Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jerzy Owsiak zrezygnował z kierowania WOŚP

Jerzy Owsiak, fot. Zorro2212, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsSzef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak ogłosił, że ustępuje z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu WOŚP.

więcej »

Jak zachować młodość na dłużej? Włącz do swojej diety ryby i owoce morza

Fot. Jacek Chabraszewski - Fotolia.comDługość życia populacji na całym świecie stale wzrasta. Według prognoz w latach 2015-2050 globalny odsetek ludzi żyjących ponad 60 lat, zwiększy się niemal dwukrotnie. Badania przeprowadzone przez naukowców z Tufts University w Bostonie na łamach "The British Medical Journal" pokazują, że żyjemy coraz dłużej. To zasługa nie tylko rozwoju medycyny, ale także zdrowego stylu życia i przede wszystkim – odpowiednio zbilansowanej, bogatej w kwasy omega-3 diety.

więcej »

Dieta a nastrój: jakie produkty poprawią humor

Fot. proimagecontent - Fotolia.comSposób odżywiania się ma istotny wpływ na nasz nastrój. Dzięki określonym produktom można lepiej się poczuć psychicznie.

więcej »

Irena Dziedzic nie żyje

Irena Dziedzic, fot. Mariusz Kubik, CC BY 3.0, Wikimedia Commons5 listopada 2018 roku, w wieku 93 lat zmarła Irena Dziedzic, polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, twórczyni pierwszego polskiego talk-show Tele-Echo. Informacja o jej śmierci pojawiła się w mediach dopiero dzisiaj, na dwa dni przed planowanym pogrzebem.

więcej »

Jesteś na kacu? Nie siadaj za kierownicę

Fot. and.one - Fotolia.comWraz z nadejściem nowego roku rozpoczął się okres karnawału, a więc czas spotkań towarzyskich i balów. Choć często spożywa się wtedy alkohol, powinni z niego zrezygnować kierowcy – niebezpieczne jest nie tylko prowadzenie auta bezpośrednio po imprezie, ale często także następnego dnia.

więcej »

Dlaczego nagle tyjesz? Kilka powodów chwilowego przybrania na wadze

Fot. karepa - Fotolia.comMoże się zdarzyć tak, że pomimo odpowiedniej diety wskaźnik wagi przechyla się nieco znaczniej niż się zakładało. Nie oznacza to jeszcze braku sukcesów w wysiłkach ochudzania, być może taki niespodziewanie wyższy odczyt wagi może mieć zaskakującą, niezwiązaną z żadną chorobą, przyczynę. Oto kilka powodów nagłego przybierania na wadze.

więcej »

Jak chudnąć, aby chudnąć skutecznie?

Fot. materiały prasoweSkuteczna redukcja wagi wymaga podjęcia kilku kluczowych decyzji i wprowadzenia trwałych zmian w stylu życia. Nie istnieje żadna dieta cud, która w kilka tygodni pozwoli na uzyskanie wymarzonej wagi bez efektu jo jo. Zmiany należy wprowadzać stopniowo. Należy podkreślić, że optymalny proces chudnięcia powinien polegać na zmniejszaniu wagi o ok. 0,5-1,0 kg/tydzień.

więcej »

Poświąteczny herbaciany detoks

Fot. Serhii Siedykh - Fotolia.comŚwiąteczne jedzenie i sylwestrowa zabawa z pewnością pozostawiły po sobie ślad, w postaci dodatkowych kilogramów lub przeciążonego układu trawiennego. Warto więc styczeń rozpocząć od detoksu herbacianego, który pozwoli oczyścić organizm oraz usprawnić procesy trawienne i przemianę materii.

więcej »

Podziel się tym, co masz - dzięki temu zyszkasz większe poczucie szczęścia

Fot. PointImages - Fotolia.comDla własnego dobra, nie tylko dla dobra innych, warto dzielić się tym, co się ma. Okazuje się, że ludzie hojni są szczęśliwsi.

więcej »

Wrocław: Dni Babci i Dziadka 2019

fot. WCSZajęcia taneczne, gimnastyczne, konsultacje psychologiczne, badania: pomiar glukozy we krwi, ciśnienia, analiza składu ciała, wykłady, prelekcje, koncerty - to tylko wybrane atrakcje i propozycje przygotowane przez Wrocławskie Centrum Seniora oraz Partnerów Wrocławskiej Karty Seniora z okazji Dni Babci i Dziadka - Wrocław 2019.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ Oferty pracy