Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

"Sztuka kochania" Marii Sadowskiej kinowym hitem

fot. Sztuka kochaniaObraz "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", za którego kamerą stanęła wokalistka, reżyser i scenarzystka Maria Sadowska, znalazł się na szczycie tegorocznego box office'u.

więcej »

Samuel L. Jackson w 11 minut

Samuel L. Jackson fot. Screen GemsSamuel L. Jackson zgodził się w niecodzienny i zabawny sposób podsumować swój aktorski dorobek.

więcej »

Rower na wiosnę Można tylko zyskać

© Jenny Sturm - Fotolia.comLepsze samopoczucie, spalanie pozostałości po zimie, dbałość o serce i mózg czy poprawa wyglądu skóry – to tylko niektóre z efektów jazdy na rowerze. – Nawet rekreacyjna jazda niesie za sobą wiele pozytywnych oddziaływań fizjologicznych – mówi dr Anna Stolecka-Warzecha z AWF w Katowicach i Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej.

więcej »

Wegetarianizm niejedno ma oblicze. Jak nie jeść mięsa na różne sposoby

© casanisa - Fotolia.comBycie wege stało się jednym z gorących trendów żywieniowych i wpisało się jako styl życia wielu ludzi – jest to też widoczne zarówno w domowym menu, jak i w restauracjach. Nic w tym dziwnego – jarosze chwalą sobie dobre samopoczucie, smukłą sylwetkę, a także odkrywanie nowych horyzontów kulinarnych. Czy to oznacza, że za kilka lat wszyscy będziemy dążyli do ograniczenia, a nawet całkowitego wykluczenia mięsa z diety? Czy wegetarianizm ma szansę „zawładnąć” żywieniowym światem?

więcej »

"Maria Skłodowska-Curie" w Dojrzałym Kinie

fot. Maria Skłodowska-CurieW środę (15 marca) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na filmową opowieść o dwukrotne laureatce Nagrody Nobla - Marii Skłodowskiej-Curie - naukowcu, matce, żonie, charyzmatycznej kobiecie, pełnej dylematów i sprzeczności. W roli głównej - Karolina Gruszka.

więcej »

Dojrzały żonaty mężczyzna będzie mógł zostać księdzem? Rewolucja papieża Franciszka?

fot. Alfredo Borba, CC BY-SA 4.0, Wikimedia CommonsPapież Franciszek zastanawia się nad umożliwieniem starszym żonatym mężczyznom zostanie księżmi.

więcej »

Baby boomers się rozwodzą częściej niż młodsi Amerykanie

© vectorfusionart - Fotolia.comStarsi Amerykanie coraz częściej się rozwodzą. Wskaźnik rozpadu małżeństw wśród młodszych zaś jest niższy.

więcej »

Herbata w Chinach

© fotokotpro - Fotolia.comHerbata w Chinach znana jest od tysięcy lat. Kraj ten to również drugi co do wielkości producent naparu w światowej skali. Co więcej, kultura herbaciana w tym państwie jest nadzwyczaj bogata i co za tym idzie ciekawa.

więcej »

Media społecznościowe a samotność - nie zmniejszają poczucia izolacji?

© kieferpix - Fotolia.comStworzono je, by ludzi lączyc i mimo fizycznej odleglości mogli czuć się blisko siebie - media społecznościowe zyskały dużą popularność i w niemałej mierze kształtują współczesny styl życia. A jednak - wbrew temu, do czego zostały „powołane", mogą mieć związek z poczuciem izolacji...

więcej »

Zastosowania herbaty, o których wiedzą nieliczni

© Nitr - Fotolia.comHerbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, a przeciętny Polak kupuje więcej herbaty niż Czesi czy Niemcy. Oprócz funkcji napoju, herbata posiada również inne, ciekawe zastosowania. Jakie?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Akademia Pełni Życia Pola Nadziei Aktywni 50+ Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X