Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

"Doktor Strange", "Kapitan Ameryka" i "Łotr 1" walczą o Oscary

Benedict Cumberbatch fot. MarvelAkademia filmowa przedstawiła skróconą listę filmów, które mają szanse na nominacje w kategorii najlepsze efekty specjalne.

więcej »

Drewno kominkowe: ważne odpowiednie przygotowanie

Kominek, ©  Jake Hellbach - Fotolia.comDrewno wymaga specjalnego przygotowania zanim trafi na ruszt kominka. Ważny jest gatunek, sposób przechowywania, a nawet sposób jego ułożenia. Od tego wszystkiego zależy ile ciepła uda się z drewna pozyskać, jak szybko będzie się palić, ile dymu wydzielać.

więcej »

Odwrócona osmoza: woda doskonale czysta

Woda, © NorGal - Fotolia.comWiele osób słyszało już o filtrach do wody działających na zasadzie odwróconej osmozy. Jednak o tej technologii nadal niezbyt wiele wiemy. A jest to sposób filtrowania wody dostępny dla każdego.

więcej »

Gwiazda betlejemska ozdobą stołu - świąteczne dekoracje z poinsecją w roki głównej

fot. Stars for EuropeBoże Narodzenie to czas licznych spotkań rodziną i przyjaciółmi oraz celebracji posiłków przy świątecznym stole. Coraz bardziej oprócz jedzenia doceniamy także piękne dekoracje , które stają się równie ważne jak potrawy. To właśnie etstyka stołu nadaje odświętną atmosferę i potęguje uroczysty nastrój. Poinsecje, dzięki różnorodności kolorów, kształtów i rozmiarów oraz okazałym liściom w kształcie gwiazdy, idealnie nadają się do aranżacji stołów. Dekoracje z wykorzystaniem gwiazdy betlejemskiej - zarówno w wersji ciętej jak i doniczkowej - można dostosowywać do różnych stylów aranżacji bożonarodzeniowego stołu.

więcej »

Dane w Internecie. Cenny towar

Dane, © Dreaming Andy - Fotolia.comBuszując po zakamarkach cyfrowego świata zostawiamy - częstokroć mimowolnie - ogromne ilości danych związanych z naszą prywatnością. Na szczęście starsi ludzie są najbardziej sceptyczni wobec udostępniania danych o sobie. A kiedy chcemy się w Internecie ujawniać? Jedynie w celu dokonywania transakcji i potwierdzania tożsamości – wynika z badania firmy F-Secure "Polacy o Snowdenie i prywatności w sieci", przeprowadzonego przez firmę badawczą Smartscope.

więcej »

Przed zakupami w Internecie oglądamy produkty w tradycyjnych sklepach

Zakupy, © corepics - Fotolia.comGalerie handlowe bardzo często odwiedzamy tylko po to, żeby obejrzeć produkty, które poźniej kupimy w Internecie. Do takiego postepowania przyznaje się ponad połowa osób odwiedzających galerie. Częściej tak postepują mężczyźni niz kobiety oraz osoby młodsze, do 35 roku życia – wynika z badania „Wizerunek galerii handlowych oczami Polaków przeprowadzonego na zlecenie Procontent Communication.

więcej »

TOP 10 - świąteczne piosenki które stały się światowymi przebojami

fot. collage Senior.plRozbrzmiewają w stacjach radiowych od połowy listopada, by największą "siłę rażenia" uzyskać około 10-15 dni przed Bożym Narodzeniem. Anglojęzyczne piosenki świąteczne - te stare , klasyczne, wykonywane przez kolejne pokolenia gwiazd i znane z licznych filmów o tematyce mniej lub bardziej bożonarodzeniowej. Ale także te nieco młodsze, które stosunkowo niedawno zyskały miejsce na świątecznych playlistach.

więcej »

Niechciany prezent. Zwrócić, schować, wymienić?

© Sebastian Gauert - Fotolia.comPonad połowa Polaków przynajmniej raz w życiu otrzymała nietrafiony świąteczny prezent. Zbliżony odsetek Polaków również wręczył prezent niekoniecznie mile widziany przez obdarowanego – wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS. Co zrobić z niechcianym prezentem? Czy zawsze można go zwrócić do sklepu?

więcej »

Jak wybrać najlepszą choinkę?

Choinka, © Smileus - Fotolia.comChoć to stosunkowo nowa tradycja, dla większości Polaków to właśnie ona tworzy atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Świeża i pachnąca lub sztuczna, tzw. ekologiczna choinka jest podstawowym elementem świątecznej aranżacji wnętrza, a w trakcie wieczoru wigilijnego staje się jego centrum - to przecież pod nią znajdujemy prezenty. Jej zakupu nie warto odkładać na ostatnią chwilę. A na co warto zwrócić uwagę?

więcej »

Hiszpański temperament. Komedia romantyczna w Dojrzałym Kinie

fot. Hiszpański temperamentW środę (21 grudnia) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na przezabawną komedię, która stała się hitem Tygodnia Kina Hiszpańskiego. Hiszpański temperament to historia pewnej miłości, której na przeszkodzie stają różnice kulturowe dzielące dwa przeciwległe rejony Hiszpanii – Andaluzję i Kraj Basków.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Pola Nadziei EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X