Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Sport w okularach: bezpieczny czy nie?

Fot. biker3 - Fotolia.comModa na aktywność fizyczną i uprawianie sportów opanowała Polskę na dobre. Z badań TNS Polska wynika, że niemal połowa Polaków uprawia różne formy sportu. Coraz więcej czasu spędzamy aktywnie – największą popularnością cieszy się jazda na rowerze, bieganie, gra w piłkę nożną, trening siłowy oraz pływanie. Z roku na rok coraz więcej osób bierze udział w maratonach oraz biegach charytatywnych.

więcej »

"W starym dobrym stylu" - świetna komedia na zakończenie sezonu w Dojrzałymi Kinie

fot. W starym dobrym styluW środę (28 czerwca) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach Dojrzałego Kina, a w nim przedpremierowy pokaz filmu "W starym dobrym stylu" - komedię Zacha Braffa (Powrót do Garden State) w doborowej obsadzie. Po seansie zapraszamy widzów na lampkę wina.

więcej »

Starsze Polki nieobecne w sieci

Fort. Sergey Nivens - Fotolia.comW Polsce żyje 6,7 mln kobiet między 45. a 70. rokiem życia i blisko 30 proc. z nich, czyli ok 2 mln, rzadko lub w ogóle nie korzysta z Internetu – wynika z Raportu Aasa – Polki Wykluczone Cyfrowo 2017. 39 proc. wykluczonych cyfrowo Polek w wieku 45-70 deklaruje, że nie korzysta z Internetu, chociaż ma do niego dostęp, a prawie tyle samo (38 proc.) nie ma do niego dostępu.

więcej »

Nowa "Dynastia" jesienią w telewizji. Jest już data premiery

fot. DynastiaJuż jesienią w USA zadebiutuje nowa "Dynastia". Telewizja The CW wyznaczyła datę premiery na 11 października.

więcej »

Carrie Fisher wzięła kokainę, opiaty, ecstasy i lekarstwa

Carrie Fisher, fot. Riccardo Ghilardi photographer, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsPoznaliśmy szczegóły autopsji Carrie Fisher. W ciele aktorki znaleziono wiele niebezpiecznych substancji.

więcej »

NIK pozytywnie o dziennych domach opieki. Jest ich jednak za mało

Fot. fotopfeifer - Fotolia.comProwadzone przez samorządy dzienne domy pomocy skutecznie zapewniają seniorom tak potrzebne wsparcie – twierdzi Najwyższa Izba Kontroli. Pomimo tego, że jest to rozwiązanie korzystne dla dwóch stron: dla seniorów, którym pozwalają dłużej funkcjonować w dotychczasowym środowisku nawet jeśli nie są już w pełni samodzielni i dla samorządów, bo kosztują mniej niż tradycyjne, całodobowe domy opieki, to na ich uruchomienie decyduje się zaledwie 10 proc. gmin. Część paradoksalnie – z braku środków, a część dlatego, że niewystarczająco rozpoznaje potrzeby osób starszych na własnym terenie.

więcej »

Światowy Dzień Uchodźcy 2017

© llanosgil - Fotolia.comLiczba osób, które z powodu wojen i prześladowań musiały opuścić swój dom, bije wszelkie rekordy. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy.

więcej »

Mrożona herbata na orzeźwienie

© pilipphoto - Fotolia.comMrożone napoje są jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w walce z wysokimi temperaturami. Zdrową propozycją, która nie tylko nas orzeźwi, ale i z powodzeniem zastąpi słodzone soki i napoje gazowane jest herbata. Podpowiadamy, jak samodzielnie przyrządzić i skomponować smak letnich naparów z dodatkami.

więcej »

Kawowe aromaty z czterech stron świata

Fot. mizar_21984 - Fotolia.comZ miesiąca na miesiąc możemy cieszyć się coraz większą różnorodnością oferty polskich kawiarni. Rozmaite sposoby przyrządzania kawy i wielki wybór dobrych jakościowo mieszanek może być jednak onieśmielający. Jak wybrać tę najodpowiedniejszą dla siebie?

więcej »

Jak przechowywać chleb?

Fot. sriba3 - Fotolia.comJaki chleb najbardziej lubimy? Świeży, pachnący i koniecznie chrupiący. Podawany z twarożkiem i sezonowymi warzywami to najsmaczniejsze letnie śniadanie. Zapracowani i wiecznie zabiegani, nie zawsze mamy okazję codziennie rano wybrać się do piekarni po świeżo pieczone bułeczki. Co więc zrobić, by pieczywo, które mamy w domu jak najdłużej zachowywało swoją świeżość?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X