Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Zalecane przez adwokata. Facebook jest już podmiotem publicznym - "nowy" stary łańcuszek powraca

© vege - Fotolia.comNa Facebooku po raz kolejny pojawiły się deklaracje dotyczące praw autorskich. Osoby wklejające treść tych deklaracji są przekonane, że w ten sposób chronią swoje prawa autorskie. Tym czasem to jeden z tzw. "łańcuszków", który na Facebooku pojawił się już kilka lat temu.

więcej »

Komputer i telefon źródłem... zarazków

Fot. Andrzej Tokarski - Fotolia.comZarówno w domu, jak i pracy, okolice komputera mogą być jednymi z najbrudniejszych. Klawiatury, myszki i telefony są siedliskiem groźnych bakterii.

więcej »

Czy można spać na starej, niewygodnej wersalce?

Fot. Joel - Fotolia.comCzęsto nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ogromne znaczenie dla zdrowia ma to na czym śpimy. Stary materac czy niewygodna wersalka z pewnością nie zapewnią komfortowego snu, a mogą jedynie wywoływać poważne problemy zdrowotne. Jeśli ten problem dotyczy ciebie, sprawdź jak mu zaradzić bez konieczności kupowania nowego łóżka.

więcej »

Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Fot. ronstik - Fotolia.comPonad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12% respondentów, a po owoce – tylko 14% z nich. Tak wynika z badania zrealizowanego na potrzeby kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!”.

więcej »

Dlaczego łono natury osłabia smutek i lęk

Fot. Halfpoint - Fotolia.comPrzebywanie na łonie natury daje nam poczucie szczęścia i spokoju, może mieć wręcz efekty terapeutyczne, osłabiając lęk i inne objawy depresji, mówią psycholodzy.

więcej »

Co decyduje o szczęściu? Oto, dlaczego niektórzy je osiągnęli, a inni nie

Fot. http://igraszkilosu.pl/rigatoni-z-kalmarami-i-bobem/Psychologowie przyjrzeli się ludziom, którzy deklarują wysokie poczucie satysfakcji z życia. Bez względu, co się na nią konkretnie składa, odkryto pewną wspólną bazę dla wysokiego poczucia szczęścia. Zobacz, co zadowoleni z życia ludzie robią inaczej niż osoby zniechęcone i ciągle przygnębione.

więcej »

Polacy beztroscy w social mediach

Fot. Ar_twork - Fotolia.comPonad połowa Polaków (55%) nie sprawdza regulacji dotyczących danych osobowych na portalach społecznościowych – wynika z raportu Procontent Communication nt. „Bezpieczeństwa w social media”. Dodatkowo co trzeci badany Polak loguje się na serwisach internetowych korzystając z Facebookowego konta.

więcej »

Jak dwujęzyczność wpływa na mózg

Fot. Siarhei - Fotolia.comStara prawda głosi, że na naukę nigdy nie jest za późno. Szczególnie dotyczy to języka obcego - bilingwalność daje dużo korzyści zarówno młodszym, jak i starszym ludziom.

więcej »

Jeśli czujesz się młodo, naprawdę wolniej się starzejesz

Fot. goodluz - Fotolia.comNiektórzy mówią, że „nie czują się jak na swój wiek". I rzeczywiście - osoby czujące się młodziej niż wynikałoby to z ich metryki, naprawdę biologicznie starzeją się wolniej.

więcej »

Szybkie spacery mogą zapewnić długowieczność

Fot. Photocreo Bednarek - Fotolia.comSzybkość chodzenia może być wskaźnikiem ryzyka przedwczesnej śmierci. Międzynarodowy zespół badaczy ustalił teraz, że szybsze tempo spacerowania ma związek niższym prawdopodobieństwem zgonu z jakiegokolwiek powodu.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów eGospodarka.pl Kosciol.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X