Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Okulary przeciwsłoneczne. Kupuj bezpieczne produkty

Fot. curto - Fotolia.comZ punktu widzenia przepisów o systemie oceny zgodności, okulary przeciwsłoneczne są środkami ochrony indywidualnej. Dlatego ich oznakowanie jest określone przez prawo. Zgodność okularów przeciwsłonecznych z wymaganiami potwierdza producent, który powinien umieścić na nich znak CE. Jakie jeszcze oznaczenia znajdziemy na okularach przeciwsłonecznych?

więcej »

Najgroźniejsze nawyki polskich kierowców

Fot. Uzfoto - Fotolia.comRaport Komendy Głównej Policji wskazuje, że w 2016 roku 86% wypadków na drodze wydarzyło się z winy kierowców. Najczęstszym powodem było niedostosowanie prędkości do warunków. To jednak nie jedyny z grzechów kierujących pojazdami. Jakie inne nawyki mogą stać się przyczyną wypadku?

więcej »

Chris Cornell nie żyje

Chris Cornell, fot. gdcgraphics, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsChris Cornell, wokalista Soundgarden, Audioslave i Temple of The Dog, zmarł niespodziewanie w wieku 52 lat.

więcej »

Autopromocja - jak zadbać o swój wizerunek i nie przesadzić

© pathdoc - Fotolia.comNie warto nazbyt starać się o ulepszanie swojego wizerunku. Kiedy ludzie starają się poprawić opinię innych o sobie, często przesadzają w autopromocji i wywołują odwrotny efekt.

więcej »

Nie używasz okularów przeciwsłonecznych? Gorzej widzisz w nocy

Fot. Aubord Dulac - Fotolia.comWiosna to czas, kiedy kierowcy są szczególnie narażeni na oślepiające działanie promieni słonecznych. Najlepiej ochronią nas przed nimi właściwie dobrane okulary przeciwsłoneczne. Badania wykazały, że używanie takich okularów nie tylko zwiększa bezpieczeństwo w ciągu dnia, ale ma także wpływ na jazdę w nocy. Osoby, które nie chronią oczu w ciągu dnia mogą gorzej widzieć nocą.

więcej »

Brylanty. Najdroższe kamienie świata

Fot. mjaud - Fotolia.comBlisko 60 mln dolarów za jeden niebieski kamień, czyli Oppenheimer Blue, ponad 31 mln dolarów za różowy diament The Unic Pink – to jedne z wielu przykładów jak drogie potrafią być diamenty fantazyjne. Kolejne rekordy zapewne padną, gdyż jak szacują eksperci te kamienie zyskują w oczach inwestorów.

więcej »

Polacy w poszukiwaniu sensu życia

Fot. crazymedia - Fotolia.comObecnie rzadziej niż dwadzieścia lat temu Polacy zastanawiają się nad sensem swojego życia. Przybyło osób w ogóle nie interesujących się takimi rozważaniami lub po prostu niemających na nie czasu – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Obecnie częściej niż przed dwudziestoma laty Polacy nie potrafią jasno określić, co ma dla nich w życiu sens.

więcej »

Alkohol - kto w Europie pije najwięcej? Wcale nie Polacy

© illustrez-vous - Fotolia.comNajwięcej napojów wyskokowych piją Irlandczycy, Brytyjczycy i Portugalczycy.

więcej »

Nordic walking: od czego zacząć przygotowania?

Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.comNordic walking zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. Szacuje się, że już ponad 3 miliony Polaków uprawia tę dyscyplinę sportu. Jak rozpocząć przygodę z kijkami oraz co zrobić, aby nasz trening był jak najbardziej efektywny?

więcej »

Kawa „Bio” lub „Eko”. Czyli jaka?

Fot. dasuwan - Fotolia.com„Bio”, „Eko”, „Organic” – etykiet „zdrowej” żywności jest wiele. Wzrasta także liczba jej zwolenników. Już niemal 70% Polaków deklaruje zakupy żywności organicznej. Co właściwie kryje się za tym modnym określeniem? Tłumaczymy na przykładzie kawy typu Organic.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Hospicja.pl eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X