Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Keith Flint popełnił samobójstwo

Keith Flint, fot. ParaDoxus  PD, wikimedia CommonsWokalista The Prodigy został znaleziony martwy dziś w swoim domu w Essex. Samobójstwo potwierdził Liam Howlett.

więcej »

Luke Perry nie żyje

Luke Perry fot. Canal +Aktor znany z seriali "Riverdale" i "Beverly Hills 90210" zmarł dziś w wieku 52 lat. W ubiegłym tygodniu Luke Perry trafił do szpitala z udarem mózgu.

więcej »

Nie przesiaduj na kanapie przed tv. Po pięćdziesiątce oznacza to szybsze pogorszenie pamięci

Fot. Giambra - Fotolia.comOglądanie telewizji przez co najmniej trzy godziny dziennie przez osoby po pięćdziesiące oznacza znaczne przyspieszenie rozwoju problemów z pamięcią.

więcej »

Idź do parku. To ci poprawi samopoczucie psychiczne

Fot. hcast - Fotolia.comJeśli mieskasz na wsi, nie brakuje ci możliwości spacerowania na łonie natury. Jeśli jednak jesteś „mieszczuchem", trudniej ci zmienić otoczenie z betonowego na naturalne. Można się jedna „poratować" częstszym przebywaniem w parkach, mówią uczeni. To zwiększa poczucie szczęścia i spokoju ducha.

więcej »

Dużo pracy? W przypadku kobiet to wyższe ryzyko depresji

Fot. kieferpix - Fotolia.comJeśli długo pracujesz, możesz nie tylko doczuwać znużenie czy wypalenie zawodowe, ale wręcz zachorować na depresję, ostrzegają psycholodzy. Szczególnie dotyczy to kobiet.

więcej »

Wiosna w Teatrze Żydowskim i Centrum Kultury Jidysz

Fot. materiały prasowePoczątek wiosny w Teatrze Żydowskim, to bogaty repertuar, w tym czytanie performatywne oparte na książce Joanny Wiszniewicz „Życie przecięte. Opowieści pokolenia marca”. W repertuarze marcowym znajdą się również „Ida Kamińska”, „Ginczanka. Chodźmy stąd”, „Marienbad”, „George & Ira Gershwin”, „Oberża pod złotym rogiem” oraz spektakl dla dzieci „Ostatni syn”. Międzynarodowy Dzień Teatru zostanie uczczony spektaklem „Jak w przedwojennym kabarecie”. Na scenę Teatru Żydowskiego po dłuższej przerwie wracają też „Aktorzy żydowscy” w reż. Anny Smolar i „Wiera Gran” w reż. Jędrzeja Piaskowskiego.

więcej »

Zdrowa żywność coraz popularniejsza wśród Polaków

Fot. fabiomax - Fotolia.comSposób żywienia każdego z nas jest determinowany przez wiele czynników, począwszy od wyniesionych z rodzinnego domu tradycji i zwyczajów, skończywszy na indywidualnych upodobaniach. Dieta może być także zróżnicowana w zależności od naszego stanu zdrowia, aktywności fizycznej, samopoczucia czy nastroju. W ostatnich latach przybywa osób, które deklarują, że chcą jeść zdrowo i odpowiedzialnie. Dlatego coraz częściej wybierają żywność nieprzetworzoną, bez konserwantów i chemicznych dodatków. Blisko 69 proc. Polaków uważa, że odżywia się zdrowo. Chwilowa moda czy trwała zmiana nawyków?

więcej »

Węże 2019 - nominacje do "polskich Złotych Malin"

fot. collage Senior.plPopkulturowa Akademia Wszystkiego PAW ogłosiła nominacje do Węży – antynagród przyznawanych nieudanym polskich filmom i ich twórcom. O tytuł Najgorszego Polskiego Filmu 2018 roku rywalizują „DJ”, „Pech to nie grzech”, „Serce nie sługa”, „Studniówk@” i „Syn królowej śniegu”.

więcej »

Tłusty Czwartek 2019

© wideonet - Fotolia.comTłusty Czwartek zawsze przypada w ostatni czwartek przed początkiem Wielkiego Postu. Dawniej dzień ten rozpoczynał tzw. Tłusty Tydzień – ostatni tydzień karnawału, kiedy jedzono bardzo dużo i bardzo tłusto.

więcej »

Mało białka w diecie - z tego powodu możesz tyć

Fot. anaumenko - Fotolia.comZadbaj o odpowiednią ilość białka w diecie, bez niej chętniej przyjmiesz dodatkowe kalorie i łatwiej utyjesz.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Aktywni 50+ Oferty pracy