Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Aktywność sportowa Polaków: wybieramy tanie i ogólnodostępne formy

Fot. Wilsons - Fotolia.comPół godziny aktywności fizycznej każdego dnia to według zaleceń Światowej Organizacja Zdrowia minimalna dawka ruchu dla osoby zdrowej. A jak ćwiczą dojrzali Polacy? 60 proc. deklaruje, że robi to prawie codziennie, a blisko 30 proc., że na aktywność ruchową przeznacza około godziny – wynika z badania Santander Consumer Banku. Najczęściej spacerujemy i jeździmy na rowerze. Coraz częściej wyruszamy na szlaki także z kijami do nordic walking.

więcej »

Wizy turystyczne dla Polaków - w jakich krajach ich potrzebujemy?

Fot. sagaj - Fotolia.comW okresie urlopowym często decydujemy się na atrakcyjne okazje cenowe lotów czy wakacje last minute. W planowaniu odpoczynku często zapominamy, że do niektórych krajów koniecznością jest uprzednie wyrobienie wizy. HomeToGo.pl przygotowało zestawienie wybranych państw, które wymagają wiz turystycznych dla Polaków, z podziałem na: wydające wizy jedynie w ambasadzie, w miejscach granicznych i na lotniskach lub oferujące e-wizy.

więcej »

W tym roku na wakacje wyjedzie mniej Polaków niż rok wcześniej

Fot. Artur - Fotolia.comNa wakacje w tym roku wybiera się nieco ponad połowa Polaków. Dla porównania, w zeszłym sezonie urlop poza miejscem zamieszkania planowało 60 proc. rodaków. Za to już drugi raz z rzędu najpopularniejszym kierunkiem letnich podróży jest Polska – odpoczywać zamierza tu 36 proc. respondentów – wynika z badania Diners Club Polska „Plany wakacyjne Polaków 2017”.

więcej »

Cechy dobrego lidera

© Jakub Jirsák - Fotolia.comMożesz być szefem w pracy lub życiu prywatnym. Samo stanowisko jednak czy odpowiedzialność za rodzinę (bez względu na to, jaką masz płeć) nie oznacza, że wiesz, jak właściwie wypełniać rolę lidera. Sprawdź, co cechuje dobrego przewodnika.

więcej »

"Kedi - sekretne życie kotów" - film, który podbił świat. Zobaczcie zwiastun

fot. Kedi"Kedi - sekretne życie kotów" to dokument o życiu stambulskich kotów, który podbił już serca publiczności na całym świecie. W sieci pojawiła się zapowiedź obrazu.

więcej »

Jak znaleźć szczęście? Trzeba być hojnym

© NLshop - Fotolia.comUczeni potwierdzają słowa z Nowego Testamentu: „większa jest radość w dawaniu niż w braniu" (Dz 20, 35). Hojność pozwala prowadzić szcześliwsze życie niż egoizm, mówią badacze z Uniwersytetu w Zurichu.

więcej »

Drzemka poprawia pamięć

Fot. Janina Dierks - Fotolia.comŁatwiej jest przyswoić nowe informacje, jeśli można się zdrzemnąć po ich przeczytaniu czy usłyszeniu. Chociaż drzemki są bardzo przydatne zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego, nie warto z nimi przesadzać.

więcej »

Tak zachowuje się dobry przyjaciel - 15 miar przyjaźni

Fot. highwaystarz - Fotolia.comOceniając grono przyjaciół, bierze się pod uwagę jakość, nie ilość relacji. Żeby tworzyć dobre, bliskie znajomości, trzeba wymagać zarówno od siebie, jak i od kandydata na przyjaciela. Oto, co prawidzwi przyjaciele robią inaczej niż inni.

więcej »

Dłuższe życie zapewni ci... kawa

Fot. dimakp - Fotolia.comOto przyjemny sposób na długowieczność - picie kawy. Kawa zawiera duże ilości antyoksydantów, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

więcej »

„Dziecko-tyran”: nowe zjawisko socjologiczne?

Fot. Markus Bormann - Fotolia.comNa jego/jej skinienie są wszyscy członkowie rodziny, dziadkowie, ciocie i rodzice. Planują swój czas na pierwszym miejscu zawsze stawiając wszelkie potrzeby malucha i nie uznając w tym zakresie żadnych kompromisów, a najmłodszy/a w rodzinie dokazuje w najlepsze i przyzwyczaja się do bycia „pępkiem świata". Eksperci uznali, że taki obraz można zaobserwować w wielu rodzinach i przydali mu status nowego zjawiska socjologicznego. Przeczytaj i oceń, czy nie dotyczy twoich wnuków

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Aktywni 50+ Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X