Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jak ograniczyć mięso w diecie? 7 sposobów na fleksitarianizm

fot. collage Senior.plKolejne badania potwierdzają, że w naszej diecie jest za dużo mięsa i produktów przetworzonych, a to zabiera nam zdrowie. Obecnie triumfy świętuje fleksitarianizm, czyli stosowanie diety w znacznej mierze bezmięsnej i jedynie okazjonalne jedzenie mięsa. Zobacz, jak zmieniać jadłospis, by zmniejszyć jego spożycie.

więcej »

Herbata. Burzliwe losy naparu na polskich stołach

© marrfa - Fotolia.comNajpierw pokochano ją na królewskim dworze, potem wzgardzono. Kiedy zwrócił na nią uwagę Józef Piłsudski, na nowo wróciła do łask. Dzisiaj ma ją każdy. O kim mowa? Oczywiście o jednej z najpopularniejszych dam polskich spotkań towarzyskich, czyli herbacie.

więcej »

Niedziela Polaków: zakupy, praca albo domowe obowiązki

fot. collage Senior.plRobienie zakupów, wykonywanie obowiązków domowych, jak również praca zawodowa to zajęcia, którymi Polacy powszechnie zajmują się w niedzielę – wynika z badania przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Na niedzielne zakupy decyduje się blisko 4/5 Polaków (79%), z kolei 2/3 (66%) wykonuje w ten dzień obowiązki domowe, a blisko połowa (43%) pracuje tak jak w inne dni tygodnia.

więcej »

"Wołyń" zdominował Orły 2017. Seweryn, Konieczna, Kulesza i Jakubik z aktorskimi wyróżnieniami

fot. collage Senior.pl"Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego okazał się wielkim triumfatorem podczas 19. edycji Polskich Nagród Filmowych Orły. Dramat zdobył aż 8 nagród, w tym za najlepszy film i najlepszą reżyserię. Dodatkowo został doceniony przez publiczność.

więcej »

Udawała własną śmierć, by nie oddać długu

© Mary Stark - Fotolia.comKobiety stanowią mniej więcej jedną trzecią dłużników w Polsce i odpowiadają za co czwartą złotówkę długu wpisanego do Krajowego Rejestru Długów. Kiedy w grę wchodzi windykacja, wizerunek łagodnej i delikatnej kobiety staje się mitem. Zdaniem negocjatorów z firmy Kaczmarski Inkasso, z kobietami-dłużnikami rozmawia się zdecydowanie trudniej niż z mężczyznami, a aby uniknąć spłaty własnych zobowiązań są one w stanie nawet udawać własną śmierć.

więcej »

Wiosna! Nareszcie wiosna!

© andrey7777777 - Fotolia.com20 marca o godzinie 11:27 rozpoczęła się astronomiczna wiosna - Słońce przeszło ze znaku Ryb do znaku Barana. Dzień później przypada początek wiosny kalendarzowej.

więcej »

Należy spożyć do, najlepiej spożyć przed końcem: różnica, która ma znaczenie

© Syda Productions - Fotolia.comKupując produkty spożywcze coraz częściej zwracamy uwagę na terminy podane na opakowaniu. Stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami i oprócz dokładnej analizy składu, naszej uwadze nie umykają również daty. Jednak czy każdy z nas wie czym dokładnie różni się „należy spożyć do”, a „najlepiej spożyć przed końcem”?

więcej »

Zespół "Wilki" ma 25 lat. Nowy teledysk

Wilki fot. Sony MusicZespół Wilki obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Z tej okazji Robert Gawliński szykują się do trasy. Grupa opublikowała także nowy klip, który w pewien sposób podsumowuje ćwierć wieku działalności formacji.

więcej »

AGD: suszarka czy pralkosuszarka?

© by-studio - Fotolia.comSuszysz ubrania wewnątrz mieszkania? Jeśli tak, to czy zastanawiałeś się kiedyś jak wilgoć parująca z mokrej, wypranej odzieży wpływa na Twoje zdrowie? Badania wskazały, że taki proces może podnieść wilgotność powietrza w domu nawet o 30%.To zaś może prowadzić do rozwóju pleśni i roztoczy, które bywają przyczyną przewlekłych alergii czy kataru siennego. Szukając rozwiązania tego problemu warto pomyśleć o wygospodarowaniu miejsca na suszarnię lub zakupie suszarki elektrycznej.

więcej »

Zmarł Chuck Berry - pionier rock and rolla

fot. Michael Borkson, Flickr.com, CC BY 2.0Chuck Berry, twórca takich rockandrollowych szlagierów jak "Maybellene", "Roll Over Beethoven" czy "Johnny B. Goode", zmarł w St. Charles, w stanie Missouri. O jego śmierci poinformowała policja. Miał 90 lat.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Hospicja.pl Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X