiej i zagranicznej sceny politycznej, z którymi Polacy najchętniej wybraliby się na piwo. Barack Obama został wskazany przez 82% respondentów, zaś Pawła Kukiza wybrało 58% głosujących.

więcej »

Twój smutek może być silniejszy, gdy korzystasz z Facebooka

© StudioPortoSabbia - Fotolia.comMedia społecznościowe mogą intensyfikować uczucie smutku. Lepiej ograniczyć korzystanie z nich, gdy ma się kiepski nastrój, mówią badacze z Uniwersytetu w Kopenhadze.

więcej »

Queen na szczycie trójkowego Topu Wszech Czasów

fot. QuennZespół Queen został zwycięzcą 23. Top Wszech Czasów w radiowej Trójce. Najwyżej notowany polski numer to "Nie pytaj o Polskę" Obywatela G.C.

więcej »

Pisz, tańcz, gotuj - tak osiągniesz szczęście

© deniskarpenkov - Fotolia.comTwórcze hobby pomaga zyskać poczucie szczęścia. Wypróbuj się w różnych dziedzinach, by poprawić swoje samopoczucie.

więcej »

Życzenia noworoczne w 56 różnych językach z całego swiata

© dizain - Fotolia.com"Szczęśliwego Nowego Roku" - życzymy sobie w sylwestrowy wieczór. "Happy New Year" - czyli angielska wersja życzeń noworocznych też jest powszechnie znana. A jeśli spędzamy czas w towarzystwie osób, których rodzimym językiem jest fiński, portugalski czy hindi? Jak złożyć im życzenia w ich własnym języku? Do Sylwestra jeszcze kilkadziesiąt godzin, może przyda się mała pomoc.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Pola Nadziei Poradnik-zdrowia.pl Sluchowisko.net Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X