Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Naturalne pieczywo - czy jeszcze istnieje?

Fot. Prostock-studio - Fotolia.comKażdy z rozrzewnieniem wspomina smak wytwarzanego ręcznie i z naturalnych składników chleba. Wielu ludzi kojarzy go z dzieciństwem i bardzo często słychać także opinie, że pieczywo sprzedawane w sklepach różni się smakiem od tamtego chleba, a także krócej utrzymuje świeżość. Dlaczego się tak dzieje? Główne grzechy producentów pieczywa to „nadmuchiwanie” pieczywa, dodawanie sztucznych konserwantów i barwników.

więcej »

Polki czują się o 8 lat młodziej niż wynika z metryki

Fot. LIGHTFIELD STUDIOS - Fotolia.comOsiem na dziesięć Polek czuje się średnio 8 lat młodziej, niż wynikałoby to z ich metryki. Polki w największym stopniu zadowolone są z sytuacji mieszkaniowej oraz ogólnie ze swojego życia, zaś najmniej z dochodów i wagi – wynika z raportu „Polko, odważ się na zmiany”. Potrzeby Polek zmieniają się wraz z wiekiem. Jak Polki widzą siebie i jakich zmian oczkują?

więcej »

Serwisy internetowe dla pasażerów kolei: nie jest dobrze

Fot. elypse - Fotolia.comTylko dwie witryny internetowe pasażerskich przewoźników kolejowych uzyskały ocenę bardzo dobrą w audycie dostępności serwisów internetowych dla osób z niepełnosprawnością, przeprowadzonym na zlecenie Urzędu Transportu Kolejowego. Ponad 70% witryn objętych badaniem eksperci Fundacji Widzialni przyznali ocenę niedostateczną.

więcej »

Jak w Internecie kupować tanio i mądrze

Fot. Alexander Raths - Fotolia.comSklepy internetowe kuszą bogatym asortymentem, niskimi cenami i promocjami już niemal przez cały rok. Zakupy możemy zrobić o dowolnej porze, w dogodnym miejscu, a paczka z przesyłką zostanie dostarczona prosto pod nasze drzwi. Nic dziwnego, że internetowe sklepy podbiły serca Polaków – w 2016 roku wydaliśmy w sieci ponad 6 mld euro! Jednak mimo atrakcyjnej oferty i konkurencyjnych cen, wciąż zdarza nam się przepłacić lub kupić produkt, z którego nie do końca jesteśmy zadowoleni. Dlatego przedstawiamy sposoby na mądre i tanie kupowanie w sieci.

więcej »

Jak często uprawiasz seks? To zależy od tego, na ile lat się czujesz

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comUczeni z Instytutu Kinseya odkryli, że częstotliwośc uprawiania seksu zależy od wieku. Ale niekoniecznie od tego metrykalnego, duże znaczenie ma to, na ile lat się czujesz.

więcej »

"Listy do M. 3" w kinach w listopadzie

Magdalena Różczka fot. Marcin MakowskiNa 10 listopada wyznaczono premierę trzeciej części świątecznno-romantycznej opowieści "Listy do M. 3". W nadchodzącej odsłonie bohaterowie ponownie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

więcej »

W czym podać herbatę?

Fot. materiały prasoweHerbata obecnie przeżywa swój renesans. W wielu restauracjach nie jest już podawana w prostej filiżance, bez żadnych dodatków. Obecnie, ten najpopularniejszy na świecie napój, jest na nowo odkrywany przez estetów i miłośników niebanalnych propozycji kulinarnych.

więcej »

Dlaczego i jak powinniśmy czyścić telefon, tablet i laptop

Fot. takukawa24p - Fotolia.comJak pokazują badania, na telefonie, zwłaszcza typu smartfon, znajduje się 5 razy więcej bakterii niż na klamce czy desce klozetowej! Naukowcy alarmują: czyśćmy telefon codziennie. Nie jest to trudne. Sprawdźmy jak obchodzić się z urządzeniami, by ich nie uszkodzić.

więcej »

Koleje: trzech przewoźników na jednym bilecie

Od dzisiaj Fot. whitelook - Fotolia.compodróżni w całej Polsce mogą kupić pakiet biletów na przejazdy trzech przewoźników – PKP Intercity, POLREGIO i PKP SKM w Trójmieście – na jednym blankiecie.

więcej »

10 nawyków bezpiecznego internauty

Fot. Nmedia - Fotolia.comBezpieczeństwo w sieci, zwłaszcza w dobie internetu, jest niezwykle istotne i warto zadbać o kilka drobnych rytuałów, które zapewnią właściwą ochronę.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X